dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

První český návrhář Jiří Kalfař představil svou kolekci na New York Fashion Weeku

Lidové umění, krajky v kombinaci se saténem a průsvitnými materiály, rozevláté rukávy, nadčasovost a především kvalitní česká výroba. Tak představil svoji kolekci podzim / zima 2019 talentovaný český návrhář Jiří Kalfař na newyorském týdnu módy v čele se světovými modelkami.

Historicky první český návrhář Jiří Kalfař představil v New Yorku svoji novou kolekci na podzim / zimu 2019.

Do tvorby byla přenesena jedinečná osobitost a charakter talentovaného samouka. Prolíná se v ní jak minulost, současnost, tak budoucnost. Dřívější baletní tanečník se inspiroval právě lidovým uměním, tradicí a baletem skrze jeho oblíbenou knihu Evžen Oněgin, od zakladatele moderní ruské literatury Alexandra Sergejeviče Puškina.

Kolekce se nese převážně v duchu červené, bílé, modré a černé barvy v kombinaci s krajkou a průhlednými kousky. V kolekci nenajdete stopy zvířecích ani umělých materiálů. Mladý návrhář si uvědomuje, jak je módní průmysl špinavým odvětvím, a tak zohledňuje životní prostředí i ve svých modelech. Jsou vytvořeny z recyklovatelných a přírodních materiálů, a tak dostává svého postoje udržitelnosti a zero waste aneb práce s nulovým odpadem.

Je kombinace barev převážně červené, bílé a modré pouhou náhodou, či to byl plánovaný záměr na poukázání české hrdosti? Tak či onak, chtěl Jiří ve své nové kolekci vyzdvihnout to, co umíme a v čem jsme dobří, a tak hlavy modelek zdobily krásné klobouky z dílny TONAK, světoví výrobci pokrývek hlavy, kteří si získali zákazníky po celém světě. Nás rozhodně ano! Tygrovaný plstěný baretek z limitované edice zvířecích vzorů či červená kapitánka byly třešničkou na Jirkových modelech.

Celou snovou eleganci pak uzavírá zdobení v podání křišťálových komponentů od Preciosa. Ozdobou celé přehlídky nebyly jen klobouky, křišťály a zajímavé ornamenty, ale především nádherné modelky, jako je americká supermodelka s českým původem Pavlína Pořízková, ukrajinská modelka Alina Baiková, česká topmodelka Linda Vojtová či Věra Vávrová.

Zdroj: zimbio.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA JIŘÍ KALFAR NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek