dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Psychedelická pohádka od Schiaparelli šokovala Paříž svou výstředností

Přidat na Seznam.cz
Celý nápad byl inspirován samotnou zakladatelkou značky Elsou Schiaparelli, která ve svých vzpomínkách uvádí, že často snila o barvách, květinách a vílách. A tak návrhář Bertrand Guyon stvořil kolekci magického dětství.

Krása hvězdné oblohy

Byl to úkol jako stvořený právě pro návrháře Bertranda Guyon. Jako jeden z největších obdivovatelů tvorby zesnulé návrhářky a zakladatelky značky Elsy Schiaparelli se v letošní jarní kolekci haute couture inspiroval právě jejím dětstvím. Ta ve svých pamětech vzpomínala na to, jak její strýc, renomovaný astronom, našel na její tváři Velký vůz, vytvořený z jejích znamínek krásy. V dospělosti pak návrhářka díky této vzpomínce vytvořila ikonickou brož zobrazující toto souhvězdí, které se stalo jejím talismanem. 

Návrat do dětství slavné návrhářky

Návrhář Bertrand Guyon sám o sobě rád ve svých kolekcích využívá mnoho barev, jejich pestrých kombinací a nebojí se kontroverzních a odvážných kousků. Pro něj a jeho tvorbu je dokonce typické využívání různorodých technik. Jako by touto kolekcí v sobě probudil již dávno spící dětské já. Velkou inspirací pro něj a jeho letošní kolekci bylo právě dětství jeho velkého vzoru, zachycené v autobiografii Shocking Life.

Barevná odvaha a tvorba dětských iluzí

Kolekce prostě hýří dětskou naivitou, optimismem, iluzemi, fantaziemi. Vše v doprovodu světlých svítivých barev, které navíc splňují předpokládané trendy roku 2019. Modely byly navíc doplněny křehkými kvítky, které byly navrženy dle barev a obrazů z 18. století. Látka byla u některých modelů dokonce prošita hedvábnou nití do obrázků, jako by je namalovala dětská ruka.

Smyšlené kombinace nostalgického návrháře

Kolekce byla dle některých domněnek dokonce zasazena inspirací do poválečné tvorby značky Schiaparelli, tedy spíše života její zakladatelky. Například design současné nové bundy jako by z oka vypadla avantgardní tvorbě francouzských umělců ve třicátých letech minulého století - úzké boky, krátký pas, jemně vykrajovaná ramena bez vycpávek, které však návrhář doplnil vlněným límcem z vrstvené látky, aby tak model dostal květinový nádech, a neviditelné kapsy. Na přehlídce ji však návrhář spojil s vysokými kovbojskými botami, čímž vlastně ubral na nostalgii, kterou model mohl vyvolat.

Top společenské šaty

Nejkrásnější částí kolekce byly, jako již tradičně, večerní a společenské šaty. A ty nejkrásnější z nich překvapivě nejsou tak výstřední jako zbytek kolekce - plesové šaty v barvě organza z hedvábí, které se při chůzi pohybují jako vlny oceánu. Další nádherné šaty v kolekci předvedla na přehlídce těhotná modelka Erin O’Connor, které vytvořil návrhář z vrstev svítivě růžového a oranžového tylu.

Vogue; WWD

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE SPRING 2019 PARIS FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Modelka Cara Taylor v kampani Richard Allan x H&M inspirované šedesátými lety

Módní řetězec H&M se spojil s britskou značkou Richard Allan a vznikla kampaň silně inspirovaná šedesátými lety v hlavní roli s modelkou Carou Taylor. Snímky nafocené v ulicích Londýna působí hravým a bezstarostným dojmem. 

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Podzimní kampaň Victoria's Secret na černobílých snímcích

Jistě nám dáte za pravdu, že právě černobílé záběry mají pořád své kouzlo. Když babička najde zaprášené černobílé fotografie, má to neskutečnou atmosféru. A na to nejspíš sází i fotograf Russell James.

Celý článek