dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Přidat na Seznam.cz
Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Londýnský týden módy s sebou přinesl jednu z nejromantičtějších sbírek sezony. Inspirací pro vznik nové kolekce značky Erdem byly fotografie od umělce Cecila Beatona. V březnu se v anglické Národní galerii otevře výstava jeho snímků z 20. a 30. let 20. století. Erdem se snažil zkoumat Beatonovu práci a transformovat ji do nynější doby. Ačkoliv mnoho věcí z dekád 1920 a 2020 jsou stále stejné: třpytky, balonové rukávy, kožešina a vysoké límce. I po sto letech se jedná o aktuální kousky, které lidé normálně nosí. Některé modely byly téměř identické s těmi, které na sobě měli lidé na portrétech od Beatona. Například prominent Stephen Tenant měl na snímku z 30. let lesklý kožený kabát, který Erdem věrohodně napodobil.

Ve sbírce nechyběly typické květinové motivy, bez kterých by to nebyla ta pravá erdemovská přehlídka. Objevily se jak na romantických halenkách, tak i na šatech. Erdem vytvořil rovněž několik kabátů rovného střihu, elegantních rób nebo modelů s krajkovými nášivkami.

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ERDEM MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI fw20 LONDON FASHION WEEK LFW NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek