dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Přidat na Seznam.cz
Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Londýnský týden módy s sebou přinesl jednu z nejromantičtějších sbírek sezony. Inspirací pro vznik nové kolekce značky Erdem byly fotografie od umělce Cecila Beatona. V březnu se v anglické Národní galerii otevře výstava jeho snímků z 20. a 30. let 20. století. Erdem se snažil zkoumat Beatonovu práci a transformovat ji do nynější doby. Ačkoliv mnoho věcí z dekád 1920 a 2020 jsou stále stejné: třpytky, balonové rukávy, kožešina a vysoké límce. I po sto letech se jedná o aktuální kousky, které lidé normálně nosí. Některé modely byly téměř identické s těmi, které na sobě měli lidé na portrétech od Beatona. Například prominent Stephen Tenant měl na snímku z 30. let lesklý kožený kabát, který Erdem věrohodně napodobil.

Ve sbírce nechyběly typické květinové motivy, bez kterých by to nebyla ta pravá erdemovská přehlídka. Objevily se jak na romantických halenkách, tak i na šatech. Erdem vytvořil rovněž několik kabátů rovného střihu, elegantních rób nebo modelů s krajkovými nášivkami.

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ERDEM MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI fw20 LONDON FASHION WEEK LFW NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek