dnes je 20.10.2020 a svátek má Vendelín

První český návrhář Jiří Kalfař představil svou kolekci na New York Fashion Weeku

Přidat na Seznam.cz
Lidové umění, krajky v kombinaci se saténem a průsvitnými materiály, rozevláté rukávy, nadčasovost a především kvalitní česká výroba. Tak představil svoji kolekci podzim / zima 2019 talentovaný český návrhář Jiří Kalfař na newyorském týdnu módy v čele se světovými modelkami.

Historicky první český návrhář Jiří Kalfař představil v New Yorku svoji novou kolekci na podzim / zimu 2019.

Do tvorby byla přenesena jedinečná osobitost a charakter talentovaného samouka. Prolíná se v ní jak minulost, současnost, tak budoucnost. Dřívější baletní tanečník se inspiroval právě lidovým uměním, tradicí a baletem skrze jeho oblíbenou knihu Evžen Oněgin, od zakladatele moderní ruské literatury Alexandra Sergejeviče Puškina.

Kolekce se nese převážně v duchu červené, bílé, modré a černé barvy v kombinaci s krajkou a průhlednými kousky. V kolekci nenajdete stopy zvířecích ani umělých materiálů. Mladý návrhář si uvědomuje, jak je módní průmysl špinavým odvětvím, a tak zohledňuje životní prostředí i ve svých modelech. Jsou vytvořeny z recyklovatelných a přírodních materiálů, a tak dostává svého postoje udržitelnosti a zero waste aneb práce s nulovým odpadem.

Je kombinace barev převážně červené, bílé a modré pouhou náhodou, či to byl plánovaný záměr na poukázání české hrdosti? Tak či onak, chtěl Jiří ve své nové kolekci vyzdvihnout to, co umíme a v čem jsme dobří, a tak hlavy modelek zdobily krásné klobouky z dílny TONAK, světoví výrobci pokrývek hlavy, kteří si získali zákazníky po celém světě. Nás rozhodně ano! Tygrovaný plstěný baretek z limitované edice zvířecích vzorů či červená kapitánka byly třešničkou na Jirkových modelech.

Celou snovou eleganci pak uzavírá zdobení v podání křišťálových komponentů od Preciosa. Ozdobou celé přehlídky nebyly jen klobouky, křišťály a zajímavé ornamenty, ale především nádherné modelky, jako je americká supermodelka s českým původem Pavlína Pořízková, ukrajinská modelka Alina Baiková, česká topmodelka Linda Vojtová či Věra Vávrová.

jirikalfarf19-1609_optimized.jpg

Zdroj: zimbio.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA JIŘÍ KALFAR NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek