dnes je 23.04.2021 a svátek má Vojtěch

Romantický příběh jako inspirace pro vznik jarní kolekce Jany Minaříkové

Přidat na Seznam.cz
Nový Fashion shake v La Gallery Novesta zahájil prodej oděvní kolekce Jany Minaříkové a představil nové šperky designerky Libky Safr. Oděvní kolekce Jany Minaříkové nese název "Ráno s tebou".

Fashion shake je již zavedeným formátem a jeho úkolem je slavnostní zahájení prodeje nových kolekcí od českých designerů v La Gallery Novesta. Tentokrát to byla kolekce Jany Minaříkové a Libky Safr.

 

               

Oděvní kolekce Jany Minaříkové nazvaná "Ráno s tebou", je inspirována ranním probuzením ženy vedle muže a nese v sobě syntézu mezi nočním a spodním dámským prádlem a pánskou módou. 

Nejlépe lze inspiraci pochopit přímo slovy návrhářky:
„Ona se ráno probudí dřív. Prochází bytem a nachází jednotlivé kusy jeho oblečení. Má výbornou náladu, hraje si. Zkouší si, jak jí pánské kousky sluší a jak se v nich cítí. Jsou jí trochu větší, a tak si sako přepásá, vyhrne rukávy u košile a vestu si zkusí obléci zadním dílem dopředu. Z mužského oblečení se tak rychle stává ženské.“

Není to hezký příběh? Stejně tak okouzlující jsou modely, ve kterých se mísí detaily klasické pánské krejčoviny a naopak velmi ženské jemné krajky.

Jana Minaříková nás v rámci Fashion shake také seznámila s novým projektem, v jehož rámci může kdokoliv finančně podpořit její tvorbu. Její nová kolekce má být totiž ušita z velmi praktického a krásného materiálu, jehož minimální odběr je ale pro její finanční možnosti příliš velký.

Formou crowdfundingu, což je moderní podoba kolektivního financování, může jakýkoliv milovník českého designu podpořit vznik nové kolekce. A to konkrétně na tomto odkaze https://www.startovac.cz/projekty/jana-minarikova/.

Libka Safr je proslulá především jako modistka. Tváří její kolekce klobouků byla v minulosti například zpěvačka Lucie Vondráčková.

V La Gallery Novesta však tentokrát představila neotřelé šperky. Jejich hlavním motivem je ptačí lebka z českého porcelánu, kterou doplňují perly, vše je zasazeno ve zlatě a vše je ručně vyráběné. Designerka si tímto počinem prý splnila svůj sen.

Pevně věřím, že obě kolekce zaznamenají velký úspěch a jsem ráda, že jsem mohla být u jejich slavnostního uvedení do prodeje.

Zdroj obrázků: Jana Minaříková, fashion-map.cz, zena-in.cz

Přidat na Seznam.cz
JANA MINAŘÍKOVÁ LIBKA SAFR FASHION SHAKE LA GALLERY NOVESTA DOPLŃKY A ŠPERKY KLOBOUKY DÁMSKÁ MÓDA DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Stylové a měkoučké oblečení s vášní pro design si na jaře i v létě zamilujete

Designérka Zuzana Bačkádyová přináší novou kolekci slovenské značky LULL pro každodenní nošení. Tyhle kousky jsou pohodlné, stylové a zároveň s respektem k udržitelné módě.

Celý článek

Gucci škádlí novou kampaní v hlavní roli s Harry Stylesem, Serenou Williams a Awkwafinou

Možná jste tento týden zaslechli heslo #HarryForGucci, který vysílá jasný signál: zaznamenejte si do svého kalendáře datum 22. dubna 2021.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek