dnes je 21.10.2019 a svátek má Brigita

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Přidat na Seznam.cz
Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Při sledování nejnovější Ready-to-Wear kolekce Erdem bylo divákům hned jasné, že se něco změnilo. Zaprvé, ve sbírce nebyl téměř žádný důraz na pas, jako tomu bylo v minulosti, veškeré modely dosahovaly až ke kotníkům a barevná paleta obsahovala více zářivých barev než neutrálních. Kreativní ředitel Erdem Moralıoğlu se vždy inspiruje slavnými osobnostmi a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Kolekce Spring/Summer 2020 vzdává hold Tině Modotti

Tina Modotti byla v první polovině dvacátého století významnou italskou fotografkou a politickou aktivistkou. Přátelila se s mnoha vlivnými lidmi té doby, počínaje malíři Pablem Nerudou, Fridou Kahlo a Diegem Riverou či fotografem Edwardem Westonem. To, co Erdema zaujalo, byly postupné fáze jejího života. Narodila se v Itálii, v mládí se stala hollywoodskou herečkou v němých filmech, a nakonec skončila jako fotografka a aktivní komunistka v Mexiku, kde ve svých pětačtyřiceti letech zemřela na srdeční selhání. 

Erdem zkrátka ví, jak zaujmout. Inspirace Tinou Modotti se promítla ve všech aspektech. Barevné oblečení symbolizovalo Mexiko a dlouhé róby i kalhoty až ke kolenům odrážely dobu, ve které Tina žila. Vlasy měly modelky sčesané do culíku a perfektně uhlazené. Co se týče make-upu, byl minimalistický, což perfektně korespondovalo s okázalými oděvy.  

Romantika se odrazila zejména v paletě odstínů, střihu rób a printu. Květinové motivy doprovázely téměř každý model - nechyběly ani na detailně propracovaných brožích a náušnicích. Součástí modelů byly i nápaditě zdobené klobouky a hedvábné šátky s potisky uvázané na několik způsobů.  

Vogue.com, Wmagazine.com 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LFW SS2020 ZAHRANIČNÍ TVORBA ERDEM

Související články

Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Nadège Vanhee-Cybulski představila sebevědomou a moderní kolekci Hermes

Kovové detaily, kůže nebo sportovní elegance. Nadège Vanhee-Cybulski předvedla nejvydařenější kolekci od začátku svého působení u Hermés. 

Celý článek

Česká značka ROJI představila svou druhou kolekci plnou přirozenosti, síly a odhodlání

Představte si módní přehlídku na vysoké úrovni, propracované modely do posledního detailu, dechberoucí atmosféru a kolekci vzývající ženskou energii, sílu a eleganci. To je aktuální kolekce značky ROJI!

Celý článek