dnes je 06.05.2021 a svátek má Radoslav

Projekt Mary Stuart Winter 2015 se chystá ohromit Prahu

Přidat na Seznam.cz
Za o trochu více než dva týdny se v Praze představí jedinečný projekt. Milujete divadlo, film i módu? V tom případě je vám Mary Stuart Winter 2015 šitá na míru!

Marie Stuartovna, projekt z dílny Prague Shakespeare Company a A Broad's Way Productions, je jedinečným spojením divadla, tance, hudby a módy. Jejím základem je již nespočetněkrát nastudovaná stejnojmenná hra Friedricha Schillera o dvou sestřenicích, Alžbětě I. (Elizabeth I.) a Mary Stuartovně (Mary Stuart), jež věrná své historické předloze špatně končí právě pro druhou jmenovanou.

Projekt pojímá hru v naprosto jiném světle a zasazuje ji do nového prostředí módní přehlídky módy vysokého šití. V sobotu 29. listopadu jsme měli možnost si v kouzelném prostředí SOHO restaurant & garden prohlédnout, jakou kolekci pro účinkující stvořil módní návrhář Jiří Kalfař a už jen z hlediska módního vám můžeme návštěvu  představení vřele doporučit. Avšak nejen kvůli modelům samotným. Na projektu pracují talentovaní anglicky mluvící herci a výborná choreografka, jež musí pečlivě hlídat a korigovat pohyb herců i látek, Carli Jefferson. Samozřejmě nemůžeme opomenout art directorku a stvořitelku celého počínání, Lindsay Taylor.

‚‚Lidé si většinou představují, že děláme jen na divadelním představení, což není pravda. Vytváříme módní kolekci, výstavu fotografií zachycující celý proces, divadelní představení i módní film. Co je na tomto projektu také užasné, je to, že každý rok, kdy se bude Mary Stuart hrát znovu a znovu, bude muset vznikout nová kolekce. Nejsou to totiž jen kostýmy," řekla nám ke svému konceptu art directorka Lindsay Taylor a zároveň dodala, že téma Mary Stuart si vybrala právě proto, že Mary byla silná a nepochopená žena a nezapomněla zmínit, jak úžasný tým na projektu pracuje. ‚‚Nemohu uvěřit tomu, jak neskutečně blízko jsme se dostali k mé původní vizi. Původně jsem si například myslela, že budeme mít jedny šaty pro Mary a druhé pro Elizabeth, co ale máme teď, je módní řada o dvanácti modelech." 

Mary Stuartovnu si zahraje Ashe Kazanjian, Elizabeth ztvární Bree Welch. Kolem každé z nich budou jejich charakter dotvářet modelky, které nebudou samostatnými postavami, ale právě prodloužením obou královen. Každý jejich pohyb je perfektně promyšlený a bude představovat něco jiného.

Představení si budete moci užít 16., 17., 18. a 19. prosince 2014 v pražském Divadle Kolowrat. Lístky jsou již v prodeji a seženete je buď na internetových stránkách Prague Shakespeare Company nebo prostřednictvím e-mailu tickets@pragueshakespeare.cz. Nerozmýšlejte dlouho!

Foto: Mary Stuart Project, Martha Zvody

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARY STUART WINTER 2015 MARY STUART JIŘÍ KALFAR

Související články

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek