dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

Recepty na 3 nejoblíbenější rychlé letní limonády

Přidat na Seznam.cz
Při horku prahneme po ledovém osvěžení, připravte si ho doma i v kanceláři. Tři populární letní limonády totiž zvládne každý za pár minut.

1. Malinová s bublinkami

 • Maliny

 • Perlivá voda

 • Led

Maliny ve sklenici nebo džbánu lehce pomačkejte, aby se z nich uvolnila šťáva, zalijte perlivou vodou a přidejte kostky ledu. Můžete také kápnout trochu citronu nebo limetky, sladit však není třeba, o dokonale sladkou chuť se postarají zralé maliny. Na závěr jich ještě přihoďte pár celých.

2. Nektarinkový ledový čaj

 • Ledový čaj

 • Nektarinky nebo broskve

 • Třtinový cukr

 • Led

Připravte si oblíbený čaj jako ledový jednoduše tak, že ho s předstihem vylouhujete a necháte chladit. Doplňte ho nakrájenými zralými broskvemi nebo nektarinkami, které můžete trochu zmáčknout, aby pustily šťávu, přidejte třtinový cukr a studenou vodu chlaďte ještě několika kostkami ledu.

3. Citronáda s mátou

 • Citrony a limetky

 • Máta, meduňka

 • Třtinový cukr

 • Led

Do studené vody vymačkejte několik citrónů a limetek. Na jeden litr určitě padne jeden citrón nebo limeta, záleží, jak koncentrované pití chcete mít. Aby však nebylo moc trpké, srazte kyselost třtinovým cukrem, nezapomeňte na mátu i jiné bylinky a pak? Už jen led!

Tak na zdraví!

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI RECEPTY LETNÍ RECEPT LIMONÁDY MALINY CITRONOVÁ ŠŤÁVA MÁTA LEDOVÝ ČAJ LÉTO 2017 OSVĚŽENÍ

Související články

Tipy na dokonalé letní grilování

Pohodové chvíle u grilu s přáteli a rodinou vyhledáváme v létě prakticky každý víkend. Dnes vám přinášíme tipy, jak správně grilovat a co si na grilu nejlépe vychutnat.

Celý článek

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek

DESPERADOS JE INSPIRACE NEJENOM PRO ČESKÉ UMĚLCE

Unikátní pestrobarevné malby tří českých výtvarníků promítnuté na průhledné plexisklo zachytila kamera. Ochucená piva Desperados vyostřená tequilou podněcují temperament i svobodu osobnosti.

Celý článek

Dopřejte si luxusní start dne: Brunch je jasnou volbou pro letní víkendy a dovolenou

Probudit se do vlahého srpnového dne a nechat se příjemně šimrat mírnými paprsky slunce. Mít dost času, užít si jich, než se síla letního žáru projeví naplno. Kouzlo ničím nerušených okamžiků si přímo říká o přípravu dokonalého brunche .

Celý článek

Vařte zdravě a chutně s multifunkční horkovzdušnou fritézou 9v1

Multifunkční kuchyňské pomocníky, kteří nám šetří nejen čas, ale také místo v kuchyni, v dnešní uspěchané době zejména oceníme. S horkovzdušnou fritézou 9v1 bude vaření opravdový zážitek pro začátečníka i ostříleného kuchaře.

Celý článek

Šéfkuchař Ondra Slanina a komička Adéla Elbel vydávají společnou kuchařku

Novinkou na trhu je unikátní kuchařka pro celou rodinu s výmluvným názvem Adéla ještě nevečeřela. Byla vytvořena pro inspiraci pokročilým kuchařům i na pomoc začátečníkům.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek