dnes je 01.11.2020 a svátek má Felix

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechala ujít spousta známých osobností

Přidat na Seznam.cz
Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Kreativní ředitelka Sophie Delafontaine připravila již třetí po sobě jdoucí přehlídku pro značku Maison Longchamp na newyorský týden módy. Inspiraci našla v umělecké díle Judy Chicago, díky čemuž modelky oblékla do „looků“, které jsou praktické na celý den. Žena je tak vždy perfektně oblečená a připravená na každou příležitost.

Přehlídku bedlivě sledovalo spoustu známých tváří, kromě výše zmíněných také Liya Kebede, Ama Lou, Ashleigh Murray, Brittany Xavier, Candela Pelizza, Charlotte Groeneveld, Chriselle Lim, Derek Blasberg, Flaviana Matata, Leomie Anderson, Leonie Hanne, Marta Pozzan, Rickey Thompson, Sami Miro, Shaun Ross, Xenia Adonts a mnoho dalších.

Delafontaine ráda propojuje módní kousky, které rezonují s jejím aktivním životním stylem na cestách a zároveň zdůrazňuje sofistikovanost, která je Pařížankám vlastní. V kolekci najdeme i prvky sedmdesátých a devadesátých let. Vše dohromady tvoří svěží a poutavý styl.

Modely jsou kombinované s průhlednými sukněmi, s květinovými aplikacemi a obrovskými koženými bundami. Pletené dvoudílné sety určitě také upoutají vaši pozornost, zatímco vysoké lemy kraťasů a dlouhé sukně tvoří v určitém smyslu bohémský styl.

Sluneční cesta je vydlážděna širokou paletou barev, od zelené přes meruňkovou až po tyrkysovou. Duhové barvy jsou vyobrazeny zejména na vzdušných šatech z hedvábí a na modelech s nabíráním v pase. Nechybí ani potisk slunečních hodin společně s proužky v různých odstínech, stejně jako kabelka Roseau, která je symbolem značky již více než dvacet let.

foto kredit: Longchamp archiv, Stéphane Feugère

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI LONGCHAMP NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO/LÉTO 2020 SS2020 KATE MOSS JILLIAN MOORE KENDALL JENNER SOPHIE DELAFONTAINE

Související články

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek