dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Přirozenost versus umělost mladých celebrit: debatované téma Instagramu

Přirozená krása je již delší dobu utlačována umělým vzhledem, plastikami, retuší a aplikacemi, které mění celkový vzhled k nepoznání. Zvedá se velká vlna nevole na Instagramu.

Dobrý vzor

Mladé a krásné modelky, fashionistky, blogerky a propagátorky zdravého životního stylu, jsou mezi mladší generací něco jako bohyně. Mezi oblíbené a populární patří Gigi Hadid, Victoria's Secret andílci Emily Didonato a Taylor Hill či ruská krasavice Kristina Pimenová. Mladé dívky je sledují každý den. Chtějí být jako ony. Jsou jim inspirací. To je správné. Zajímají se o to, co mají na sobě, jak se chovají, co jí, čím se udržují fit, jaký nosí make-up atd. Problém nastává, když se začnou objevovat chirurgicky jiné upravené modelky a blogerky, které si hrají na přirozenost a lžou o svém vzhledu.

 

Špatný vzor

Na Instagramu se začaly objevovat účty ukazující pravé tváře mnoha vysoce sledovaných rádoby přirozeně dokonalých krásek. Mladá generace se začala ozývat, protože nedosažitelný vzhled a mnohdy nerealistické postavy nejsou pro ně skutečné. Mnoho se jich navzájem i podobá se svými obrovskými rty, botoxem, výplněmi... Lidé horlivě rozebírají, komentují a debatují nad tím, proč některé celebrity lžou a popírají veškeré úpravy. Mezi nejvíce debatované patří nejlépe placená modelka světa Kendall Jenner, její sestra byznysmenka Kylie Jenner, mladší sestra slavné Gigi, Bela Hadid a modelka Hayley Baldwin. Úpravy na jejich tvářích jsou zjevné i laikům. Proč lhát?

 

Je to jen byznys

Všechny jmenované jsou ze slavných rodin. Tlak na ně musí být být obrovský. Proto se ženou za dokonalostí. Velký problém nastává u dívek pod 15 let, které si myslí, že uměle upravená kráska se tak narodila. Dívky pak na sebe vytvářejí nemožné nároky. Tyto celebrity jsou špatným příkladem, ale nic si z toho nedělají. Ba naopak. Propagují nadále za velké peníze nefungující krémy, škodlivé hubnoucí prostředky, nezdravé stahovací pásy a mnoho dalšího. Přitom samy vědí, že za svůj dosažený vzhled vděčí plastickým chirurgům, invazivním zákrokům a retuši fotografií. A další neznámé dívky se také nechávají očividně upravit... A nejen díky aplikacím jako například Faceapp.

 

Vrchol nepřirozenosti

Mezi královny umělé krásy patří ruská modelka Anastasia Kvitko. Ve svých 17 letech se neprosadila jako přirozeně hezká, tak se poddala plastickým úpravám. Kvitko však tvrdí, že objemné pozadí má díky chození do schodů, vosí pas díky cvičení a naprosto změněný obličej kvůli dospívání. Její přehnaně retušované, zmanipulované a upravené fotografie jsou na Instagramu pověstné. Stačí se podívat na fotky z tiskové konference bez úprav. Skoro by se dalo říci, že to není tatáž osoba. Smutné je, že i s desítkami kosmetických, chirurgických a plastických operací stále používá retušování v aplikacích a programech tak, že nevypadá reálně. Někdy je lepší vyhledat odbornou psychologickou pomoc.

 

Opravdová krása

Nejkrásnější přirozenou dívkou světa pro tento rok je Thylane Blondeau. 17letá Francouzka vyhrála i ve svých 6 letech, kdy byla vyhlášena nejkrásnějším dítětem planety. Právě její přirozenost je nádherná. Je samozřejmě velmi sledovanou a obdivovanou na Instagramu, ale kromě jemných filtrů nepoužívá nic radikálního na úpravy fotografií. Je skvělým příkladem mladší generaci. A není jediná. Objevují se ženy a dívky všech barev pleti, tvarů, postav a zemí, které propagují jen přirozenost. 

 

Zdroj; pinterest.com, instagram.com, irinatee.com

ZE SPOLEČNOSTI PŘIROZENOST UMĚLOST NATURAL FAKE INSTAGRAM KRÁSA MODELS PLASTIC

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Když o sebe pečovat, tak jedině s bio kosmetikou

Milujeme přírodu, milujeme samy sebe a je pro nás nedílnou součástí tyhle dvě věci propojovat. Proto i krásu spojujeme s přírodou a bio kosmetikou.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek