dnes je 18.05.2022 a svátek má Nataša

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Přidat na Seznam.cz
Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

foto se svolením Veroniky Mikalové

Původně vystudovaná režisérka a scénáristka, nyní malířka a youtuberka. V roce 2019 založila z velké vášně k malování projekt Mii Paintings. „Potřebovala jsem po večerech vypnout. Jen tančit štětcem na plátně a tvořit naprosto volně a bez jakéhokoliv zadání. Pár mých obrazů jsem sdílela na sociálních sítích a hned ze začátku jsem měla úžasnou odezvu ze všech koutů světa,” popisuje začátky Veronika Mikalová, která studovala film kromě Zlína také ve Velká Británii. 

Již před malířskou kariérou sklízela ocenění za svou filmařskou tvorbu. Např. její dokument Roxanne promítali i v Cannes a byl nominován na cenu Jiřího Chaloupeckého. Natáčela i s Markem Owenem z kapely Take That nebo s miss world Taťánou Kuchařovou. Má práce filmaře mě vždy moc bavila. Ale až u malířství jsem našla tu naprostou volnost při tvoření. Nikdo mi nediktuje zadání, není potřeba dodržovat časově náročný natáčecí plán. Je to pro mě práce snů a relax,” svěřuje se malířka. 

V roce 2020 se jí podařilo získat 100 000 followerů na youtube kanále, za což obdržela i prestižní ocenění Youtube Creator award. V současnosti ji sleduje přes 150 tisíc lidí z celého světa. „Je úžasné slyšet od lidí, že jsem jim svými malířskými videi změnila život. Píší mi, že začali zase po dlouhé době tvořit a mají z toho radost. To je pro mě to největší ocenění.”

 

Jako základ svých obrazů používá Veronika speciální techniku Acrylic pouring, kterou dokáže zvládnout i člověk, který nemá až moc velké malířské vlohy. V tom vidí svou výhodu - je to i pro lidi, kteří by rádi tvořili, ale neví jak nebo na to nemají talent. Do svých obrazů pak ráda domalovává přírodní motivy, 3D efekty, popř. bubliny, které dodávají akrylovému lití další rozměr. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZE SPOLEČNOSTI UMĚNÍ MALÍŘKA ČESKÁ MALÍŘKA VERONIKA MIKALOVÁ

Související články

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Valentino v jarní kampani sází na krásné a dlouhé nohy zpěvačky a herečky Zendaya

Kontrastní modely z jarní kampaně značky Valentino s názvem Rendes-Vous pro jaro 2022 přináší nejenom hvězdu, kterou miluje zejména mladá generace.

Celý článek