dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Reem Acra v Resort kolekci 2018 spojil zelenou, červenou a růžovou

Přidat na Seznam.cz
Značku známou pro svou zdobnost a bohatost možná v Resortu 2018 nepoznáte. Ze začátku určitě ne...

Reem Acra, který byl dlouho známý pro své svatební a večerní róby nazdobené kraječkami, mašličkami a volánky, se v posledních několika sezónách mění. Prvních několik modelů z kolekce Resort 2018 tomu jasně nasvědčuje. Návrhář dal na minimalistických střizích dohromady odstíny, které se jindy nekombinují - zelenou a růžovou a červenou a růžovou. Výsledek je výrazný právě díky barevné kombinaci, protože střihově navrhl Acra pouze hladké pouzdrové šaty.

V duchu hladkých minimalistických modelů uvedl návrhář také několikero večerních šatů. Ty už však ladil do daleko jemnějších odstínů, a byť vsadil pouze na půvabný lesk saténu, povedlo se. Dlouhé róby v sobě kombinovaly černou se stříbrnou a bledě modrou s tmavě modrou a o jejich přechody se postaral tenký metalický proužek. Reem Acra se však své pověstné zdobnosti nevzdal úplně...

Protože téměř z jedné poloviny zařadil do aktuální kolekce modely bílé s částečnou krajkou i celokrajkované a nechal s nimi kontrastovat černou mašli. I přestože byly šaty daleko jednodušší, než jsme zvyklí, už se nedá hovořit o minimalismu. Po shrnutí celého Resortu 2018 vlastně dojdeme k tomu, že návrhář zapůsobil na oba protipóly - minimalistky i milovnice jeho typické zdobnosti. 

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA REEM ACRA RESORT 2018 #moda

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek