dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Premiéra nové kolekce iForm Hany Zárubové na Designbloku

Přidat na Seznam.cz
Hana Zárubová, dvojnásobná držitelka titulu Módní designér roku cen Czech Grand Design, představila na Designbloku kolekci iFORM pro podzim/zimu 2014/2015.

V pátek 10. října zahájila přehlídka Hany Zárubové Designblok fashion week. V Kostele sv. Šimona a Judy bylo zaplněno každičké místo dychtivými diváky. 

Samotný prostor, který je již poněkolikáté hlavní fashion stage v rámci Designbloku, nabízí návštěvníkům silnou atmosféru a z módní přehlídky pomáhá vytvářet hluboký zážitek. 

Hlavním zvukovým doprovodem přehlídky Hany Zárubové byly desítky metronomů, které na začátku rozpohyboval houf dětí. Výrazný a neharmonický rytmus metronomů doplňoval tichý a klidný klavírní doprovod. 
Musím říci, že už z této kombinace prostoru a hudby mrazilo. 

Poté již jedna po druhé pomalu vcházely modelky na molo značené cestou mezi židlemi. 
Již dlouhodobější světový trend přehlídek bez vyvýšného mola se konečně pomalu dostává i k nám a já ho kvituji. Oděv tvoří detaily, které na klasickém mole lze snadno přehlédnout. 

Svou dříve striktně omezenou barevnost doplnila Hana Zárubová již loni o bílou a zelenou barvu, nyní přibyla zářivě modrá.

Návrhářka ve své nové kolekci využívá principů dekonstruktivismu, deformace a kreativního volného aranžování materiálu. Objevují se zde předimenzované límce i over size bundy.

Z detailů mne zaujalo střihové řešení šatů, kdy rukávy vychází přímo z prsních záševků, záměrně nezačištěné švy a fazony u kabátů, nebo možnost sbalení bundy do pytle, který je přímo našitý na zádech bundy.

Kolekce bund, kabátů a pláštěnek je doplněna vlněnými šaty s lampasy a přináší opět přísnou geometrii i hravost, s nimiž nezaměnitelný styl Hany Zárubové získává stále větší renomé.

Zdroj: designblok.cz, Foto: Andrea Pujmanová

Přidat na Seznam.cz
HANA ZÁRUBOVÁ DESIGNBLOK KOSTEL SV. ŠIMONA A JUDY IFORM DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Související články

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Limitovanou kolekci Mi fashion label si zamilují mimo jiné všichni skuteční snílci

Nejnovější kolekce oblíbené značky přináší fascinaci snem a podvědomím stejně jako touhou a svobodou. Všichni snílci zpozorněte, v této kolekci ambice mění realitu.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek