dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Premiéra nové kolekce iForm Hany Zárubové na Designbloku

Přidat na Seznam.cz
Hana Zárubová, dvojnásobná držitelka titulu Módní designér roku cen Czech Grand Design, představila na Designbloku kolekci iFORM pro podzim/zimu 2014/2015.

V pátek 10. října zahájila přehlídka Hany Zárubové Designblok fashion week. V Kostele sv. Šimona a Judy bylo zaplněno každičké místo dychtivými diváky. 

Samotný prostor, který je již poněkolikáté hlavní fashion stage v rámci Designbloku, nabízí návštěvníkům silnou atmosféru a z módní přehlídky pomáhá vytvářet hluboký zážitek. 

Hlavním zvukovým doprovodem přehlídky Hany Zárubové byly desítky metronomů, které na začátku rozpohyboval houf dětí. Výrazný a neharmonický rytmus metronomů doplňoval tichý a klidný klavírní doprovod. 
Musím říci, že už z této kombinace prostoru a hudby mrazilo. 

Poté již jedna po druhé pomalu vcházely modelky na molo značené cestou mezi židlemi. 
Již dlouhodobější světový trend přehlídek bez vyvýšného mola se konečně pomalu dostává i k nám a já ho kvituji. Oděv tvoří detaily, které na klasickém mole lze snadno přehlédnout. 

Svou dříve striktně omezenou barevnost doplnila Hana Zárubová již loni o bílou a zelenou barvu, nyní přibyla zářivě modrá.

Návrhářka ve své nové kolekci využívá principů dekonstruktivismu, deformace a kreativního volného aranžování materiálu. Objevují se zde předimenzované límce i over size bundy.

Z detailů mne zaujalo střihové řešení šatů, kdy rukávy vychází přímo z prsních záševků, záměrně nezačištěné švy a fazony u kabátů, nebo možnost sbalení bundy do pytle, který je přímo našitý na zádech bundy.

Kolekce bund, kabátů a pláštěnek je doplněna vlněnými šaty s lampasy a přináší opět přísnou geometrii i hravost, s nimiž nezaměnitelný styl Hany Zárubové získává stále větší renomé.

Zdroj: designblok.cz, Foto: Andrea Pujmanová

Přidat na Seznam.cz
HANA ZÁRUBOVÁ DESIGNBLOK KOSTEL SV. ŠIMONA A JUDY IFORM DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek