dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Přidat na Seznam.cz
Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

foto se svolením Veroniky Mikalové

Původně vystudovaná režisérka a scénáristka, nyní malířka a youtuberka. V roce 2019 založila z velké vášně k malování projekt Mii Paintings. „Potřebovala jsem po večerech vypnout. Jen tančit štětcem na plátně a tvořit naprosto volně a bez jakéhokoliv zadání. Pár mých obrazů jsem sdílela na sociálních sítích a hned ze začátku jsem měla úžasnou odezvu ze všech koutů světa,” popisuje začátky Veronika Mikalová, která studovala film kromě Zlína také ve Velká Británii. 

Již před malířskou kariérou sklízela ocenění za svou filmařskou tvorbu. Např. její dokument Roxanne promítali i v Cannes a byl nominován na cenu Jiřího Chaloupeckého. Natáčela i s Markem Owenem z kapely Take That nebo s miss world Taťánou Kuchařovou. Má práce filmaře mě vždy moc bavila. Ale až u malířství jsem našla tu naprostou volnost při tvoření. Nikdo mi nediktuje zadání, není potřeba dodržovat časově náročný natáčecí plán. Je to pro mě práce snů a relax,” svěřuje se malířka. 

V roce 2020 se jí podařilo získat 100 000 followerů na youtube kanále, za což obdržela i prestižní ocenění Youtube Creator award. V současnosti ji sleduje přes 150 tisíc lidí z celého světa. „Je úžasné slyšet od lidí, že jsem jim svými malířskými videi změnila život. Píší mi, že začali zase po dlouhé době tvořit a mají z toho radost. To je pro mě to největší ocenění.”

 

Jako základ svých obrazů používá Veronika speciální techniku Acrylic pouring, kterou dokáže zvládnout i člověk, který nemá až moc velké malířské vlohy. V tom vidí svou výhodu - je to i pro lidi, kteří by rádi tvořili, ale neví jak nebo na to nemají talent. Do svých obrazů pak ráda domalovává přírodní motivy, 3D efekty, popř. bubliny, které dodávají akrylovému lití další rozměr. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZE SPOLEČNOSTI UMĚNÍ MALÍŘKA ČESKÁ MALÍŘKA VERONIKA MIKALOVÁ

Související články

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.
 

Celý článek

Obroučky brýlí nemusí být jen rutinní záležitostí, najděte takové, které podtrhnou váš celkový outfit

Pokud vás zajímají módní novinky, stejně tak vás jistě nadchnou stylové doplňky, mezi nimi i brýle. Podívejte se, jaké trendy vládnou v brýlových obroučkách pro podzim a zimu 2021 / 2022.

Celý článek

Pandora ve své nové kolekci vsází na originalitu jedince

Největší světová šperkařská značka znovu uvedla svou kolekci Pandora ME, které ale dala úplně nový rozměr: porušování pravidel, odmítání toho, co se od nás očekává a nošení věcí tak, jak to komu vyhovuje.

Celý článek

Converse X paria/FARZANEH vzdává hold íránské kultuře

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

ALEXMONHART představuje svou podzimní novinku

O české značce ALEXMONHART jsme vám psali již několikrát a stále nás překvapuje svou neutuchající kreativitou a novinkami, se kterými přichází. 

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek