dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Přidat na Seznam.cz
Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Při sledování nejnovější Ready-to-Wear kolekce Erdem bylo divákům hned jasné, že se něco změnilo. Zaprvé, ve sbírce nebyl téměř žádný důraz na pas, jako tomu bylo v minulosti, veškeré modely dosahovaly až ke kotníkům a barevná paleta obsahovala více zářivých barev než neutrálních. Kreativní ředitel Erdem Moralıoğlu se vždy inspiruje slavnými osobnostmi a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Kolekce Spring/Summer 2020 vzdává hold Tině Modotti

Tina Modotti byla v první polovině dvacátého století významnou italskou fotografkou a politickou aktivistkou. Přátelila se s mnoha vlivnými lidmi té doby, počínaje malíři Pablem Nerudou, Fridou Kahlo a Diegem Riverou či fotografem Edwardem Westonem. To, co Erdema zaujalo, byly postupné fáze jejího života. Narodila se v Itálii, v mládí se stala hollywoodskou herečkou v němých filmech, a nakonec skončila jako fotografka a aktivní komunistka v Mexiku, kde ve svých pětačtyřiceti letech zemřela na srdeční selhání. 

Erdem zkrátka ví, jak zaujmout. Inspirace Tinou Modotti se promítla ve všech aspektech. Barevné oblečení symbolizovalo Mexiko a dlouhé róby i kalhoty až ke kolenům odrážely dobu, ve které Tina žila. Vlasy měly modelky sčesané do culíku a perfektně uhlazené. Co se týče make-upu, byl minimalistický, což perfektně korespondovalo s okázalými oděvy.  

Romantika se odrazila zejména v paletě odstínů, střihu rób a printu. Květinové motivy doprovázely téměř každý model - nechyběly ani na detailně propracovaných brožích a náušnicích. Součástí modelů byly i nápaditě zdobené klobouky a hedvábné šátky s potisky uvázané na několik způsobů.  

Vogue.com, Wmagazine.com 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LFW SS2020 ZAHRANIČNÍ TVORBA ERDEM

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek