dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Přidat na Seznam.cz
Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Květiny a krejčovská pečlivost

Waight Keller je návrhářkou u Givenchy teprve rok a půl. Opět však dokázala, že je kreativní ženou na správném místě. Její inspirace pramenila z nadpozemské zahrady Eden neboli Rajské zahrady. Tentokrát jde o podzimní a zimní období, takže modely byly složené z kabátů, bund, sak, ale i šatů vhodných do chladnějšího počasí. Návrhářka si pohrávala s objemem v oblasti ramenou, korzetovými šaty a topy, klasicky střiženými kabáty pro ženy i muže a květinovými motivy.

Noc i den v Rajské zahradě

Tak jako neskutečně pestrá flóra v rajské zahradě, tak byl i potisk na plisovaných šatech. Ty byly nápaditě a pečlivě vykonstruovány tak, že okolo krku, lemů rukávů nebo spodním lemu byly nařaseny jako okvětní lístky. Lehká látka držela pomocí rybářských vlasců. Drobné kvítky v rozmanitých barvách se prolínaly celou kolekcí. Oproti nim stály tmavé odstíny ponurých nocí. Jako když padne na rajskou zahradu tma. Temnota byla zachycena pomocí krejčovsky dokonalých kabátů, obleků, šatů a kalhot v tmavých barvách. Občas prosvícena výrazným odstínem na šatech, kde hrály významnou roli korzety. Příležitostná tmavá kůže celoplošně aplikovaná na modely oponovala něžným květinovým vzorům. 

Prošívané objemy

Keller se zaměřila v mužské módě na siluetu 40. let a uvolněnou, zapadlou až zakrnělou část ramen. Dokonalé šití bylo zvýrazněno a dáno na obdiv díky obnaženým stehům. Zajímavé bylo i pojetí objemu rukávů u žen, kde se nejednalo o 3D efekt, ale o 2D siluetu. Návrhářka sešila a prošila objemné rukávy. Prošívání bylo důležitým způsobem zpracování modelů a bylo v případě Givenchy dotaženo k dokonalosti. Pečlivost na večerních šatech v podobě střídmě aplikovaných krystalů byla taktéž obdivuhodná. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY PODZIM 2019 PFW PARIS FASHION WEEK PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY EDEB RAJSKÁ ZAHRADA

Související články

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek