dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Prosvětlená romantika podkrovního bytu

Přidat na Seznam.cz
Mým snem vždycky bylo bydlet v podkroví

Mým snem vždycky bylo bydlet v podkroví. Je to úplně něco jiného něž klasický byt. Působí tam jakási pohodová atmosféra. Možná to dělají ty zkosené stěny, možná spánek přímo pod noční oblohou posetou hvězdami. Možná také to, že vám žádný neurvalý soused nedupe nad hlavou a jeho sobotní naklepávání řízků vám může být úplně ukradené. Za své kouzlo však půdní byty mohou děkovat především dostatku slunečního světla, o který se postarají střešní okna.

Jsem typ člověka, který má rád maximum světla v bytě, takže skleněných ploch musím mít kolem sebe co nejvíce. V podkroví tuto vizi často komplikuje „terén“. Ne vždy můžete umístit okno tam, kam byste si zrovna představovali, překážkou mohou být třeba nosné trámy. Nejdůležitější ovšem je pozvat si na instalaci střešních oken kvalitní zavedenou firmu. Na této záležitosti byste rozhodně neměli šetřit. Pokud totiž zadáte tuto zakázku nějakému pokoutnému domácímu kutilovi, mohlo by se lehko stát, že při první bouřce se vám kvůli špatné izolaci nebude dostávat kuchyňských hrnců na polapení dešťových kapek. Opravdu se vyplatí raději trochu připlatit.

Kvalita zkrátka něco stojí. Nejspolehlivější cestou, jak si o dané firmě něco zjistit, je poptat se na ni ve svém okolí. Má-li někdo z vašich známých s určitou společností dobré zkušenosti, určitě dobrovolně neexperimentujte a řiďte se dobrou přátelskou radou. Jistě si říkáte, že střešní okna jsou sice luxusně vypadající záležitost, ale co takové všetečné sluneční paprsky v pravé letní poledne? Bez obav. Rozhodně vám nehrozí, že byste v létě chodili po bytě se slunečníkem. Vámi vybraná firma vám jistě z vlastní iniciativy ráda poradí, která krycí varianta bude vašim požadavkům nejlépe vyhovovat. Pořídit si na střešní okno žaluzie, markýzy nebo rolety, to už dnes opravdu není žádný problém. Velmi snadno jdou skombinovat barevné variace s vaším interiérem tak, aby vše dohromady vkusně harmonovalo. Pokud se děsíte obtížného letního hmyzu, i na střešní okna se dají jednoduše nainstalovat sítě, které komárům nedovolí rušit váš klidný spánek. Cena střešních oken rozhodně není malá, stejně jako cena klasických oken, chcete-li je v celém domě kompletně vyměnit. Vše závisí na typu použitého materiálu, na rozměru oken a samozřejmě na doplňcích, jak jsme se zde už zmiňovali o zastiňovacích prvcích. Pokud ovšem toužíte po romantice podkrovního bytu, skutečně stojí za to obrátit prasátko dnem vzhůru.

Přidat na Seznam.cz
BYDLENÍ A ZAHRADA PODKROVÍ BYT PODKROVNÍ BYT STŘEŠNÍ OKNA ATMOSFÉRA

Související články

Bytové doplňky: Jak jednoduše a levně oživit váš domov

Posledních pár měsíců jsme trávili doma mnohem více času než kdykoli předtím, a tak spousta z nás začala o svůj domov mnohem více pečovat. Zvelebovat a upravovat.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Meryl Streep prodává svůj newyorský byt

Luxusní prosvětlený interiér oživený zajímavými barvami vás rozhodně zaujme. 

Celý článek

Nahlédněte do nového Manhattanského bydlení Zayna Malika

Pokud si potrpíte na luxusní bytový design, nový loft zpěváka Zayna Malika si užijete!

Celý článek

Jak využít krásu a sílu mramoru v interiéru?

Mramor je využíván po staletí a pořád nepřestává být in. Existuje mnoho způsobů, jak tento elegantní materiál ve vaší domácnosti využít, podívejte se, jaké to jsou!

Celý článek

Tipy, jak oživit interiér

Nebaví vás pořád sedět ve stejném obýváku a chtěli byste jej oživit? Máme pro vás pár tipů na dekorace v bytě, které vaše pokoje rozhodně oživí!

Celý článek

Jak se tvoří stylová zahrada, která nevyžaduje moc práce?

S jarem přichází čas na zahradní změny. Přinášíme pár tipů, které vám zahradu vylepší, ozvláštní, ale nebudou stát moc práce a času!

Celý článek

Jak vypadá nový byt tenisové hvězdy Novaka Djokovice?

Na prosluněné pláži Miami vyrostl nový bytový dům a jedním z prvních prominentních obyvatel bude tenisová legenda Novak Djokovic. 

Celý článek