dnes je 16.01.2021 a svátek má Ctirad

Rostliny jak je neznáte – originální a stylové kokedamy

Přidat na Seznam.cz
Máte rádi rostliny ať už doma nebo venku, ale přijdou vám v klasickém květináči příliš obyčejné? Je tu nový netradiční styl v pěstování – úžasné kokedamy!

Vdechněte svým rostlinám i domovu nový stylový design. Zkuste netradiční, moderní, zajímavé, a přesto přirozené kokedamy.

Kokedamy jsou částečně podobné bonsajím, ovšem nejsou tak známé. Kořeny techniky výroby kokedam pramení z Japonska, kde je jejich výroba již tradicí. Typické japonské kokedamy se umisťují na talířek či misku, a protože zdůrazňují přirozenou krásu rostlin, jsou vhodné pro zpříjemnění a oživení interiérů.

 

Jejich jednoduchý a přirozený design působí velmi stylově. Dnes se pěstují i závěsné kokedamy, které si získávají stále větší oblibu. Levitující kokedamy dokážou vytvořit „zahradu“ visící přímo v prostoru a v interiéru působí neobvykle krásně.

Základem kokedam je mechová koule, která upoutá na první pohled. Není tak divu, že kokedamy nesou svůj název právě podle ní.  Právě zelená koule z mechu je to, co dělá i z obyčejné rostlinky působivou dekoraci. Mech ale nemá jen dekorativní účinek, slouží také k udržení vláhy, zabraňuje vyplavování substrátu při zalévání a ve své podstatě nahrazuje klasický květináč.

V kokedamě nemusíte mít jen pokojové květiny, stejně tak vhodné jsou i venkovní rostliny. Velmi oblíbené jsou zakrslé borovice a jiné stromečky.

Zdroj: kokedamy.cz
Zdroj obrázků: kokedamy.cz, facebook.com

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN DŮM A ZAHRADA DESIGN KVĚTINOVÁ DEKORACE DEKORACE MODERNÍ ROSTLINY ORIGINÁLNÍ ORIGINÁLNÍ DESIGN KOKEDAMY JAPONSKÝ STYL

Související články

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek

Květinářka, která splní každé vaše přání

Právě v těchto dnech jsme všichni obklopeni nepřeberným množstvím vánočních dekorací. K jedné z těch nejzákladnějších nezbytností, které musí doma každý mít, je adventní věnec. Právě práci květinářek, které se jim v této sezóně věnují, probereme s krásnou Marynou Hryno.

Celý článek

Barvou roku 2021 jsou dva odstíny vyjadřující kombinaci štěstí, odvahy a naděje

Není to poprvé, kdy odborníci z Pantone Color Institute zvolili dva odstíny pro jeden rok, není to však úplně tradiční. Rok 2021 budou symbolizovat barvy praktické a pevné, stejně jako hřejivé a optimistické. Věříme, že nám přinesou sílu a pozitivní zprávy.

Celý článek

Fashion must have: prosinec ve znamení pravých Vánoc

Horké svařené víno, pohádkové odpoledne, zasněžené ulice a domy kolem vás. K tomu krásné drobnosti, huňatý svetr a z každého okna zářící světýlka. To je prosinec. To jsou ty pravé Vánoce, ať se děje cokoliv.

Celý článek

Čistý vzduch pro váš domov v jedinečném designovém provedení

Česká značka Sense se věnuje nejen technologickým inovacím, ale také designu svých produktů. Láska k funkčnímu designu je patrná v každém detailu.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek