dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Riskantní téma v kolekci Christophera Kane se vyplatilo

Přidat na Seznam.cz
Není jiného návrháře, který by dokázal z bizarních a odpudivých sexuálních praktik vytvořit šik modely s nádechem luxusu a šarmu. Kolekce inspirovaná šokujícími vzrušujícími praktikami je tu.

Netypické téma a inspirace

Skotský návrhář a jeho sestra strávili dlouhé měsíce tím, že se věnovali výzkumu lidí, kteří se sexuálně vzrušují balónky, jídlem, tekutinou a gumovými materiály. Oba se pokaždé předvedou s něčím novým, inspirovaným intimními praktikami. Právě tato prazvláštní posedlost návrhářů z nich činí ojedinělý módní kreativní talent. Kane vždy dokáže odejmout vše nechutné, odporné, protivné a šokující právě z těchto zvláštních fetišistických úchylek.

Sugestivní dvojsmysl

Po mole se procházely modelky v nádherně ušitých oděvech s nápaditými detaily korespondující s návrhářovou inspirací. Plastické lemy nad kapsami, límce a rukávy se stříbrným štrasem na řetízcích propůjčily šatům plíživý erotický náboj. Sugestivní dvojsmysl byl i v latexových látkách našitých na světle růžové šaty a kabát. Brčálově zelené celogumové kabáty byly ušity na základě motivace balónky, rukavic a plasty. Motiv gumových balónků se objevil i na šatech v drobnější grafice.

Balónky a rukavice

Některé modelky hlásaly na šatech slogan: Balónkář nebo Rukavičkář. Gumové materiály prostě návrháře fascinovaly. Jejich dortíčkové šaty s plastickým detailem ve výstřihu, kruhové plastové brože, sexy průstřihy, průhledná lehounká krajka, proměna obyčejného trička na neobyčejné, díky krystalickým cvočkům a řetízkům, nastřihaná a našitá guma, latexové kabáty, to vše je chytrá alchymie úžasného návrháře. Mistr dvojsmyslů se tentokrát trefil přímo do černého. V době, kdy se mnoho sexuálních skandálů propírá v médiích a slavní lidé se bojí zmínit slovo sex, je tato kolekce upřímným výletem do nemravného světa. Bez výčitek.

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHRISTOPHER KANE LFW 2019 LONDON FASHION WEEK LONDÝN PODZIM 2019 FETIŠISMUS BALÓNKY RUKAVICE

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek