dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Průvodce pro ženy - jak se obléknout na podzim do hor?

Přidat na Seznam.cz
Podzim je bezpochyby jedním z nejlepších období pro návštěvu krásných míst v horách a procházky po stezkách. Po létě se počasí stabilizuje. Riziko bouřek je nižší. Teploty jsou také méně úmorné. Je však třeba mít na paměti, že den se poměrně výrazně zkracuje a před východem a po západu slunce může teplota vzduchu výrazně klesnout.

zdroj: pexels

Proto je třeba na podzim vyrazit do hor a osvěžit horský šatník. Co byste si měli vzít s sebou? Pro co se rozhodnout? Na tyto a další otázky najdete odpovědi níže!

Je třeba si také uvědomit, že nákup dalších prvků naší výstroje je nesmírně důležitou záležitostí. Nesprávně zvolené oblečení má také vliv na naši bezpečnost. Kvalitní výrobky zajistí tepelný komfort a ochranu před prochladnutím. Proto je dobré se spolehnout na obchody s outdoorovým oblečením, které mají skutečný širokou nabídku produktů!

zdroj: pexels

Základ horské výbavy - trekové boty

Zdaleka nejdůležitějším prvkem horské výstroje je vhodně zvolená obuv. Bez pohodlné obuvi si dlouhé trasy nemůžete užít. Dámské trekové boty se od své mužské protějšky liší nejen barvou. Pokročilé modely jsou přizpůsobeny specifické anatomické stavbě ženských nohou. Jejich tvar poskytuje vynikající oporu, čímž se minimalizuje riziko zranění.

Na co si dát pozor při výběru obuvi na podzim? Především obuv by nás měla chránit před nízkými teplotami více než letní obuv. Proto bychom měli vynechat modely, jejichž svršek tvoří převážně prodyšný materiál ze síťoviny. Za druhé, zvýšené množství srážek na podzim znamená, že trekové boty s membránou budou tou nejlepší volbou. Jejich konstrukce nám umožní vyhnout se promoknutí a zároveň zajistí vysokou prodyšnost.

 

První vrstva oblečení je klíčem k pohodlí

Při sestavování podzimního šatníku je třeba věnovat zvláštní pozornost spodnímu prádlu. Spodní prádlo je jedinou vrstvou, která přichází do styku s pokožkou a funguje jako přenašeč vlhkosti z pokožky. Proto je vhodné zvolit kvalitní spodní prádlo z rychleschnoucích materiálů nebo merino vlny. Další vrstvy oblečení by nám měly poskytovat tepelný komfort a neomezovat nás v pohybu. Stejně důležitou součástí vašeho šatníku je i nepromokavé oblečení. S membránovou bundou a kalhotami po ruce se můžeme chránit před srážkami způsobenými náhlou změnou počasí. Pamatujte, že zmoknutí neznamená jen ztrátu pohodlí. V takové situaci naše tělo rychleji ztrácí teplotu, což na exponovaném hřebeni může vést k rychlému prochladnutí.


zdroj: pexels

Péče o tepelný komfort je klíčem k úspěchu

Během podzimních horských dobrodružství bychom měli věnovat zvláštní pozornost tepelnému komfortu. Široký rozsah teplot v kombinaci s intenzivní námahou znamená, že někdy může být obtížné najít správnou rovnováhu při výběru svrchní vrstvy. V posledních letech jsou dámské hybridní bundy stále oblíbenější. Kombinují nejlepší výhody péřových bund se zvýšenou prodyšností, střihem na míru a neomezeným rozsahem pohybu.

Na trhu najdete desítky modelů s různými výplněmi a dalšími funkcemi. Zdaleka nejlehčí, ale také nejdražší jsou modely s přírodním prachovým peřím. Mnoho značek dává svým zákazníkům na výběr a prodává také hybridní bundy s pokročilými syntetickými výplněmi. Vyplatí se zvolit model, který má vodoodpudivé vlastnosti. Snížíte tak riziko rychlého promoknutí během letmých a méně intenzivních dešťů, kdy nemusíte nutně sahat po membránových řešeních.

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA TREKOVÉ BOTY OUTDOOR PODZIM 2022

Související články

Tipy, jak na nákup levného, a přitom kvalitního oblečení 

Nákup nového oblečení udělá radost mnohým ženám, pokud byl však zakoupený kousek k dostání za akční ceny, radost je o to vyšší. Jaké jsou tipy a triky, které byste měli dodržovat, chcete-li si pořídit stylové, kvalitní, avšak cenově co nejpříznivější oblečení pro každou příležitost?

Celý článek
Pánská kolekce LV

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek
Kapsulová kolekce

DVĚ OBLÍBENÉ ZNAČKY LEEVES A 2005, PŘINÁŠEJÍ KOLEKCI INSPIROVANOU PRÁZDNINAMI

Dvě polské kultovní streetwear značky, 2005 a Leeves, spojily své síly a uvádí kapsulovou kolekci. Obě značky jsou zbožňované polskou streetwear komunitou a každá jejich kolekce se těší obrovskému zájmu, a to především mezi mladými lidmi. 

Celý článek

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek

Jane Fonda a JaQuel Knight vyzívají s novou sportovní značkou H&M MOVE celý svět k pohybu!

Společnost H&M si dala nový cíl, rozhýbat celý svět. Proto dnes celosvětově uvádí na trh svou novou značku H&M MOVE. Po jejím boku stojí i dvě americké hvězdy Jane Fonda a JaQuel Knight.

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek

Svět fantazie a drzý humor spojuje Mimoně se značkou Levi’s

Chaotická skupinka malých žlutých mimoňů se v kinech právě teď pyšní svým novým filmem, který je zasazený do 70. let. Značka Levi’s se rozhodla tuto premiéru oslavit po mimoňovsku.

Celý článek