dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Přidat na Seznam.cz
Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Květiny a krejčovská pečlivost

Waight Keller je návrhářkou u Givenchy teprve rok a půl. Opět však dokázala, že je kreativní ženou na správném místě. Její inspirace pramenila z nadpozemské zahrady Eden neboli Rajské zahrady. Tentokrát jde o podzimní a zimní období, takže modely byly složené z kabátů, bund, sak, ale i šatů vhodných do chladnějšího počasí. Návrhářka si pohrávala s objemem v oblasti ramenou, korzetovými šaty a topy, klasicky střiženými kabáty pro ženy i muže a květinovými motivy.

Noc i den v Rajské zahradě

Tak jako neskutečně pestrá flóra v rajské zahradě, tak byl i potisk na plisovaných šatech. Ty byly nápaditě a pečlivě vykonstruovány tak, že okolo krku, lemů rukávů nebo spodním lemu byly nařaseny jako okvětní lístky. Lehká látka držela pomocí rybářských vlasců. Drobné kvítky v rozmanitých barvách se prolínaly celou kolekcí. Oproti nim stály tmavé odstíny ponurých nocí. Jako když padne na rajskou zahradu tma. Temnota byla zachycena pomocí krejčovsky dokonalých kabátů, obleků, šatů a kalhot v tmavých barvách. Občas prosvícena výrazným odstínem na šatech, kde hrály významnou roli korzety. Příležitostná tmavá kůže celoplošně aplikovaná na modely oponovala něžným květinovým vzorům. 

Prošívané objemy

Keller se zaměřila v mužské módě na siluetu 40. let a uvolněnou, zapadlou až zakrnělou část ramen. Dokonalé šití bylo zvýrazněno a dáno na obdiv díky obnaženým stehům. Zajímavé bylo i pojetí objemu rukávů u žen, kde se nejednalo o 3D efekt, ale o 2D siluetu. Návrhářka sešila a prošila objemné rukávy. Prošívání bylo důležitým způsobem zpracování modelů a bylo v případě Givenchy dotaženo k dokonalosti. Pečlivost na večerních šatech v podobě střídmě aplikovaných krystalů byla taktéž obdivuhodná. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GIVENCHY PODZIM 2019 PFW PARIS FASHION WEEK PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY EDEB RAJSKÁ ZAHRADA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek

Waight Keller opouští Givenchy. Podívejte se na její nejlepší modely, včetně svatebních šatů pro Meghan Markle

Vytvářela svatební šaty na královskou svatbu pro Meghan Markle a navrhovala snové kolekce pro módní dům Givenchy. Clare Waight Keller stála v čele brandu tři roky. Podívejte se s námi na nejlepší modely, které pro francouzskou značku vytvořila.

Celý článek