dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Přidat na Seznam.cz
Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Květiny a krejčovská pečlivost

Waight Keller je návrhářkou u Givenchy teprve rok a půl. Opět však dokázala, že je kreativní ženou na správném místě. Její inspirace pramenila z nadpozemské zahrady Eden neboli Rajské zahrady. Tentokrát jde o podzimní a zimní období, takže modely byly složené z kabátů, bund, sak, ale i šatů vhodných do chladnějšího počasí. Návrhářka si pohrávala s objemem v oblasti ramenou, korzetovými šaty a topy, klasicky střiženými kabáty pro ženy i muže a květinovými motivy.

Noc i den v Rajské zahradě

Tak jako neskutečně pestrá flóra v rajské zahradě, tak byl i potisk na plisovaných šatech. Ty byly nápaditě a pečlivě vykonstruovány tak, že okolo krku, lemů rukávů nebo spodním lemu byly nařaseny jako okvětní lístky. Lehká látka držela pomocí rybářských vlasců. Drobné kvítky v rozmanitých barvách se prolínaly celou kolekcí. Oproti nim stály tmavé odstíny ponurých nocí. Jako když padne na rajskou zahradu tma. Temnota byla zachycena pomocí krejčovsky dokonalých kabátů, obleků, šatů a kalhot v tmavých barvách. Občas prosvícena výrazným odstínem na šatech, kde hrály významnou roli korzety. Příležitostná tmavá kůže celoplošně aplikovaná na modely oponovala něžným květinovým vzorům. 

Prošívané objemy

Keller se zaměřila v mužské módě na siluetu 40. let a uvolněnou, zapadlou až zakrnělou část ramen. Dokonalé šití bylo zvýrazněno a dáno na obdiv díky obnaženým stehům. Zajímavé bylo i pojetí objemu rukávů u žen, kde se nejednalo o 3D efekt, ale o 2D siluetu. Návrhářka sešila a prošila objemné rukávy. Prošívání bylo důležitým způsobem zpracování modelů a bylo v případě Givenchy dotaženo k dokonalosti. Pečlivost na večerních šatech v podobě střídmě aplikovaných krystalů byla taktéž obdivuhodná. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY PODZIM 2019 PFW PARIS FASHION WEEK PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY EDEB RAJSKÁ ZAHRADA

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek