dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Proč nepoužívat suchý šampón na vlasy?

Přidat na Seznam.cz
Přemýšlela jste někdy nad tím, že tolik oblíbený suchý šampón na vlasy může vaší hřívě spíše škodit? 

Možná patříte k ženám, které bez suchého šampónu nemohou žít. Dokonce jsou mezi námi takové, které si daleko více užívají své vlasy po jeho použití, než když jsou čerstvě umyté. Jenže realita nám naznačuje, že našim vlasům do jisté míry může používání suchého šampónu škodit. Bod číslo jedna - mohou vám více vypadávat vlasy. Odůvodnění je prosté. Suchý šampón ucpává vlasovou pokožku, ta nemůže dýchat a neprodukuje nové vlasy. Zároveň může suchý šampón zapříčinit také zvýšenou lámavost vlasů. Opět je to tím, že látky v něm obsažené sice skvěle absorbují přebytečnou mastnotu, ale zároveň vlasy zatěžují, takže se pak snadněji lámou. Vyvarovat se tomu ovšem lze. Třeba tak, že nebudete používat benefity suchého šampónu častěji než jednou za týden.

Dalším mínusem, mnohými milovaných produktů, je celkové poškozování vlasů. Při hojném používání vaše vlasy ztrácejí lesk a přirozenou vitalitu, což jistě není žádoucí pro žádnou ženu. A to nejen dočasně po nastříkání, ale časem se vlasy přestanou lesknout celkově, a budete muset dlouho pracovat na tom, abyste jejich přirozené vlastnosti probudila zpátky. 

Suché šampóny mají dozajista mnoho výhod pro zaneprázdněné nebo lenivější z nás, ale berte na vědomí i jejich zápory. Možná totiž dokážou převážit i všechna pozitiva...

byrdie.co.uk

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY SUCHÝ ŠAMPON ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ PRODUKTY

Související články

Trendy krátké sestřihy na rok 2021 inspirované vaší oblíbenou celebritou

Taky se už těšíte na návštěvu svého kadeřníka? Abychom vám to nekonečné čekání zkrátili, připravili jsme tipy na trendy krátké sestřihy na jaro 2021. A inspiraci bereme od těch nejpovolanějších - celebrit.

Celý článek

Orámujte svoji krásu ofinou, je pořád v kurzu!

Ano, je to tu zase! Ofina je opět v kurzu. Ženy ofinu buď milují nebo nesnáší. Je pravdou, že ofina dokáže pěkně potrápit, ale může každé ženě vytvořit krásný vzhled. I když jsou kadeřnictví teď zavřená, tak to zvládnete i vy doma.

Celý článek

Zavřená kadeřnictví aneb první pomoc pro vaše vlasy

Zavřená kadeřnictví většinu žen trápí už několik měsíců. Máte nehezké odrosty, roztřepené konečky nebo zplihlé vlasy? Víme, jak tento problém vyřešit nebo alespoň částečně zamaskovat. Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Nejlepší účesy z letošních Zlatých glóbů aneb v jednoduchosti je krása

Zlaté glóby se letos kvůli pandemii uskutečnily za zcela jiných podmínek, než jsme zvyklí. Největší herecké hvězdy se neprošly po červeném koberci, ale přenos sledovaly z domova a byly do něj zapojeny pouze virtuálně.

Celý článek

Trendy účesy, se kterými letos zazáříte

Blíží se jaro, a to je vždy skvělým časem na změnu účesu. Pomůžeme vám s vaším rozhodováním, abyste měly jasno, až se otevřou kadeřnictví. Našli jsme ty, které budou v letošním roce nejvíc trendy! Se správnými pomocníky je navíc snadno upravíte i doma.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek