dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Přidat na Seznam.cz
Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Květiny a krejčovská pečlivost

Waight Keller je návrhářkou u Givenchy teprve rok a půl. Opět však dokázala, že je kreativní ženou na správném místě. Její inspirace pramenila z nadpozemské zahrady Eden neboli Rajské zahrady. Tentokrát jde o podzimní a zimní období, takže modely byly složené z kabátů, bund, sak, ale i šatů vhodných do chladnějšího počasí. Návrhářka si pohrávala s objemem v oblasti ramenou, korzetovými šaty a topy, klasicky střiženými kabáty pro ženy i muže a květinovými motivy.

Noc i den v Rajské zahradě

Tak jako neskutečně pestrá flóra v rajské zahradě, tak byl i potisk na plisovaných šatech. Ty byly nápaditě a pečlivě vykonstruovány tak, že okolo krku, lemů rukávů nebo spodním lemu byly nařaseny jako okvětní lístky. Lehká látka držela pomocí rybářských vlasců. Drobné kvítky v rozmanitých barvách se prolínaly celou kolekcí. Oproti nim stály tmavé odstíny ponurých nocí. Jako když padne na rajskou zahradu tma. Temnota byla zachycena pomocí krejčovsky dokonalých kabátů, obleků, šatů a kalhot v tmavých barvách. Občas prosvícena výrazným odstínem na šatech, kde hrály významnou roli korzety. Příležitostná tmavá kůže celoplošně aplikovaná na modely oponovala něžným květinovým vzorům. 

Prošívané objemy

Keller se zaměřila v mužské módě na siluetu 40. let a uvolněnou, zapadlou až zakrnělou část ramen. Dokonalé šití bylo zvýrazněno a dáno na obdiv díky obnaženým stehům. Zajímavé bylo i pojetí objemu rukávů u žen, kde se nejednalo o 3D efekt, ale o 2D siluetu. Návrhářka sešila a prošila objemné rukávy. Prošívání bylo důležitým způsobem zpracování modelů a bylo v případě Givenchy dotaženo k dokonalosti. Pečlivost na večerních šatech v podobě střídmě aplikovaných krystalů byla taktéž obdivuhodná. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY PODZIM 2019 PFW PARIS FASHION WEEK PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY EDEB RAJSKÁ ZAHRADA

Související články

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Olivia Palermo oznámila spolupráci se značkou Karl Lagerfeld

Newyorská influencerka a šéfredaktorka Olivia Palermo odhalila další ze svých znamenitých počinů. Tentokrát přidá hned několik stylových ingrediencí do francouzského podzimního koktejlu.

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek