dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

foto: Artur Koff / se svolením Liběny Rochové

Na aktuálním týdnu módy v Praze nechyběla ani první dáma české módní scény, Liběna Rochová. Kolekci návrhářka představila na terase J&T Banky. Kolekce Liběny Rochové je inspirována obrazem Petra Kvíčaly, který je výraznou osobností české abstraktní malby. 

Modely jsou podle kreativního přístupu rozděleny do šesti sekcí. První část kolekce zahrnuje výrazné jednobarevné oděvní monolity, které vychází ze základních barev Kvíčalova obrazu. V pojetí vysoké krejčoviny se prezentují kostýmy z vlny ve výrazných barvách, jako je oranžová, lila či žlutá. Vestové šaty v dialogu vlny a hedvábí přináší svěží kombinaci zelených tónů. Klasická saka v pánském pojetí a oversized stylu s atypickými detaily doplňují široké kalhoty. Tuto část kolekce završily ručně šité rukavice z dílny Ludmily Osičkové.

„Ráda nosím černou barvu pro zklidnění, ale uvnitř hýřím barvami. Právě proto jsem pro novou kolekci zvolila název Inside 23,“ vysvětluje Liběna Rochová. „Přeji si, aby kolekce vyjadřovala radost, lehkost a velkorysost, aby byla nadčasová a optimistická,“ dodává. 

foto: Artur Koff / se svolením Liběny Rochové

Druhá sekce přinesla 7 modelů z úpletu, které vznikly ve spolupráci se Schindlerovou pletárnou v Krásné Lípě a oděvním designérem a vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent, Marcelem Petránkem. Nabízí dva svetry v grafice a barevnosti obrazu a troje šaty se zajímavou dvoubarevnou grafikou. Pletenou řadu uzavírají dva monolity z oranžové a zelené jemné vlny. Široké palácové kalhoty doplňují svetry s atraktivním střihovým aranžmá. 

Třetí partii tvoří šestice letních šatů v rozvolněných střizích. První trio modelů přitom prezentuje metodu tisku obrazu na bavlnu. V atraktivním konceptu Liběna Rochová vycházela z tvarosloví pruhů. Další část kolekce nabízí motivy obrazu natištěné na luxusní polyester. Šaty jsou adjustovány na jednobarevné ztužené bavlně ve tvarech motivů z obrazu. Bavlněný závěs tvoří přísný šperk, díky kterému vyniká vzdušnost oděvu.

Neméně zajímavá je dvojice modelů s obrazem natištěným na tyl speciální technikou, která vytváří dojem 3D. V šesté linii se tempo kolekce zklidňuje a vrací se k barevným monolitům. Významnou roli zde hrají šperky z plexiskla, které vznikly ve spolupráci s Magdalenou Rajnohovou. Oranžový overal v netradičním střihu stylově podtrhuje výrazný náramek. Dvoje dlouhé šaty ve žluté a fialové o velkorysém střihu s čistou linií předního dílu doplňují velké náhrdelníky. 

foto: Artur Koff / se svolením Liběny Rochové

Závěrečná část kolekce nadchla zeleným overalem z hedvábí a luxusního polyesteru v jednom barevném tónu. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou dvoje velkoryse řešené dlouhé šaty ze žlutého a fialového mušelínu. 

Modely Liběny Rochové jako vždy respektují paměť látky. V oděvní formě zde hraje nezastupitelnou roli dialog vlny s hedvábím, díky kterému vyniknou látky v pohybu. Celou kolekci podtrhla obuv, kterou realizovala dílna pana Vladimíra Bábora.

„Nová kolekce pokrývá širokou škálu řemeslného přístupu. Najdete v ní vysokou krejčovinu, kterou reprezentují oversized kalhotové kostýmy, mušelínové dlouhé róby i dlouhé tylové šaty s efektem 3D, kde je velký podíl ruční práce. Nechybí zde však ani režim modelové konfekce, prezentované například v sekci bavlněných šatů ve variantě jednobarevné i s tiskem,“ uzavírá autorka. 

Kompletní kolekci Inside 23 najdete v naší galerii.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA LIBĚNA ROCHOVÁ MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2023 MBPFW 2023 JARO/LÉTO 2023

Související články

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek