dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Psychedelická pohádka od Schiaparelli šokovala Paříž svou výstředností

Přidat na Seznam.cz
Celý nápad byl inspirován samotnou zakladatelkou značky Elsou Schiaparelli, která ve svých vzpomínkách uvádí, že často snila o barvách, květinách a vílách. A tak návrhář Bertrand Guyon stvořil kolekci magického dětství.

Krása hvězdné oblohy

Byl to úkol jako stvořený právě pro návrháře Bertranda Guyon. Jako jeden z největších obdivovatelů tvorby zesnulé návrhářky a zakladatelky značky Elsy Schiaparelli se v letošní jarní kolekci haute couture inspiroval právě jejím dětstvím. Ta ve svých pamětech vzpomínala na to, jak její strýc, renomovaný astronom, našel na její tváři Velký vůz, vytvořený z jejích znamínek krásy. V dospělosti pak návrhářka díky této vzpomínce vytvořila ikonickou brož zobrazující toto souhvězdí, které se stalo jejím talismanem. 

Návrat do dětství slavné návrhářky

Návrhář Bertrand Guyon sám o sobě rád ve svých kolekcích využívá mnoho barev, jejich pestrých kombinací a nebojí se kontroverzních a odvážných kousků. Pro něj a jeho tvorbu je dokonce typické využívání různorodých technik. Jako by touto kolekcí v sobě probudil již dávno spící dětské já. Velkou inspirací pro něj a jeho letošní kolekci bylo právě dětství jeho velkého vzoru, zachycené v autobiografii Shocking Life.

Barevná odvaha a tvorba dětských iluzí

Kolekce prostě hýří dětskou naivitou, optimismem, iluzemi, fantaziemi. Vše v doprovodu světlých svítivých barev, které navíc splňují předpokládané trendy roku 2019. Modely byly navíc doplněny křehkými kvítky, které byly navrženy dle barev a obrazů z 18. století. Látka byla u některých modelů dokonce prošita hedvábnou nití do obrázků, jako by je namalovala dětská ruka.

Smyšlené kombinace nostalgického návrháře

Kolekce byla dle některých domněnek dokonce zasazena inspirací do poválečné tvorby značky Schiaparelli, tedy spíše života její zakladatelky. Například design současné nové bundy jako by z oka vypadla avantgardní tvorbě francouzských umělců ve třicátých letech minulého století - úzké boky, krátký pas, jemně vykrajovaná ramena bez vycpávek, které však návrhář doplnil vlněným límcem z vrstvené látky, aby tak model dostal květinový nádech, a neviditelné kapsy. Na přehlídce ji však návrhář spojil s vysokými kovbojskými botami, čímž vlastně ubral na nostalgii, kterou model mohl vyvolat.

Top společenské šaty

Nejkrásnější částí kolekce byly, jako již tradičně, večerní a společenské šaty. A ty nejkrásnější z nich překvapivě nejsou tak výstřední jako zbytek kolekce - plesové šaty v barvě organza z hedvábí, které se při chůzi pohybují jako vlny oceánu. Další nádherné šaty v kolekci předvedla na přehlídce těhotná modelka Erin O’Connor, které vytvořil návrhář z vrstev svítivě růžového a oranžového tylu.

Vogue; WWD

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE SPRING 2019 PARIS FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Staré kousky ve vašem novém jarním šatníku

Za pár dní vypukne mezinárodní Fashion Revolution Week, který každoročně upozorňuje na problémy módního průmyslu a podporuje uvědomělé nakupování.

Celý článek

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Trička s potiskem vás naučí nový rozměr ve světě módy

Že je tenhle styl jen pro náctileté dívky? V žádném případě. Trička s potiskem vládnou momentálně světu módy. Najdete si k nim cestu i vy?

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek

Kolekce plavek navržená na Den matek symbolizuje pouto matky a dcery

V polovině května oslavíme Den matek. A jelikož pouto matky a dcery je obrovské, vznikla k němu kolekce plavek s dobročinným účelem.

Celý článek

Jarní inspirace: Móda pro všechny pohodový holky

Nebaví vás upnuté legíny, načančané svetry ani lodičky na vysokém podpatku? Rozumíme vám. Tady je malá inspirace, jak oživit šatník, pokud jste pohodová holka s otevřenou myslí a smyslem pro praktickou módu.

 

Celý článek

Značka Viktor & Rolf představila svatební kolekci na rok 2020

Umělecká interpretace svatebních šatů od značky Viktor & Rolf přináší 19 střihů, které se drží hesla elegance, glamour a haute couture.

Celý článek

Stylová jarní pyžámka

Jarní pyžama pro rok 2019 jsou vrženy, už máte vybrané i vy to své? Pokud ne, nechte se inspirovat stylovými kousky na spaní.

Celý článek