dnes je 30.07.2021 a svátek má Bořivoj

Proč nepoužívat suchý šampón na vlasy?

Přidat na Seznam.cz
Přemýšlela jste někdy nad tím, že tolik oblíbený suchý šampón na vlasy může vaší hřívě spíše škodit? 

Možná patříte k ženám, které bez suchého šampónu nemohou žít. Dokonce jsou mezi námi takové, které si daleko více užívají své vlasy po jeho použití, než když jsou čerstvě umyté. Jenže realita nám naznačuje, že našim vlasům do jisté míry může používání suchého šampónu škodit. Bod číslo jedna - mohou vám více vypadávat vlasy. Odůvodnění je prosté. Suchý šampón ucpává vlasovou pokožku, ta nemůže dýchat a neprodukuje nové vlasy. Zároveň může suchý šampón zapříčinit také zvýšenou lámavost vlasů. Opět je to tím, že látky v něm obsažené sice skvěle absorbují přebytečnou mastnotu, ale zároveň vlasy zatěžují, takže se pak snadněji lámou. Vyvarovat se tomu ovšem lze. Třeba tak, že nebudete používat benefity suchého šampónu častěji než jednou za týden.

Dalším mínusem, mnohými milovaných produktů, je celkové poškozování vlasů. Při hojném používání vaše vlasy ztrácejí lesk a přirozenou vitalitu, což jistě není žádoucí pro žádnou ženu. A to nejen dočasně po nastříkání, ale časem se vlasy přestanou lesknout celkově, a budete muset dlouho pracovat na tom, abyste jejich přirozené vlastnosti probudila zpátky. 

Suché šampóny mají dozajista mnoho výhod pro zaneprázdněné nebo lenivější z nás, ale berte na vědomí i jejich zápory. Možná totiž dokážou převážit i všechna pozitiva...

byrdie.co.uk

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY SUCHÝ ŠAMPON ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ PRODUKTY

Související články

Propojení síly přírody se špičkovými technologiemi snoubí kosmeceutická značka Novexpert

Francouzská kosmeceutická značka Novexpert byla vyvinuta předními vědci a lékaři. Poznatky z dlouholetých výzkumů a vývoje v oblasti molekulární biologie a epigenetiky snoubí ve svých kosmetických produktech.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kylie Jenner znovu spouští kosmetickou značku obohacenou o více veganských produktů

Společnost Coty Inc. oznámila opětovné spuštění kosmetické značky Kylie Jenner, a to s novými a vylepšenými recepturami, které jsou čisté a veganské.

Celý článek

Rihanna je tváří nové žhavé lesklé novinky od Fenty Beauty

Značka Fenty Beauty by Rihanna představila nový lesk a rozjasňovač na rty v jednom. Tváří této kampaně se nestal nikdo jiný než známá zpěvačka Rihanna.

Celý článek

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Novou globální ambasadorkou L’Oréal Paris je herečka Kate Winslet

Držitelka Oscara chce inspirovat ostatní ženy, aby se i v podobném věku cítily dobře. Prostřednictvím spolupráce s L’Oréal Paris k tomu má perfektně našlápnuto.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

Celý článek