dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechala ujít spousta známých osobností

Přidat na Seznam.cz
Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Kreativní ředitelka Sophie Delafontaine připravila již třetí po sobě jdoucí přehlídku pro značku Maison Longchamp na newyorský týden módy. Inspiraci našla v umělecké díle Judy Chicago, díky čemuž modelky oblékla do „looků“, které jsou praktické na celý den. Žena je tak vždy perfektně oblečená a připravená na každou příležitost.

Přehlídku bedlivě sledovalo spoustu známých tváří, kromě výše zmíněných také Liya Kebede, Ama Lou, Ashleigh Murray, Brittany Xavier, Candela Pelizza, Charlotte Groeneveld, Chriselle Lim, Derek Blasberg, Flaviana Matata, Leomie Anderson, Leonie Hanne, Marta Pozzan, Rickey Thompson, Sami Miro, Shaun Ross, Xenia Adonts a mnoho dalších.

Delafontaine ráda propojuje módní kousky, které rezonují s jejím aktivním životním stylem na cestách a zároveň zdůrazňuje sofistikovanost, která je Pařížankám vlastní. V kolekci najdeme i prvky sedmdesátých a devadesátých let. Vše dohromady tvoří svěží a poutavý styl.

Modely jsou kombinované s průhlednými sukněmi, s květinovými aplikacemi a obrovskými koženými bundami. Pletené dvoudílné sety určitě také upoutají vaši pozornost, zatímco vysoké lemy kraťasů a dlouhé sukně tvoří v určitém smyslu bohémský styl.

Sluneční cesta je vydlážděna širokou paletou barev, od zelené přes meruňkovou až po tyrkysovou. Duhové barvy jsou vyobrazeny zejména na vzdušných šatech z hedvábí a na modelech s nabíráním v pase. Nechybí ani potisk slunečních hodin společně s proužky v různých odstínech, stejně jako kabelka Roseau, která je symbolem značky již více než dvacet let.

foto kredit: Longchamp archiv, Stéphane Feugère

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI LONGCHAMP NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO/LÉTO 2020 SS2020 KATE MOSS JILLIAN MOORE KENDALL JENNER SOPHIE DELAFONTAINE

Související články

Alberta Ferretti se s podzimní kolekcí vrátila do osmdesátých let

Alberta Ferretti se nesnažila svou novou kolekci popsat tak, jak to někteří návrháři dělají. Krejčovina, denní prádlo a ženskost. Pouze těmito slovy charakterizovala podzimní a zimní sbírku 2020. 
 

Celý článek

Giorgio Armani projevil soucit a solidaritu vůči Číně na přehlídce bez diváků

Závěr přehlídky Giorgio Armani podzimní kolekce 2020 byla více než dojemná. Návrhář, který nadále dokazuje důležitost módy pro společnost, projevil solidaritu s Čínou, kterou sužuje prozatím neléčitelný coronavirus.

Celý článek

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Versace Fall 2020: Donatella Versace nechce jít s davem

Donatella Versace se nenechala strhnout všudypřítomnými trendy a ve své podzimní kolekci ready-to-wear 2020 jede v zaběhnutých kolejích, na které jsou milovníci značky zvyklí. Přesto si připravila pár překvapení.

Celý článek

Svobodná procházka měsíční krajinou s novou kolekcí H&M Studio

Obchodní řetězec H&M vlétl do jarní sezóny s odvážnou kolekcí pyšnící se energií, barevností i svobodným duchem. Nechybí inspirace měsíční krajinou i uvolněnou surf kulturou.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek
Nová kolekce Max Mara

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek