dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Přidat na Seznam.cz
Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Koncept Tvorbou je ve své dnešní podobě nejen on-line obchod s vintage oblečením, ale s podtitulem svatební od TVORBOU také vintage & alternativní půjčovna svatebních šatů.

„V malých kolekcích nabízíme to, co samy milujeme – pečlivě vybírané basic kousky, kvalitní materiály a nadčasovost v siluetách i barvách,“ říká o svém malém podnikání Veronika, která k sobě do týmu přizvala na sklonku minulého roku kamarádku Marii Krobovou. „Udržitelnost a principy cirkulární ekonomiky, kdy oblečení zůstává co nejdéle v oběhu, jsou pro nás klíčová témata.“ A to platí pro mnohdy přeceňovaný svatební průmysl dvojnásob.

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Svatební šaty pro osobité nevěsty

Malá pražská půjčovna vintage & alternativních svatebních šatů je svou nabídkou zaměřena na ženy, které hledají něco jiného. Kolekce svatební od Tvorbou je zaměřena na nevěsty, které vytváří vlastní trendy a nebojí se jít osobitou cestou. Třeba i navzdory tradičním normám.

Pečlivě vybrané svatební modely vypráví příběhy minulých generací a předchozích majitelek. Koncept svatební od Tvorbou tak zařazuje prvky vintage do současného módního kontextu a poukazuje na to nejcennější – stáří každého z modelů. Důležitá hodnota takových šatů, které má nevěsta na sobě pravděpodobně jednou v životě, je možnost jejich opětovného využití. Nedochází tak k zahlcování planety ani šatníků. 

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Tvorbou & Young Designers

Letos půjčovna představuje novinku – spolupráci s lokálními designéry, kdy je vintage kolekce doplněna o modely Young Designers. Pod tímto označením najdete originální tvorbu studentů oděvních škol, kterou formou svatební půjčovny Tvorbou navrací z přehlídkových mol k zákaznicím jako jedinečnou nositelnou svatební módu.

foto: se svolením značky TVORBOU.cz

autorka projektu Veronika Matějovká, foto: se svolením značky TVORBOU.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA VINTAGE SVATEBNÍ ŠATY TVORBOU.CZ PŮJČOVNA SVATEBNÍCH ŠATŮ

Související články

Jak vybrat plavky vhodné pro vaši postavu radí Mária Padová, odbornice na aktuální trendy

Chystáte se vyrazit na dovolenou k moři anebo na prodloužený víkend k vodě, ale vaše aktuální plavky ztratily tvar, vybledly anebo už neodpovídají aktuálním trendům? Pořiďte si nové, poradíme jaké.

Celý článek

Udržitelné šaty, které si tohle léto zamilujete

Lehké, prodyšné, trendy a navíc udržitelné? Naštěstí již tyhle požadavky nejsou žádné velké sci-fi a je z čeho vybírat.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

PUMA bude pomáhat chránit pralesy a lesy prostřednictvím partnerství s ekologickou organizací Canopy

Globální sportovní značka PUMA se zavázala, že bude chránit pralesy a lesy po celém světě, a to šetrným získáváním papíru, lepenky a viskózy prostřednictvím nového partnerství s neziskovou ekologickou organizací Canopy.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Písecký víkend módy a designu

Pokud jste velkými zastánci módy a rádi podpoříte menší tvůrce Písecký víkend módy a designu stojí rozhodně za návštěvu. Tento víkend módy a designu proběhne dne 25. a 26. září 2021

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek