dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Přehlídka pietro filipi na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Pietro filipi představilo svou kolekci pro sezónu Podzim/Zima 2015-2016. Je minimalistická, nositelná a nás uchvátily především kratší šaty, večerní róby a pánská řada.

Ani pietro filipi si nenechalo ujít tuzemský týden módy a v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, který se v březnu konal poprvé a předvedlo svou nejnovější kolekci. A přesto, že se předváděly kolekce pro sezónu Podzim/Zima 2015-2016, česká značka se nebála výraznějších barev, a to i v pánské části kolekce. Přehlídka se konala pod názvem pietro filipi created by designers. Spolupracoval na ní totiž celý tým hlavních designérů u pietro filipi.

U pietro filipi se nám pokaždé líbí minimalismus. Ten značka zahrnula i do své nejnovější kolekce. Stejně tak perfektní střihy a nové odstíny. My jsme si nejvíce oblíbili béžovou a všechny ty odstíny hnědé na krátkých šatech i pár večerních róbách, jež byly součástí kolekce. Pietro filipi nepředstavilo nic komplikovaného, nic dramatického, ale oceňujeme nositelnost naprosto celé kolekce a i velmi povedenou pánskou část řady. O tu se postaral návrhář Vladimír Staněk, dámskou kolekci připravily Martha Bryxi, Margarida Machado, Lay Sedláková a Anna Tušková. Kousky pro prémiovou řadu pietro filipi Silverline, stejně jako u poslední přehlídky, navrhla Ivana Mentlová.

Březnový MBPFW si jako lokaci svých přehlídek vybral ZIBA, bývalou Živnostenskou banku, prvorepublikovou budovu, kde stále v jejím hlavním prostoru narazíte na cedule s nápisy Pokladna nebo Likvidace. Prostory bývalé banky nás uchvátily, stejně jako improvizované přehlídkové molo, které tam vlastně ani nebylo. Modelky se procházely kolem lavic s diváky a uprostřed místnosti se křížily. Příjemná změna po posledním záříjovém týdnu módy.

Foto: mbpfw

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA PIETRO FILIPI VLADIMÍR STANĚK IVANA MENTLOVÁ ANNA TUŠKOVÁ MBPFW TÝDEN MÓDY

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek