dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Přidat na Seznam.cz
Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

foto se svolením Veroniky Mikalové

Původně vystudovaná režisérka a scénáristka, nyní malířka a youtuberka. V roce 2019 založila z velké vášně k malování projekt Mii Paintings. „Potřebovala jsem po večerech vypnout. Jen tančit štětcem na plátně a tvořit naprosto volně a bez jakéhokoliv zadání. Pár mých obrazů jsem sdílela na sociálních sítích a hned ze začátku jsem měla úžasnou odezvu ze všech koutů světa,” popisuje začátky Veronika Mikalová, která studovala film kromě Zlína také ve Velká Británii. 

Již před malířskou kariérou sklízela ocenění za svou filmařskou tvorbu. Např. její dokument Roxanne promítali i v Cannes a byl nominován na cenu Jiřího Chaloupeckého. Natáčela i s Markem Owenem z kapely Take That nebo s miss world Taťánou Kuchařovou. Má práce filmaře mě vždy moc bavila. Ale až u malířství jsem našla tu naprostou volnost při tvoření. Nikdo mi nediktuje zadání, není potřeba dodržovat časově náročný natáčecí plán. Je to pro mě práce snů a relax,” svěřuje se malířka. 

V roce 2020 se jí podařilo získat 100 000 followerů na youtube kanále, za což obdržela i prestižní ocenění Youtube Creator award. V současnosti ji sleduje přes 150 tisíc lidí z celého světa. „Je úžasné slyšet od lidí, že jsem jim svými malířskými videi změnila život. Píší mi, že začali zase po dlouhé době tvořit a mají z toho radost. To je pro mě to největší ocenění.”

 

Jako základ svých obrazů používá Veronika speciální techniku Acrylic pouring, kterou dokáže zvládnout i člověk, který nemá až moc velké malířské vlohy. V tom vidí svou výhodu - je to i pro lidi, kteří by rádi tvořili, ale neví jak nebo na to nemají talent. Do svých obrazů pak ráda domalovává přírodní motivy, 3D efekty, popř. bubliny, které dodávají akrylovému lití další rozměr. 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZE SPOLEČNOSTI UMĚNÍ MALÍŘKA ČESKÁ MALÍŘKA VERONIKA MIKALOVÁ

Související články

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Jsem žena, jsem kněžka

V Centru současného umění DOX se uskutečnila výstava  uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové, partnerky Karla Janečka. Akce spojená s dražbou uměleckých fotografií pomohla navíc získat přes 155 tisíc Kč ve prospěch tří neziskových organizací.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Interiérový design má velký vliv na psychickou pohodu a po období, kdy jsme na delší dobu uvízli ve svých domovech, si to uvědomujeme mnohem intenzivněji. Pokud nás pandemie něco naučila, je to hlubší poznání toho, že náš domov je náš hrad a oáza.

Celý článek

Známé osobnosti tváří tvář vlkům. Dojemný projekt každoročně podporují známé české i slovenské osobnosti

Zastat se psů, ve kterých dřímá část vlka, se stává tradicí. Již počtvrté se několik známých osobností rozhodlo podpořit projekt, který pomáhá československým vlčákům. Dojemný projekt společně s krásným národním plemenem vás chytí za srdce.

Celý článek

Chtěla jsem se stát šéfredaktorkou ELLE, přiznává generální ředitelka SAP ČR Hana Součková

Hana Součková je generální ředitelkou české obchodní divize SAP.  Kromě vášně k businessu sdílí i smysl pro módu. Jak sladit business s mateřstvím? A kde vznikla její láska k módě? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Výstava Dechem fotografa Martina Stranky vám vezme dech

Nechte se okouzlit originálními fotografiemi talentovaného fotografa, kterými dobyl svět a nyní je můžete obdivovat do konce listopadu v Galerii Mánes.

Celý článek

Oslavte sváteční chvíle s novinkami od značek Moët a Hennessy

Šampaňský dům Moët&Chandon a značka prémiového koňaku Hennessy si pro nadcházející oslavy vánočních svátků a nového roku přichystaly hned několik novinek, díky kterým budou letošní Vánoce o něco kouzelnější!

Celý článek