dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

První kolekce Lanvin bez designéra Alber Elbaze

Přidat na Seznam.cz
Lanvin předvedl v podzimní kolekci plejádu emocí, která je ještě dnes dostatečně živá, po podzimním odchodu návrháře Alber Elbaze.

Téměř každou kolekci, která se v rámci světových módních týdnů mihla, bylo možné spatřit závan minulosti. Ani u značky Lanvin tomu nebylo jinak a inspirace proudem osmdesátých let byla zcela patrná.

Milé krajkové halenky a šaty přinesly motiv romantiky hodný skutečným dámám. Hustá tkanina se mísila se vzdušnými látkami, přírodní siluetou žen i dech beroucími sklady a vrstvením.

I obuv hrála všemi možnými tvary, od vysokých podpatků až po nízkou klasiku. Stříbrná a bronzová zastoupily jednu z hlavních rolí celé kolekce. V celkovém dojmu Lanvin volil barvy střídmější, nijak výrazné, zato často s patřičným leskem.

Ať už jsme po odchodu Elbaze čekali cokoliv, tato kolekce nás mile překvapila, a tak ji zařadíme k těm povedenějším….

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
LANVIN ALBER ELBAZ FALL 2016 PODZIM 2016 PARIS FASHION WEEK

Související články

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek
Elie Saab

Elie Saab nabídl vše, po čem ženy touží

Není divu, že lisabonský designér je oblíbený nejen u celebrit. Na pařížském týdnu módy ukázal to nejlepší ze svého umu.

Celý článek

Balmain v Paříži: Podzimní a zimní kolekce pro milovníky koní i Francie

Jako by si návrhář Olivier Rousteing chtěl splnit své životní cíle. Jeho osud adoptovaného dítěte podle všech doplňuje každou přehlídku, kterou Olivier pro Balmain udělá. Podívejte se s námi na podzimní a zimní kolekci Balmain 2020.

Celý článek