dnes je 17.01.2020 a svátek má Drahoslav

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Přidat na Seznam.cz
Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

MyDear

Mezi nejznámější českou pánskou streewearovou značku musíme zařadit MyDear, za kterou stojí talentovaný návrhář Zbyněk Štandera. Již šest let zásobuje svými kousky nejen své vrstevníky, ale všechny, kdo mají odvážnou a navždy mladou duši a chuť přemýšlet nad tím, co nosí. Na všech kolekcích je jasně vidět, že jsou určené pro specifické klienty, mladé umělce, hudebníky, lidi, kteří se rádi obklopují originálním a kreativním designem. Oblečení od MyDear se dá skvěle kombinovat s tetováním, tunely v uších nebo netradičními účesy, ale skvěle vypadá i na něžných blondýnech s nevinnýma očima.

Značka také reflektuje dnešní nemalé problémy, které způsobujeme naší planetě. Všechny produkty jsou vyráběny výhradně v Čechách a na Slovensku a použity byly co nejvíce eco-friendly materiály. Z prodeje každého trička Apes tee šlo dvě stě korun na ochranu země a zvířat. Tento jediný model byl vyroben v nelimitovaném počtu, jinak se nesetkáte s více jak čtyřiceti kousky od každého modelu. Tohle je přesně ten model pomalé módy, který nás baví a přejeme více spokojených zákazníků!

Wolfgang Store

Když vstoupíte do Wolfgang store, ať už v jejich kamenném obchodě v Praze nebo Brně, ocitnete se v říši minimalismu, neuvěřitelně příjemných materiálů a jedinečného stylu. Člověk samozřejmě musí mít trochu odvahu vstoupit do Vlčí smečky, protože už není cesty zpět. Jak si koupíte první věc, ať už tričko nebo šaty nebo třeba něco z jejich unisexových kousků, kterých je opravdu mnoho, už nikdy nebudete chtít chodit v ničem jiném. A navždy budete vybočovat z řady, protože na tomto oblečení je znát, že je dělané s láskou, pomalu, poctivě, a hlavně ve velkém stylu. A čeká na vás také mnoho doplňků, od atypických slunečních brýlí po kožená psaníčka. 

Dear Friends

Slovenská značka Dear Friends, to je jednoduše velká nádhera. Tahle vegansky zaměřená značka je vyprodaná dřív, než se vůbec dostanou první fotky nových kolekcí ven. Trička, mikiny, plátěné tašky, různé barvy, ale hlavně kvalitní materiál a dobře zpracovaný střih, to všechno pořádně označené logem. 

Od počátku své existence, která sahá do roku 2009, k Dear Friends neodmyslitelně patří alternativní pohled na svět a zaměření na ekologické aspekty. Vybírají si textil, který je certifikovaný jako fair trade, pracují s organickou bavlnou nebo recyklovanými materiály. Nepoužívají žádné látky, za kterým je utrpení zvířat, i proto má cílová skupina zákazníků společný znak, a to vegan-friendly smýšlení. Klasicky střižené oblečení, které je k dostání hlavně v černých a bílých variantách, je vyráběno ve velmi limitovaném množství.

Všem značkám a osobnostem, kteří se zabývají ekologickým dopadem oděvního průmyslu, držíme palce a co nejvíce spokojených zákazníků!

photo credit: DearFriends, Wolfgang, My Dear

Přidat na Seznam.cz
#moda MÓDNÍ NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MLADÍ NÁVRHÁŘI WOLFGANG MY DEAR CLOTHING DEAR FRIENDS NÁVRHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LOKÁLNÍ MÓDA

Související články

Kolekce Max Mara Pre-fall 2020 inspirovaná průkopnicí rocku Debbie Harry

Debbie Harry, zpěvačka, která změnila americký rock, se stala inspirací pro novou kolekci Max Mara pre-fall. Inspiroval se jí návrhář a kreativní ředitel značky Ian Griffith.

Celý článek

Fotbalista Jan Sýkora rozjíždí svou oděvní značku BYJS

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora vstupuje do světa módy. Se svou značkou BYJS by chtěl prorazit nejen v České republice, ale i ve světě.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Módní návrhář Michal Marek představil novou kolekci i zrekonstruovaný ateliér

Po delší odmlce přichází návrhář Michal Marek s novou kolekcí, pro kterou zvolil svou hlavní múzu Agátu Prachařovou.

Celý článek

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Celý článek

Košice Fashion Week s Jitkou Klett

Už 5. rokem se konala Košice Fashion Week, která tímto potvrzuje status mimořádně úspěšné události. Zúčastnila se jí i nadaná módní návrhářka Jitka Klett. Košice Fashion Week představuje aktuální kolekce špičkových návrhářů i mladých talentů.

Celý článek

Saint Laurent Resort kolekce 2020 v hlavní roli s Kaiou Gerber

Kreativní ředitel Anthony Vaccarello představil novou Resort kolekci v hlavní roli s modelkami Kaiou Gerber, Mads Mullins a Tes Linnenkoper. Stylová a lehce kombinovatelná sbírka je vhodná pro každého. 

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek