dnes je 06.08.2020 a svátek má Oldřiška

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Přidat na Seznam.cz
Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

MyDear

Mezi nejznámější českou pánskou streewearovou značku musíme zařadit MyDear, za kterou stojí talentovaný návrhář Zbyněk Štandera. Již šest let zásobuje svými kousky nejen své vrstevníky, ale všechny, kdo mají odvážnou a navždy mladou duši a chuť přemýšlet nad tím, co nosí. Na všech kolekcích je jasně vidět, že jsou určené pro specifické klienty, mladé umělce, hudebníky, lidi, kteří se rádi obklopují originálním a kreativním designem. Oblečení od MyDear se dá skvěle kombinovat s tetováním, tunely v uších nebo netradičními účesy, ale skvěle vypadá i na něžných blondýnech s nevinnýma očima.

Značka také reflektuje dnešní nemalé problémy, které způsobujeme naší planetě. Všechny produkty jsou vyráběny výhradně v Čechách a na Slovensku a použity byly co nejvíce eco-friendly materiály. Z prodeje každého trička Apes tee šlo dvě stě korun na ochranu země a zvířat. Tento jediný model byl vyroben v nelimitovaném počtu, jinak se nesetkáte s více jak čtyřiceti kousky od každého modelu. Tohle je přesně ten model pomalé módy, který nás baví a přejeme více spokojených zákazníků!

Wolfgang Store

Když vstoupíte do Wolfgang store, ať už v jejich kamenném obchodě v Praze nebo Brně, ocitnete se v říši minimalismu, neuvěřitelně příjemných materiálů a jedinečného stylu. Člověk samozřejmě musí mít trochu odvahu vstoupit do Vlčí smečky, protože už není cesty zpět. Jak si koupíte první věc, ať už tričko nebo šaty nebo třeba něco z jejich unisexových kousků, kterých je opravdu mnoho, už nikdy nebudete chtít chodit v ničem jiném. A navždy budete vybočovat z řady, protože na tomto oblečení je znát, že je dělané s láskou, pomalu, poctivě, a hlavně ve velkém stylu. A čeká na vás také mnoho doplňků, od atypických slunečních brýlí po kožená psaníčka. 

Dear Friends

Slovenská značka Dear Friends, to je jednoduše velká nádhera. Tahle vegansky zaměřená značka je vyprodaná dřív, než se vůbec dostanou první fotky nových kolekcí ven. Trička, mikiny, plátěné tašky, různé barvy, ale hlavně kvalitní materiál a dobře zpracovaný střih, to všechno pořádně označené logem. 

Od počátku své existence, která sahá do roku 2009, k Dear Friends neodmyslitelně patří alternativní pohled na svět a zaměření na ekologické aspekty. Vybírají si textil, který je certifikovaný jako fair trade, pracují s organickou bavlnou nebo recyklovanými materiály. Nepoužívají žádné látky, za kterým je utrpení zvířat, i proto má cílová skupina zákazníků společný znak, a to vegan-friendly smýšlení. Klasicky střižené oblečení, které je k dostání hlavně v černých a bílých variantách, je vyráběno ve velmi limitovaném množství.

Všem značkám a osobnostem, kteří se zabývají ekologickým dopadem oděvního průmyslu, držíme palce a co nejvíce spokojených zákazníků!

photo credit: DearFriends, Wolfgang, My Dear

Přidat na Seznam.cz
#moda MÓDNÍ NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MLADÍ NÁVRHÁŘI WOLFGANG MY DEAR CLOTHING DEAR FRIENDS NÁVRHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LOKÁLNÍ MÓDA

Související články

Česká značka Circlle představuje etické plavky z recyklovaných plastů

Toužíte-li na českém trhu najít udržitelné, etické a zároveň estetické plavky, nebudete mít snadnou práci. My jsme to za vás udělali a představujeme kolekci From Ocean To Ocean.

Celý článek

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

Celý článek

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Celý článek

Nová svatební kolekce LOVE ME! české značky LEEDA myslí na ženy různých proporcí

LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí značky LEEDA s názvy CATCH ME! a TOUCH ME! Návrhářka Lucie Kutálková se tentokrát zaměřila na bílé šaty z nádherných materiálů, na propracované střihy pro ženy různých velikostí a na zážitky s nimi spojených.

Celý článek

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek