dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

První český návrhář Jiří Kalfař představil svou kolekci na New York Fashion Weeku

Přidat na Seznam.cz
Lidové umění, krajky v kombinaci se saténem a průsvitnými materiály, rozevláté rukávy, nadčasovost a především kvalitní česká výroba. Tak představil svoji kolekci podzim / zima 2019 talentovaný český návrhář Jiří Kalfař na newyorském týdnu módy v čele se světovými modelkami.

Historicky první český návrhář Jiří Kalfař představil v New Yorku svoji novou kolekci na podzim / zimu 2019.

Do tvorby byla přenesena jedinečná osobitost a charakter talentovaného samouka. Prolíná se v ní jak minulost, současnost, tak budoucnost. Dřívější baletní tanečník se inspiroval právě lidovým uměním, tradicí a baletem skrze jeho oblíbenou knihu Evžen Oněgin, od zakladatele moderní ruské literatury Alexandra Sergejeviče Puškina.

Kolekce se nese převážně v duchu červené, bílé, modré a černé barvy v kombinaci s krajkou a průhlednými kousky. V kolekci nenajdete stopy zvířecích ani umělých materiálů. Mladý návrhář si uvědomuje, jak je módní průmysl špinavým odvětvím, a tak zohledňuje životní prostředí i ve svých modelech. Jsou vytvořeny z recyklovatelných a přírodních materiálů, a tak dostává svého postoje udržitelnosti a zero waste aneb práce s nulovým odpadem.

Je kombinace barev převážně červené, bílé a modré pouhou náhodou, či to byl plánovaný záměr na poukázání české hrdosti? Tak či onak, chtěl Jiří ve své nové kolekci vyzdvihnout to, co umíme a v čem jsme dobří, a tak hlavy modelek zdobily krásné klobouky z dílny TONAK, světoví výrobci pokrývek hlavy, kteří si získali zákazníky po celém světě. Nás rozhodně ano! Tygrovaný plstěný baretek z limitované edice zvířecích vzorů či červená kapitánka byly třešničkou na Jirkových modelech.

Celou snovou eleganci pak uzavírá zdobení v podání křišťálových komponentů od Preciosa. Ozdobou celé přehlídky nebyly jen klobouky, křišťály a zajímavé ornamenty, ale především nádherné modelky, jako je americká supermodelka s českým původem Pavlína Pořízková, ukrajinská modelka Alina Baiková, česká topmodelka Linda Vojtová či Věra Vávrová.

jirikalfarf19-1609_optimized.jpg

Zdroj: zimbio.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA JIŘÍ KALFAR NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek