dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Přehlídka pietro filipi na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Pietro filipi představilo svou kolekci pro sezónu Podzim/Zima 2015-2016. Je minimalistická, nositelná a nás uchvátily především kratší šaty, večerní róby a pánská řada.

Ani pietro filipi si nenechalo ujít tuzemský týden módy a v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, který se v březnu konal poprvé a předvedlo svou nejnovější kolekci. A přesto, že se předváděly kolekce pro sezónu Podzim/Zima 2015-2016, česká značka se nebála výraznějších barev, a to i v pánské části kolekce. Přehlídka se konala pod názvem pietro filipi created by designers. Spolupracoval na ní totiž celý tým hlavních designérů u pietro filipi.

U pietro filipi se nám pokaždé líbí minimalismus. Ten značka zahrnula i do své nejnovější kolekce. Stejně tak perfektní střihy a nové odstíny. My jsme si nejvíce oblíbili béžovou a všechny ty odstíny hnědé na krátkých šatech i pár večerních róbách, jež byly součástí kolekce. Pietro filipi nepředstavilo nic komplikovaného, nic dramatického, ale oceňujeme nositelnost naprosto celé kolekce a i velmi povedenou pánskou část řady. O tu se postaral návrhář Vladimír Staněk, dámskou kolekci připravily Martha Bryxi, Margarida Machado, Lay Sedláková a Anna Tušková. Kousky pro prémiovou řadu pietro filipi Silverline, stejně jako u poslední přehlídky, navrhla Ivana Mentlová.

Březnový MBPFW si jako lokaci svých přehlídek vybral ZIBA, bývalou Živnostenskou banku, prvorepublikovou budovu, kde stále v jejím hlavním prostoru narazíte na cedule s nápisy Pokladna nebo Likvidace. Prostory bývalé banky nás uchvátily, stejně jako improvizované přehlídkové molo, které tam vlastně ani nebylo. Modelky se procházely kolem lavic s diváky a uprostřed místnosti se křížily. Příjemná změna po posledním záříjovém týdnu módy.

Foto: mbpfw

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA PIETRO FILIPI VLADIMÍR STANĚK IVANA MENTLOVÁ ANNA TUŠKOVÁ MBPFW TÝDEN MÓDY

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek