dnes je 20.10.2020 a svátek má Vendelín

Projekt Mary Stuart Winter 2015 se chystá ohromit Prahu

Přidat na Seznam.cz
Za o trochu více než dva týdny se v Praze představí jedinečný projekt. Milujete divadlo, film i módu? V tom případě je vám Mary Stuart Winter 2015 šitá na míru!

Marie Stuartovna, projekt z dílny Prague Shakespeare Company a A Broad's Way Productions, je jedinečným spojením divadla, tance, hudby a módy. Jejím základem je již nespočetněkrát nastudovaná stejnojmenná hra Friedricha Schillera o dvou sestřenicích, Alžbětě I. (Elizabeth I.) a Mary Stuartovně (Mary Stuart), jež věrná své historické předloze špatně končí právě pro druhou jmenovanou.

Projekt pojímá hru v naprosto jiném světle a zasazuje ji do nového prostředí módní přehlídky módy vysokého šití. V sobotu 29. listopadu jsme měli možnost si v kouzelném prostředí SOHO restaurant & garden prohlédnout, jakou kolekci pro účinkující stvořil módní návrhář Jiří Kalfař a už jen z hlediska módního vám můžeme návštěvu  představení vřele doporučit. Avšak nejen kvůli modelům samotným. Na projektu pracují talentovaní anglicky mluvící herci a výborná choreografka, jež musí pečlivě hlídat a korigovat pohyb herců i látek, Carli Jefferson. Samozřejmě nemůžeme opomenout art directorku a stvořitelku celého počínání, Lindsay Taylor.

‚‚Lidé si většinou představují, že děláme jen na divadelním představení, což není pravda. Vytváříme módní kolekci, výstavu fotografií zachycující celý proces, divadelní představení i módní film. Co je na tomto projektu také užasné, je to, že každý rok, kdy se bude Mary Stuart hrát znovu a znovu, bude muset vznikout nová kolekce. Nejsou to totiž jen kostýmy," řekla nám ke svému konceptu art directorka Lindsay Taylor a zároveň dodala, že téma Mary Stuart si vybrala právě proto, že Mary byla silná a nepochopená žena a nezapomněla zmínit, jak úžasný tým na projektu pracuje. ‚‚Nemohu uvěřit tomu, jak neskutečně blízko jsme se dostali k mé původní vizi. Původně jsem si například myslela, že budeme mít jedny šaty pro Mary a druhé pro Elizabeth, co ale máme teď, je módní řada o dvanácti modelech." 

Mary Stuartovnu si zahraje Ashe Kazanjian, Elizabeth ztvární Bree Welch. Kolem každé z nich budou jejich charakter dotvářet modelky, které nebudou samostatnými postavami, ale právě prodloužením obou královen. Každý jejich pohyb je perfektně promyšlený a bude představovat něco jiného.

Představení si budete moci užít 16., 17., 18. a 19. prosince 2014 v pražském Divadle Kolowrat. Lístky jsou již v prodeji a seženete je buď na internetových stránkách Prague Shakespeare Company nebo prostřednictvím e-mailu tickets@pragueshakespeare.cz. Nerozmýšlejte dlouho!

Foto: Mary Stuart Project, Martha Zvody

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARY STUART WINTER 2015 MARY STUART JIŘÍ KALFAR

Související články

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek