dnes je 26.10.2020 a svátek má Erik

Připravte sebe a svou pleť na teplé dny

Přidat na Seznam.cz
Každý z nás si nejspíš vzpomíná, jak nás maminka s babičkou natíraly krémy na opalování, abychom se na slunci nespálili. Neustálé patlání krému na obličej i tělo nám šlo krkem, ale mělo to svůj důvod.

zdroj: pexels.com

Léto přichází a s ním i první teplé dny. Pokud si myslíte, že vás takové slunce nespálí, opak je pravdou. Většina z nás se už nemůže dočkat na opalování, ale vždy je nutné myslet na pár základních pravidel.

Omezená ochrana

Pokud chcete trávit každou volnou minutu na slunci, nezapomeňte na správnou ochranu. Vaše tělo si ji dokáže vytvořit samo, ale jen na krátkou dobu. Záleží také na tom, jaký typ jste. Je to jednoduché, čím světlejší máte kůži, tím snadněji se můžete spálit a vaše vlastní ochrana se pohybuje mezi 5 -15 minutami. Pokud máte tmavou pokožku i vlasy, pak máte ochranu až na 30 minut, ale nic se nesmí podceňovat.

zdroj: pexels.com

Vždyť jdu jen na balkon

Pokud nebudete používat krémy proti škodlivému UV záření, mohou se vám předčasně vytvořit nebo prohloubit vrásky. Pupínky a další kožní problémy a o rakovině kůže se raději ani nezmíníme. Milujete opalování? Žádný problém, jen se před tím pořádně natřete, a to i v případě, že si "jdete jen číst na balkon".

zdroj: pexels.com

Co zvolit

Není velký rozdíl mezi krémem a olejem na opalování. Je to věc vašich preferencí. Myslete především na to, jakou kůži máte a zbytečně neexperimentujte. Pokud máte citlivou pokožku, tak se dívejte spíše po přírodních a lehkých složkách. Pokud spadáte do skupiny se světlou pokožkou, pihami, blond nebo zrzavými vlasy, pak by váš ochranný faktor měl být 50+. Jste-li přirozeně tmaví a rychle se opálíte, tak volte faktor 15+. Jestli jste někde mezi, tak volte 20-40+.

zdroj: pexels.com

Benefity

Co nám pobyt na slunci kromě krásně opálené pokožky přináší? Především zvýší produkci vitaminu D, který je velmi důležitý pro naše tělo a také nám zlepší náladu. Slunce dokáže tělu dodat potřebnou energii, ale nic se nesmí přehánět. Jak si ráno a večer čistíte zuby, tak i natření krému či oleje mělo být automatické. Sluneční ochranu bychom měli brát jako naprostou samozřejmost k letním dnům.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA OPALOVÁNÍ KRÉM NA OPALOVÁNÍ POZOR NA SLUNCE OCHRANA PŘED SLUNCEM JAKÝ KRÉM VYBRAT SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ

Související články

Jak na detox? Hodně pít, vyhýbat se syrovým jídlům při únavě a večer hlavně - pořádně žvýkat!

Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví.

Celý článek

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek

Dopřejte svým chodidlům potřebnou péči! Tisíckrát vám to vrátí

Unavené a těžké nohy se zrohovatělou kůži nejspíš důvěrně znáte. A my zase známe tři vitalizující výrobky, které jim dopřejí maximální regeneraci. Značka Kneipp uvedla novou řadu péče o chodidla, která je ideální pro domácí manikúru.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Bio okénko: Dekorativní kosmetika, která neškodí zdraví

Netoxická krása aneb kosmetika v souladu s přírodou jsou tím, co ženy v posledních letech čím dál více vyhledávají. I nás tento směr baví, proto přinášíme malé bio okénko do světa kvalitnější a pro zdraví sympatičtější kosmetiky.

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek

Jak vybrat kvalitní dezinfekci vhodnou pro děti i pro citlivou kůži?

Antibakteriální či dezinfekční gely jsou běžnou součástí aktuálních dní. Jak ale rozeznat, jaká dezinfekce je kvalitním výrobkem splňujícím přísné požadavky a které výrobky viry při mytí rukou nezničí? Stejně tak nás zajímalo, které dezinfekce jsou vhodné pro citlivou kůži dětí i dospělých trpících kožními problémy.

Celý článek