dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

První český návrhář Jiří Kalfař představil svou kolekci na New York Fashion Weeku

Přidat na Seznam.cz
Lidové umění, krajky v kombinaci se saténem a průsvitnými materiály, rozevláté rukávy, nadčasovost a především kvalitní česká výroba. Tak představil svoji kolekci podzim / zima 2019 talentovaný český návrhář Jiří Kalfař na newyorském týdnu módy v čele se světovými modelkami.

Historicky první český návrhář Jiří Kalfař představil v New Yorku svoji novou kolekci na podzim / zimu 2019.

Do tvorby byla přenesena jedinečná osobitost a charakter talentovaného samouka. Prolíná se v ní jak minulost, současnost, tak budoucnost. Dřívější baletní tanečník se inspiroval právě lidovým uměním, tradicí a baletem skrze jeho oblíbenou knihu Evžen Oněgin, od zakladatele moderní ruské literatury Alexandra Sergejeviče Puškina.

Kolekce se nese převážně v duchu červené, bílé, modré a černé barvy v kombinaci s krajkou a průhlednými kousky. V kolekci nenajdete stopy zvířecích ani umělých materiálů. Mladý návrhář si uvědomuje, jak je módní průmysl špinavým odvětvím, a tak zohledňuje životní prostředí i ve svých modelech. Jsou vytvořeny z recyklovatelných a přírodních materiálů, a tak dostává svého postoje udržitelnosti a zero waste aneb práce s nulovým odpadem.

Je kombinace barev převážně červené, bílé a modré pouhou náhodou, či to byl plánovaný záměr na poukázání české hrdosti? Tak či onak, chtěl Jiří ve své nové kolekci vyzdvihnout to, co umíme a v čem jsme dobří, a tak hlavy modelek zdobily krásné klobouky z dílny TONAK, světoví výrobci pokrývek hlavy, kteří si získali zákazníky po celém světě. Nás rozhodně ano! Tygrovaný plstěný baretek z limitované edice zvířecích vzorů či červená kapitánka byly třešničkou na Jirkových modelech.

Celou snovou eleganci pak uzavírá zdobení v podání křišťálových komponentů od Preciosa. Ozdobou celé přehlídky nebyly jen klobouky, křišťály a zajímavé ornamenty, ale především nádherné modelky, jako je americká supermodelka s českým původem Pavlína Pořízková, ukrajinská modelka Alina Baiková, česká topmodelka Linda Vojtová či Věra Vávrová.

jirikalfarf19-1609_optimized.jpg

Zdroj: zimbio.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA JIŘÍ KALFAR NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek