dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

PUMA VE SPOLUPRÁCI S JANEM BICANEM PŘEDSTAVUJE KOLEKCI HORSKÁ DRÁHA

Přidat na Seznam.cz
Puma opět přichází ve spolupráci s českým designérem a kreslo-malířem Janem Bicanem s originální kolekcí s názvem Horská dráha, která je inspirována životem samotným. Po první spolupráci  limitované kolekci mikin, je to již druhý počin, který poukazuje na životní podstatu a dění ve společnosti.
Puma - kolekce Jana Bicana

Sympatická podpora lokálních umělců

Globální značka Puma kontinuálně podporuje lokální talenty, nejen ve světě sportu, ale také ve světě umění a designu. Díky tomu vznikají nadčasové lokální spolupráce. Po úspěšné spolupráci s mladým umělcem Janem Bicanem, se kterým v roce 2020 vytvořili odvážnou kolekci mikin pracující s tématem analogie života zvířat v zajetí, s nutnou izolaci společnosti v době pandemie. Nyní přichází s tématem nahlížejícím na život optikou metafory horské dráhy, která může být vnímána také jako metafora ke společenskému dění posledních let. S Horskou dráhou se obě strany posouvají ještě blíže k upcyklingu, který je součástí DNA obou brandů.


Zdroj: se svolením Puma

„Spojení ikonických mikin PUMA, trendu upcyklace a umělecké vize Jana Bicana nemohlo dopadnout lépe. Máme velkou radost, že se s PUMOU můžeme podílet na zhmotňování vizí odvážných umělců, jako je Honza a nabídnout tak jedinečné kousky, které budou navždy symbolem propojení rukopisu talentovaného českého umělce s důvěrou progresivní globální značky,“ dodává ke spolupráci marketingová manažerka Lucie Hložánková.

Mladý kreativec

 Jan Bican je teprve čtyřiadvacetiletý talentovaný kreativec, který je výrazným zástupcem nové generace žijící dle vlastních pravidel. „Jmenuju se Honza a oficiálně jsem ekonom. Bohudík ani tělem, ani duší! Účetnictví rozumím asi jako astronomii a daňové přiznání ovládám tak skvěle, že si ho radši sám nedělám. Předávat moje kresby a malby za hranice mého skicáku nebo plátna. Nejen pověsit nad sedačku, ale přímo na sebe, svoje oblečení nebo doplňky,“ popisuje svou tvorbu umělec Jan Bican. Inspirací pro vytvoření kolekce se Honzovi stal život sám, respektive holistická životní filozofie, kterou symbolizuje ústřední motiv postavy, jež z kalichu popíjí slasti i strasti života a symbolizuje tak jeho dualitu. Je si vědoma toho, že oba tyto protichůdné póly k životu prostě patří a společně vytváří harmonii bytí – koktejl trajektorie životní horské dráhy.


Zdroj: se svolením Puma

„Z opětovného spojení se značkou PUMA mám obrovskou radost. Tentokrát společně přinášíme podzimní must haves, které potřebujete ve chvílích, kdy vám vlají vlasy a adrenalin s potem vytváří žár pomalou cestou nahoru. Stejně tak jako když jedete strmě dolů. Chlad, strach a samota se připomínají v intenzivních vlnách.  Kdo by se v tom neviděl. Inu, ne nadarmo se tomu říká život. Horská dráha,“ popisuje esenci spolupráce autor Jan Bican. Kolekce Horská dráha obsahuje klasické mikiny, cropped mikiny a klasická trička z kolekce PUMA BETTER – vše je doplněné nezaměnitelným uměleckým rukopisem Jana Bicana. V kampani ke kolekci se objevují interpreti jako Zea či Dominika Hašková, moderátorka Martina Bechyňová, Adam Zak a sám autor Jan Bican. Kolekci nafotili Jakub Zeman v nově otevřeném pražském hotelu Andaz Prague. Kolekce je rozhodně letošním must have. Mít v šatníku pohodlný kus oblečení s uměleckým rukopisem je módním potěšením.

Produkty z kolekce Bican x PUMA jsou dostupné v limitovaném množství od 5. 10. na webových stránkách janbican.cz

Přidat na Seznam.cz
PUMA PUMA X JAN BICAN MÓDA SPORT KOLEKCE 2022

Související články

Toužíte po nepřehlédnutelné bundě či kabátu? S těmito zazáříte ve městě i na horách

Od svého kabátu či bundy v zimě očekáváme, aby nám bylo dostatečné teplo a cítily jsme se pohodlně. Zároveň se v nich chceme líbit. Sobě, svému partnerovi ale i ostatním. Vybrali jsme šest kousků, které si zamilujete a zároveň v nich zazáříte.

Celý článek

Život na vysoké noze

Párty náladu přináší konec roku v podobě vánočních večírků a oslav. S novou kolekcí značky Jenny Fairy si je užijete na vysoké noze. Buďte královnou všech večírků!

Celý článek

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek
Jitka Klett Couture

JITKA KLETT NABÍZÍ JEDINEČNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY MILOVNÍKY MÓDY

Velice oblíbená návrhářka z domácí scény Jitka Klett při příležitosti stěhování jejího módního salonu nabízí jedinečnou možnost nevšedního zážitku pro všechny milovníky módy a její tvorby.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek

Kristen, Vittoria a Paloma ve fantasy kampani značky H&M

Kristen, Vittoria a Paloma se chopily ztvárnění módní fantazie inspirované virtuální realitou. H&M Innovation Story je kampaň, která symbolizuje tři odlišné dimenze módy.

Celý článek

Black Friday 2022 – jaké slevy na Eobuv.cz hledat?

Jestliže si chcete nakoupit kvalitní a trendy obuv nebo módní doplňky ve slevě, koukněte se do 27.11. i na e-shop Eobuv.cz. Na tzv. černý pátek tu nakoupíte zboží ve výrazných slevách. Nákupem z domu tak ušetříte nejen váš čas, ale i peníze.

Celý článek