dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Projekt Mary Stuart Winter 2015 se chystá ohromit Prahu

Přidat na Seznam.cz
Za o trochu více než dva týdny se v Praze představí jedinečný projekt. Milujete divadlo, film i módu? V tom případě je vám Mary Stuart Winter 2015 šitá na míru!

Marie Stuartovna, projekt z dílny Prague Shakespeare Company a A Broad's Way Productions, je jedinečným spojením divadla, tance, hudby a módy. Jejím základem je již nespočetněkrát nastudovaná stejnojmenná hra Friedricha Schillera o dvou sestřenicích, Alžbětě I. (Elizabeth I.) a Mary Stuartovně (Mary Stuart), jež věrná své historické předloze špatně končí právě pro druhou jmenovanou.

Projekt pojímá hru v naprosto jiném světle a zasazuje ji do nového prostředí módní přehlídky módy vysokého šití. V sobotu 29. listopadu jsme měli možnost si v kouzelném prostředí SOHO restaurant & garden prohlédnout, jakou kolekci pro účinkující stvořil módní návrhář Jiří Kalfař a už jen z hlediska módního vám můžeme návštěvu  představení vřele doporučit. Avšak nejen kvůli modelům samotným. Na projektu pracují talentovaní anglicky mluvící herci a výborná choreografka, jež musí pečlivě hlídat a korigovat pohyb herců i látek, Carli Jefferson. Samozřejmě nemůžeme opomenout art directorku a stvořitelku celého počínání, Lindsay Taylor.

‚‚Lidé si většinou představují, že děláme jen na divadelním představení, což není pravda. Vytváříme módní kolekci, výstavu fotografií zachycující celý proces, divadelní představení i módní film. Co je na tomto projektu také užasné, je to, že každý rok, kdy se bude Mary Stuart hrát znovu a znovu, bude muset vznikout nová kolekce. Nejsou to totiž jen kostýmy," řekla nám ke svému konceptu art directorka Lindsay Taylor a zároveň dodala, že téma Mary Stuart si vybrala právě proto, že Mary byla silná a nepochopená žena a nezapomněla zmínit, jak úžasný tým na projektu pracuje. ‚‚Nemohu uvěřit tomu, jak neskutečně blízko jsme se dostali k mé původní vizi. Původně jsem si například myslela, že budeme mít jedny šaty pro Mary a druhé pro Elizabeth, co ale máme teď, je módní řada o dvanácti modelech." 

Mary Stuartovnu si zahraje Ashe Kazanjian, Elizabeth ztvární Bree Welch. Kolem každé z nich budou jejich charakter dotvářet modelky, které nebudou samostatnými postavami, ale právě prodloužením obou královen. Každý jejich pohyb je perfektně promyšlený a bude představovat něco jiného.

Představení si budete moci užít 16., 17., 18. a 19. prosince 2014 v pražském Divadle Kolowrat. Lístky jsou již v prodeji a seženete je buď na internetových stránkách Prague Shakespeare Company nebo prostřednictvím e-mailu tickets@pragueshakespeare.cz. Nerozmýšlejte dlouho!

Foto: Mary Stuart Project, Martha Zvody

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARY STUART WINTER 2015 MARY STUART JIŘÍ KALFAR

Související články

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

V šatníku budoucí viceprezidentky Spojených států Kamaly Harrisové

V USA je již dávno dobojováno. Prezidentské volby mají svého vítěze a tento výsledek podle expertů nic již nezmění. Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joa Bidena, viceprezidentkou pak byla zvolena Kamala Harrisová. Seznamte se s námi s šatníkem první ženy viceprezidentky Spojených států amerických.

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek