dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Restaurace Food Lab uvádí ve spolupráci s projektem Jsem žena, jsem bohyně. Charitativní menu podle celebrit

Přidat na Seznam.cz
Začátkem října proběhla v pražské restauraci FOOD LAB výstava spojená se křtem knihy Jsem žena, jsem Bohyně a kalendáře Jsem žena, jsem Evropa. Restaurace na nápojový lístek na stálo zařadila speciálně namíchaný koktejl Evropa, ze kterého jdou v průběhu roku procenta na tři charity zapojené do projektu – Nadační fond AutTalk, Nadační fond Be Charity a Nadace Krása pomoci.

Na tuto spolupráci navazuje projekt Charitativní menu, do kterého se v průběhu roku zapojí na 30 ambasadorek. Těm sestaví šéfkuchař FOOD LABU Nenad Jovanović menu na míru přesně podle jejich chutí.

Nenad Jovanović je zastáncem moderní kuchyně, inovativního přístupu a neočekávaného spojení chutí z celého světa. Vystudoval Kulinářsky institut ve Švýcarsku a jeho profesní dráha vedla přes nejlepší světové restaurace jako například restaurace Geranium, Copenhagen 3 Michelin hvězdy, restaurace Studio, Copenhagen 1 Michelin hvězda, restaurace Belvédère – Lucernské jezero 1 Michelin hvězda.


 

„V této zvláštní době jsme se domluvili na další charitativní spolupráci týkající se právě takeaway menu. Pokud byste rádi vyzkoušeli, co já a další ambasadorky projektu rády jedí, můžete se obrátit na restauraci FOOD LAB,“ uvedla novou spolupráci kunsthistorička a iniciátorka projektu Jsem žena, jsem bohyně, Lilia A. Khousnoutdinova.

Dobré jídlo i dobrý pocit

Z každého jídla podle vaší oblíbené celebrity, které si, ať už online nebo přímo v restauraci FOOD LAB objednáte, poputuje část výtěžku na výše uvedené charity. Mimo dobrého jídla tak získáte s každou objednávkou i dobrý pocit. Partnerem projektu je Wolt, kde si můžete již nyní pod hlavičkou restaurace FoodLab objednat jídlo inspirované slavnými českými ženami až do domu.

 „Jsme toho názoru, že je klíčové si navzájem pomáhat. Proto jsme rádi, že jsme se zapojili do tohoto charitativního projektu. Z dovozu jídel, které si v rámci charitativního takeaway menu objednávat si nebereme žádnou provizi – o to větší částka poputuje na charity zapojené do projektu,“  říká o zapojení do projektu Jan Foret, generální ředitel Woltu v České republice.

 

 

Ochutnat tato jídla můžete od čtvrtka 3.12. i přímo v restauraci FOOD LAB na adrese Haštalská 4. V Charitativním menu aktuálně naleznete jídla podle zakladatelek jednotlivých výše zmíněných charit Kateřiny Sokolové (AutTalk), Barbory Nesvadbové (Be Charity), Tatiany Gregor Brzobohaté, (Krása pomoci). Chybět nemůžou ani jídla podle žen, které jsou neodmyslitelně spjaty s projektem Jsem žena, jsem Evropa Lilie Khousnoudinové a Michaely Cáskové.

Na projektu se bude v průběhu roku podílet bezmála 30 známých žen, které svým zapojením do projektu nezištně vyjádřili podporu charitám. Pro menu podzim/ zima se tak můžete dále těšit například na jídla podle Gabriely Partyšové, Olgy Lounové, Lenny Trčkové, Lucie van Koten a dalších.

 

Kateřina Sokolová (Nadační fond AutTalk)

 


Foto: Diana Mráziková

Katka se nám v dotazníku svěřila, že má ráda mořské plody, krémová risotta a čokoládu. Na základě toho sestavil náš šéfkuchař Nenad Jovanovič menu na míru. Zakoupením jídel z tohoto menu přispějete na charitativní aktivity nadace AutTalk.

•             Bezlepkový toast s kozím sýrem, čočkou, houbami a ztraceným vejcem s rukolovým pestem
•             Humrové risotto
•             Čokoládový dortík


 

Tatiana Gregor Brzobohatá (Nadace Krása pomoci)

 


Foto: Diana Mráziková

Táňa nás překvapila tím, že má ráda svíčkovou. Jejímu menu tedy vévodí svíčková na smetaně z pomalu dušeným telecím masem, která se do zimního menu pěkně hodí. Nejkrásnější žena světa má ale také ráda zdravou kuchyni, proto jsme zařadili i avokádový toast a jako dezert mrkvový raw dortík. Zakoupením jídel z tohoto menu podpoříte charitativní aktivity Nadace Krása pomoci, která pomáhá zkvalitňovat život seniorům.

•             Avokádový chléb s granátovým jablkem a sázeným vejcem
•             Svíčková s knedlíkem z pomalu dušeného telecího masa
•             Mrkvový raw dortík

 


 

Barbara Nesvadbová (Nadační fond Be Charity)


Foto: Diana Mráziková

V dotazníku, který Barbara vyplnila, se náš šéfkuchař dočetl, že má ráda lehká, zdravá jídla a salát s kozím sýrem. Volba byla tedy jasná. Prozradila také, že ráda peče, proto se náš cukrář rozhodl zařadit na menu lehce netradiční dezert – pistáciový dortík. Objednávkou přispějete na charitativní účely Nadace Be Charity.

•             Bezlepkový sendvič s humusem z červené řepy a křupavou cuketou 1
•             Mix zelených salátů s kozím sýrem a strouhanou zeleninou
•             Pistáciový dortík


 

Lilia A. Khoustnoudinova (ideátorka projektu Jsem žena, jsem Evropa)

 


Foto: Diana Mráziková

Nesmí chybět ani jídla podle iniciátorky projektu jsem žena, jsem Bohyně. Právě ambasadorky tohoto projektu se zapojily do tvorby menu podle celebrit. Lilia se nám svěřila, že má ráda thajskou kuchyni, šéfkuchař jí tedy připravil Thajský salát a exotický kokosový dortík jako sladkou tečku.

•             Thajský salát s uzeným lososem a sezamovými semínky
•             Rafaello Dortík


 

Michaela Cásková (spoluautorka projektu Jsem žena, jsem Evropa)

 


Foto: Diana Mráziková

V dotazníku od Míši se šéfkuchař dočetl, že miluje kuskus a bez kávy si neumí představit den. Úkol byl tedy jasný. Lehký kuskusový salát doplnil o fíkovou marmeládu, která vytvořila neopakovatelnou chuť.

•             Kuskusový salát s růžičkovou kapustou, dýní a fíkovou marmeládou
•             Kávový dortík s malinou


 

Výtěžek z prodaných jídel podle těchto žen poputuje na výše zmíněné charity, mezi které bude rozdělen rovným dílem.

Zde objednávejte FOOD LAB 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE SPOLEČNOST FOODLAB RESTAURACE JSEM ŽENA JSEM BOHYNĚ KATEŘINA SOKOLOVÁ TATIANA GREGOR BRZOBOHATÁ BARBARA NESVADBOVÁ NADAČNÍ FOND BE CHARITY Lilia Khousnoutdinová

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Ikonické šperky britské královské rodiny a jejich historie

Luxusní šperky patří ke královské rodině od nepaměti. Dědí se u nich z generace na generaci a mnohé z nich mají přes tisíc let, ale přesto stále věrně slouží. Podívejte se na ikonické šperky, na které britská královská rodina nedá dopustit. 

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Druhy vlny aneb vyznáte se ve svých svetrech?

Je vlna jenom ovčí vlna nebo se říká vlně i té velbloudí nebo kozí? Co je to angora, alpaka nebo mohér? Právě nyní, na podzim, kdy se člověk rád zachumlá do heboučkého svetru, je ideální doba na to, abychom se o těchto zázračných vláknech dozvěděli víc.

Celý článek