dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Riccardo Tisci z Burberry vytvořil kolekci, kde si každý najde to své

Přidat na Seznam.cz
Od trendy streetwear oděvů až po elegantní a sofistikované modely. Riccardo Tisci vytvořil kolekci s názvem Evolution, která nejenže mapuje historii módního domu, ale představuje i novou éru oblékání. 

Po shlédnutí nejnovější jarní a letní kolekce módního domu Burberry bylo jasné, že když do toho Riccardo vloží 'své italské já', vypadá to hned jinak. A lépe. Využil zde své získané schopnosti vytvářet sofistikovanou, ale přesto nositelnou módu. Právě ona rozmanitost je tím, co každá značka potřebuje. A Burberry se ji ve větším měřítku dočkal rok poté, co do domu nastoupil Riccardo jako kreativní ředitel. 

Je za tím hodně práce. Když jsem do Burberry nastoupil, chtěl jsem začít pomalu. Teď se cítím ve své roli pohodlně a díky tomu mohu plně rozumět nejen značce, ale i Londýnu. Trenčkot a klasický Burberry motiv jsou a budou navždy ikonami tohoto domu, ale svět i lidé se mění, proto musíme neustále inovovat,” řekl Riccardo Tisci. 

Způsob, jakým Tisci navrhl modely, opravdu připomínal italské krejčovství. Moderní tkaniny zajišťují to, aby se materiál nemačkal a při pohybu elegantně vlál. Romantické šaty, kalhoty s vysokým pasem, decentní doplňky nebo ležérně působící košile pro ženy a pro muže zase elegantní obleky, kabáty ale i sportovní bundy, kalhoty a čepice. Zkrátka od každého trochu

Samotná přehlídka se uskutečnila v nově otevřeném divadle Troubadour, kde se dřív nacházel komplex budov BBC Media Village. Uprostřed mola byl nainstalován zvukový systém připomínající tryskové motory, kolem něhož kráčely modelky. Nechyběly známé tváře jako Bella a Gigi Hadid, Kendall Jenner, Irina Shayk, Fran Summers, Grace Elizabeth či Freja Beha Erichsen. 

Vogue.com, Wmagazine.com

Přidat na Seznam.cz
BURBERRY LFW SS2020 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI FASHION SHOW RICCARDO TISCI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek