dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Přirozenost versus umělost mladých celebrit: debatované téma Instagramu

Přidat na Seznam.cz
Přirozená krása je již delší dobu utlačována umělým vzhledem, plastikami, retuší a aplikacemi, které mění celkový vzhled k nepoznání. Zvedá se velká vlna nevole na Instagramu.

Dobrý vzor

Mladé a krásné modelky, fashionistky, blogerky a propagátorky zdravého životního stylu, jsou mezi mladší generací něco jako bohyně. Mezi oblíbené a populární patří Gigi Hadid, Victoria's Secret andílci Emily Didonato a Taylor Hill či ruská krasavice Kristina Pimenová. Mladé dívky je sledují každý den. Chtějí být jako ony. Jsou jim inspirací. To je správné. Zajímají se o to, co mají na sobě, jak se chovají, co jí, čím se udržují fit, jaký nosí make-up atd. Problém nastává, když se začnou objevovat chirurgicky jiné upravené modelky a blogerky, které si hrají na přirozenost a lžou o svém vzhledu.

 

Špatný vzor

Na Instagramu se začaly objevovat účty ukazující pravé tváře mnoha vysoce sledovaných rádoby přirozeně dokonalých krásek. Mladá generace se začala ozývat, protože nedosažitelný vzhled a mnohdy nerealistické postavy nejsou pro ně skutečné. Mnoho se jich navzájem i podobá se svými obrovskými rty, botoxem, výplněmi... Lidé horlivě rozebírají, komentují a debatují nad tím, proč některé celebrity lžou a popírají veškeré úpravy. Mezi nejvíce debatované patří nejlépe placená modelka světa Kendall Jenner, její sestra byznysmenka Kylie Jenner, mladší sestra slavné Gigi, Bela Hadid a modelka Hayley Baldwin. Úpravy na jejich tvářích jsou zjevné i laikům. Proč lhát?

 

Je to jen byznys

Všechny jmenované jsou ze slavných rodin. Tlak na ně musí být být obrovský. Proto se ženou za dokonalostí. Velký problém nastává u dívek pod 15 let, které si myslí, že uměle upravená kráska se tak narodila. Dívky pak na sebe vytvářejí nemožné nároky. Tyto celebrity jsou špatným příkladem, ale nic si z toho nedělají. Ba naopak. Propagují nadále za velké peníze nefungující krémy, škodlivé hubnoucí prostředky, nezdravé stahovací pásy a mnoho dalšího. Přitom samy vědí, že za svůj dosažený vzhled vděčí plastickým chirurgům, invazivním zákrokům a retuši fotografií. A další neznámé dívky se také nechávají očividně upravit... A nejen díky aplikacím jako například Faceapp.

 

Vrchol nepřirozenosti

Mezi královny umělé krásy patří ruská modelka Anastasia Kvitko. Ve svých 17 letech se neprosadila jako přirozeně hezká, tak se poddala plastickým úpravám. Kvitko však tvrdí, že objemné pozadí má díky chození do schodů, vosí pas díky cvičení a naprosto změněný obličej kvůli dospívání. Její přehnaně retušované, zmanipulované a upravené fotografie jsou na Instagramu pověstné. Stačí se podívat na fotky z tiskové konference bez úprav. Skoro by se dalo říci, že to není tatáž osoba. Smutné je, že i s desítkami kosmetických, chirurgických a plastických operací stále používá retušování v aplikacích a programech tak, že nevypadá reálně. Někdy je lepší vyhledat odbornou psychologickou pomoc.

 

Opravdová krása

Nejkrásnější přirozenou dívkou světa pro tento rok je Thylane Blondeau. 17letá Francouzka vyhrála i ve svých 6 letech, kdy byla vyhlášena nejkrásnějším dítětem planety. Právě její přirozenost je nádherná. Je samozřejmě velmi sledovanou a obdivovanou na Instagramu, ale kromě jemných filtrů nepoužívá nic radikálního na úpravy fotografií. Je skvělým příkladem mladší generaci. A není jediná. Objevují se ženy a dívky všech barev pleti, tvarů, postav a zemí, které propagují jen přirozenost. 

 

Zdroj; pinterest.com, instagram.com, irinatee.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI PŘIROZENOST UMĚLOST NATURAL FAKE INSTAGRAM KRÁSA MODELS PLASTIC

Související články

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

POKRAČOVÁNÍ REALITY SHOW - INSTAHERO 2019

Na začátku března jsme vás infomovali o spuštění unikátní reality show v online světě - INSTAHERO / Česko - Slovensko hledá influencera. Nyní je show již ve své polovině. 

Celý článek

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek

Slavní muži, kteří zrají jako víno

Nejznámější muži světa se časem mění v ještě více atraktivní hvězdy a mají nezapomenutelné tváře i dnes! Na kterých se zub času podepsal pozitivně, si přečtěte v tomto článku. 

Celý článek

Devítiletá cílevědomá Dear Giana dobývá svět módy a designu

Mladá umělkyně a ctižádostivá návrhářka Dear Giana je nyní k vidění v nové kampani značek Nordstrom x Nike. Není však žádným nováčkem na poli módy, a rozhodně byste se o ní měli i vy dozvědět více.

Celý článek

Rozhovor s úspěšným kadeřníkem Michalem Zapomělem

Jeden z nejlepších českých kadeřníků odpovídá na otázky o své kariéře, přístupu ke klientům a v neposlední řadě radí našim čtenářům, jak k vlasům přistupovat a starat se o ně.

Celý článek
Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek