dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Přehlídka Jiřího Kalfaře v Kyjevě

Přidat na Seznam.cz
Česká móda slaví další úspěch v zahraničí. Jiří Kalfař dostal možnost odprezentovat svou podzimní a zimní kolekci pro tento rok na Fashion Days v Kyjevě.

Jiří Kalfař roztahuje křídla a vrhá se na týdny módy v zahraničí. Před pár dny odprezentoval svou kolekci pro sezónu Podzim/Zima 2016/2017 na Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. Kolekci sám návrhář označuje jako bohémskou, svobodnou, které byly inspirací nejen bohémové, ale i cikánská kultura a styl umělců a básníků. V inspiraci k nové kolekci se odráží i zkušenosti samotného Jiřího, který působil na divadelních prknech a s umělci a jejich osobitým stylem oblékání se setkával každý den.

Velkým plusem kolekce je, že všechny její komponenty byly vyrobeny v České republice. Pokud tak nejste fanoušky fast fashion, prohlédněte si dámskou a pánskou část kolekce Jiřího Kalfaře, třeba vás nějaký ze vzorů, barva, oživení v podobě umělé kožešiny či střihu zaujme. Nám se líbí, že přehlídky Jiřího Kalfaře nikdy nejsou žádným velkým odchýlením od jeho předchozí tvorby, protože v některých prvcích plynule navazuje. Před pár sezónami jsme u něj třeba viděli turbany, které se náznakem objeví i v nové kolekci pro podzimní a zimní měsíce. Každý kousek z nové kolekce, stejně jako každá duše umělce, je svůj. Na některé kousky budete potřebovat trochu odvahy, jiné můžete nosit kamkoli a navíc se u toho ještě díky volnějším střihům cítit pohodlně.

Foto: Jiří Kalfař

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JIŘÍ KALFAR KALFAR KYJEV MERCEDES-BENZ PODZIM 2016

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek