dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Přinášíme vám několik originálních a zároveň praktických nápadů pro váš balkon

Přidat na Seznam.cz
Chcete oživit svůj balkon a nemáte nápady? Přinášíme vám 10 originálních a vtipných tipů jak chytře a prakticky využít prostor balkonu a zároveň zachovat jeho velikost

Jaro už klepe na dveře a sluneční paprsky nás lákají ven. A tak už můžeme vylézt na balkony a pořádně si je užít. Balkony jsou však často poměrně malé a klasický zahradní nábytek a podobně zabírá příliš místa. Co s tím? Zkuste se inspirovat jedním z 10 nápadů, které pro vás máme.

Pro malé panelákové balkony je ideální jednoduchý skládací stoleček. Je vyroben ze dřeva, je lehký a ekologický. Nese název Sky Deck a jeho tvůrcem je Toraf Architects. Každý český kutil by si s ním však jistě snadno poradil sám.

Balkonový kuchyňský set představil Reinder Bakker z Holandska. Kuchyňský set obsahuje stolky, držáky sklenic a skleněný truhlík na bylinky. Nechybí také ohřívač na dřevěné grilovací uhlí a celá řada dalších vychytávek.

Grilování na balkóně je také lákavá záležitost. Klasické grily však zabírají příliš místa. Zkuste si vyrobit jednoduchý gril sami a ještě ušetříte. Potřebujete pouze kovový držák na truhlíky, plechový truhlík a mřížku. Je ideální na klobásky či grilovanou zeleninu.

Firma Greenbo vám přináší originální a vtipné květináče na zábradlí. Vypadají velice dobře a vyrábí se v různých velikostech, barvách i na různě široké zábradlí.