dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Proč dívce nabídnout menstruační kalhotky?

Přidat na Seznam.cz
Připravovat děti na rychle se měnící svět kolem nás je stále náročnější. Rodiče dívek mají úkol navíc – s první menstruací jim nabídnout hygienické pomůcky.

Zdroj: Pixabay/Adina Voicu 

S klasickými vložkami či tampony si ale možná nevystačíte. Nastupující generace se mnohem více ohlíží na udržitelnost a životní prostředí. I proto u mladých dívek roste obliba menstruačních kalhotek. Víte o nich dost?

Slyšeli jste už o generaci Z?

Máte-li doma dospívající dívku, tak patří právě do ní. Lidem generace Z je aktuálně mezi 8 až 23 lety. Oproti starším generacím mají svá specifika ve všech ohledech. Komunikují více obrazy než slovy. V ruce mají neustále smartphone. Jsou náchylnější k depresím. Kladou velký důraz na ekologii, udržitelnost a celkovou ohleduplnost k přírodě. A to se u dívek odráží i ve výběru menstruačních pomůcek. Řada z nich nechce používat klasické tampony a vložky kvůli velké ekologické zátěži, kterou tímto odpadem vytvoří. Jiné se zase více zajímají o své zdraví a zpochybňují nezávadnost klasických pomůcek. Bělení chlorem, mikroplasty nebo syntetické materiály, to vše vzbuzuje v posledních letech obavy. Rostoucí oblibě se proto těší menstruační kalhotky. Důvodů, proč byste je měla s první menstruací nabídnout, je hned několik.

Styl místo studu

Menstruační kalhotky nerozeznáte na první pohled od klasických. Dívky se proto nemusí stydět třeba ani při převlékání. Naopak mohou zapůsobit, protože nabídka střihů a vzorů je skutečně široká. Například firma Modibodi pravidelně přichází s různými kolekcemi. Aktuálně ModibodiRED, což jsou kalhotky určené právě pro dívky, přináší i nohavičkové střihy pro silnou menstruaci nebo na noc. Barev a vzorů mají tolik, že je těžké se rozhodnout jen pro některé.


Love Luna Menstruační kalhotky pro dívky Bikini Puntíky - 369 Kč

Kromě střihu se kalhotky liší i mírou savosti. Ty nejsilnější pojmou až 50 ml (10 tamponů), slabší pak 10 ml (2 tampony). Savou vrstvu většinou tvoří vlna nebo bavlna a je napevno všitá. Odpadá tak stres z nehody, která může vzniknout posunutím vložky.

Ekologická cesta

Jak už jsme zmínili na začátku, mladé dívky dnes berou šetrnost vůči přírodě velmi vážně. Pokud žena používá klasické menstruační pomůcky, za život jich spotřebuje cca 15 tisíc kusů, což je asi 150 kg odpadu. Celosvětově to dělá miliardy tun odpadu každý rok. I proto se některým dívkám příčí používat běžné vložky či tampony a menstruační kalhotky jsou pro ně vítanou alternativou. Na pokrytí celého cyklu většinou stačí tři kusy, které se po použití přeperou. Jejich životnost je jeden až tři roky.

A co cena?

Jedny menstruační kalhotky stojí průměrně 500–700 Kč, počáteční investice je tedy vyšší. K dostání jsou ale i levnější, přesto stále velmi kvalitní kalhotky. Například Love Luna nabízí kalhotky za 369 Kč. Pokud si dívky chtějí kupovat hygienické pomůcky “ze svého”, je to pro ně ideální varianta.

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MENSTRUACE MENSTRUACE NENÍ TABU MENSTRUAČNÍ KALHOTKY

Související články

6 tipů minisukní na každou letní náladu

Nejenom mezi světovými módními návrháři vypuklo letní šílenství zvané minisukně. Kterou si vybrat a neutratit za ni třetinu výplaty?

Celý článek

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek
Dámská a pánská móda

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Celý článek

Z mini-mikro, nový trend ve střihu nejen dámských sukní

"Čím kratší, tím lepší." Návrháři se začali předhánět v tom, kam může móda posunout hranici vkusu, lacinosti i elegance.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek