dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Profesionální vizážistka celebrit, to je Marcela Tůmová

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme vám rozhovor s profesionální vizážistkou a stylistkou Marcelou Tůmovou, která v tomto oboru pracuje již 13 let a měla možnost poznat a líčit mnoho známých osobností.

Čas od času má každá z nás příležitost oslnit, a pak je příjemné zajít k odborníkovi. Nejenže budete vypadat skvěle, ale jde o vnitřní pocit spokojenosti. Zažila jsem to před lety, ty fotky mám dodnes, ráda se na ně dívám, ani ten pocit nezmizel. A jako v každé profesi, tak i v líčení platí – velký výtvarný talent a léta zkušeností. Oboje Marcelka má. Její původní profesí je malování porcelánu a znalosti z této obtížné techniky se zúročily.

Od rána se točí, strašný fofr.

Marcela líčí modelku a nikdo na ni nesmí mluvit. Tak se plížím ateliérem, vypadám, že jsem před chvílí vstala. Marcela mě zahlédla koutkem oka.

„jak skončím, pojď se posadit, nemůžu se na tebe dívat.“

Prima bude čas na rozhovor.

Vrhla se na mne s jí vlastní vehemencí, začala vlasy.

Kdy si se rozhodla, že porcelán není to pravé ořechové a budeš radši líčit?
„Že chci líčit, jsem věděla odjakživa. Nebyla k tomu tehdy příležitost, a protože jsem z oblasti, kde se vyrábí porcelán, byl nejbližší tento obor. A pak následovala léta učení a dřiny.“

Kdy se dostavily první úspěchy?
„Určitě po několika letech, ale hele, co je úspěch? Že líčím celebrity? Já to takhle nevnímám, úspěch vidím, jestli jsem sama se sebou spokojena. A to pořád nejsem. Seberealizuji se v malování obrazů na tváře, možná tam cítím trochu úspěch.“

S kým ráda spolupracuješ?
„S každým, kdo je kreativní a má neobyčejné nápady. Konkrétně léta spolupracuji s americkou fotografkou Janou Křenovou, několikrát mě pozvala i do Států, práce byla velmi zajímavá, líčila jsem třeba paní Formanovou.“

Víc už z ní asi nedostanu, čeká další herečka a já mám zase ten úžasný pocit.

Zdroj: Marcela Tůmová a Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVORY VIZÁŽISTKA STYLISTKA MARCELA TŮMOVÁ

Související články

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Kalendář Pirelli na rok 2023 nafotilo 14 supermodelek

49. ročník projektu Pirelli bude obsahovat snímky pořízené australskou fotografkou Emmou Summerton a je zaměřený na 14 nejvýznamnějších hvězd z řad modelingu.

Celý článek

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek