dnes je 24.10.2020 a svátek má Nina

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Přidat na Seznam.cz
Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Při sledování nejnovější Ready-to-Wear kolekce Erdem bylo divákům hned jasné, že se něco změnilo. Zaprvé, ve sbírce nebyl téměř žádný důraz na pas, jako tomu bylo v minulosti, veškeré modely dosahovaly až ke kotníkům a barevná paleta obsahovala více zářivých barev než neutrálních. Kreativní ředitel Erdem Moralıoğlu se vždy inspiruje slavnými osobnostmi a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Kolekce Spring/Summer 2020 vzdává hold Tině Modotti

Tina Modotti byla v první polovině dvacátého století významnou italskou fotografkou a politickou aktivistkou. Přátelila se s mnoha vlivnými lidmi té doby, počínaje malíři Pablem Nerudou, Fridou Kahlo a Diegem Riverou či fotografem Edwardem Westonem. To, co Erdema zaujalo, byly postupné fáze jejího života. Narodila se v Itálii, v mládí se stala hollywoodskou herečkou v němých filmech, a nakonec skončila jako fotografka a aktivní komunistka v Mexiku, kde ve svých pětačtyřiceti letech zemřela na srdeční selhání. 

Erdem zkrátka ví, jak zaujmout. Inspirace Tinou Modotti se promítla ve všech aspektech. Barevné oblečení symbolizovalo Mexiko a dlouhé róby i kalhoty až ke kolenům odrážely dobu, ve které Tina žila. Vlasy měly modelky sčesané do culíku a perfektně uhlazené. Co se týče make-upu, byl minimalistický, což perfektně korespondovalo s okázalými oděvy.  

Romantika se odrazila zejména v paletě odstínů, střihu rób a printu. Květinové motivy doprovázely téměř každý model - nechyběly ani na detailně propracovaných brožích a náušnicích. Součástí modelů byly i nápaditě zdobené klobouky a hedvábné šátky s potisky uvázané na několik způsobů.  

Vogue.com, Wmagazine.com 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LFW SS2020 ZAHRANIČNÍ TVORBA ERDEM

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek