dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Rostliny jak je neznáte – originální a stylové kokedamy

Přidat na Seznam.cz
Máte rádi rostliny ať už doma nebo venku, ale přijdou vám v klasickém květináči příliš obyčejné? Je tu nový netradiční styl v pěstování – úžasné kokedamy!

Vdechněte svým rostlinám i domovu nový stylový design. Zkuste netradiční, moderní, zajímavé, a přesto přirozené kokedamy.

Kokedamy jsou částečně podobné bonsajím, ovšem nejsou tak známé. Kořeny techniky výroby kokedam pramení z Japonska, kde je jejich výroba již tradicí. Typické japonské kokedamy se umisťují na talířek či misku, a protože zdůrazňují přirozenou krásu rostlin, jsou vhodné pro zpříjemnění a oživení interiérů.

 

Jejich jednoduchý a přirozený design působí velmi stylově. Dnes se pěstují i závěsné kokedamy, které si získávají stále větší oblibu. Levitující kokedamy dokážou vytvořit „zahradu“ visící přímo v prostoru a v interiéru působí neobvykle krásně.

Základem kokedam je mechová koule, která upoutá na první pohled. Není tak divu, že kokedamy nesou svůj název právě podle ní.  Právě zelená koule z mechu je to, co dělá i z obyčejné rostlinky působivou dekoraci. Mech ale nemá jen dekorativní účinek, slouží také k udržení vláhy, zabraňuje vyplavování substrátu při zalévání a ve své podstatě nahrazuje klasický květináč.

V kokedamě nemusíte mít jen pokojové květiny, stejně tak vhodné jsou i venkovní rostliny. Velmi oblíbené jsou zakrslé borovice a jiné stromečky.

Zdroj: kokedamy.cz
Zdroj obrázků: kokedamy.cz, facebook.com

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN DŮM A ZAHRADA DESIGN KVĚTINOVÁ DEKORACE DEKORACE MODERNÍ ROSTLINY ORIGINÁLNÍ ORIGINÁLNÍ DESIGN KOKEDAMY JAPONSKÝ STYL

Související články

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek