dnes je 22.10.2021 a svátek má Sabina

ROZHOVOR: Honza Kořínek o covidu, kadeřnickém byznysu i trendech

Přidat na Seznam.cz
Pro kadeřníky (a nejen pro ně) nastal 3. května den, na který čekali doslova jako na spásu. Konečně mohli otevřít své salony a věnovat se tak práci, kterou milují. Mezi nimi byl i vyhlášený vlasový guru Honza Kořínek.

Zdroj: se svolením hair studio Honza Kořínek 

V našem rozhovoru prozradil například to, co mu doba covidu dala a vzala anebo jaký má názor na vracející se mulety.

Jak se cítíte teď, když jste konečně mohl otevřít Váš salon?
Dobře. Už jsme se těšili do práce. Myslím, že většina z nás. Ale samozřejmě se všemi různými opatřeními to není tak, jako to bývalo před rokem. Spousta věcí je jinak, nové normy, nové zvyky, nové požadavky. Kadeřnický byznys se mění a možná už nikdy nebude jako dříve. A můžeme jen doufat, že se to někdy vrátí, anebo alespoň přiblíží zpátky. 

A v čem myslíte, že ty změny budou?
Spousta kadeřníků opustila kamenná kadeřnictví a vrhají se na volné nohy i ruce. Cestovat za klienty domů se v posledním roce stalo standardem. A já jsem zvědav, jak dlouho bude klientky bavit, nechat se hýčkat ve vlastní koupelně a jak dlouho je bude bavit mýt si barvu v předklonu u vany. Něco mi říká, možná si to jen přeji, že to nemůže nikoho bavit dlouho. Musíme být připraveni na větší flexibilitu – častěji bude docházet ke změnám termínů. Myslím, že část klientek bude také přecházet k „bezúdržbovému“ účesu – žádné experimenty, tak aby to vydrželo co nejdéle. 

Co Vás zaměstnávalo v době covidu?
My jsme se snažili hodně vzdělávat, pracovat na různých kolekcích. Od ledna do května jsme jich stihli udělat sedm! Což je fakt hodně! (smích) Pracovali jsme s našimi on-line ambasadory. Taky jsme hodně přemýšleli o tom, co bude a jak to bude vypadat, až přijdou dny, které teď prožíváme.

A odpovídají představy realitě?
V zásadě asi ano. Klientky se do salonu těší. Tak jako jinde první týdny po otevření je plno. Volají nám nové klientky, že by už konečně rády dorazily k nám do salonu a to je super! Vážím si všech našich stávajících zákaznic, které nás podporují ale stejně tak rád v salonu vidím nové tváře, které se k nám těší a stávají se z nich věrné klientky. 

Je něco, co Vám „doba covidová“ dala?
Potvrdil jsem si, že svou práci miluju. Že mě baví a naplňuje. Také to, že mít věrnou a stálou klientelu je úžasný bonus. Že ty roky poctivé práce mají smysl. Že když věci děláte s úctou, pokorou a láskou, tak to má smysl. Možná jsem se naučil i trochu víc myslet na sebe a nejen na ostatní, protože i když se sebevíc snažíte a vymýšlíte nemožné, tak když jde do tuhého, každý myslí jen sám na sebe. To jsem dříve tolik neuměl. 


Zdroj: se svolením hair studio Honza Kořínek 

A co vám vzala?
Téměř rok života – tak jako každému. Stěžovat si nechci a nebudu, protože se v mé firmě podražilo udržet finanční standard pro všechny zaměstnance. Nikdo jsme naštěstí nedřeli bídu s nouzí – jak se říká. Říkám to, protože ve službách a gastru – to nebylo pro všechny úplně snadné. A vlastně mi vzala dvě kolegyně. Jedna se v létě vydá za poznáním do Francie a druhé ta covidová doba ukázala, že už nechce mít práci na prvním místě a že je čas více se věnovat sobě, rodině a svému rozvoji. Obě dvě pro můj tým a mě osobně budou velkou ztrátou, ale přeji jim ze srdce mnoho úspěchů a radosti v životě.

Otočme list. Máte rád trendy, nebo raději jdete „proti proudu“?
Myslím, že rád kombinuji obojí. Při práci na saloně jsem konzervativní a občas přidám některý z trendů. S běžnými klientkami se proti proudu moc nevydávám. Volíme spíše praktické a nositelné účesy. (smích) Když fotíme různé kolekce, tam se občas i odvážu. V poslední době to bylo třeba s Kristínou Nemčkovou, vítězkou MasterChef 2019, to je na můj vkus dost umělecká kolekce.

Na Vašem Instagramu je spousta extravagantních účesů. Libujete si v nich nebo máte spíš rád minimalismus?
Vidíte a já bych řekl, že celkově jsme dost konzervativní. Ale jak je vidět, tak na každého to působí jinak. Ale asi chápu, že takový dojem člověk může mít, když vidí ty profesionální kolekce účesů. Já osobně bych řekl, že to nemám vyhraněné – někdy mám rád easy styling vlasů a jindy zase od všeho kousek. (smích)

Co říkáte například na návrat výstředního účesu mulet?
A víte co? Možná překvapím, ale mě to baví! (smích) Dokonce jsem ho nedávno stříhal a představíme jeho moderní pojetí v naší další chystané kolekci. 

Jaký účes je teď podle Vás nejvíc trendy?
V současných dne a týdnech bude nejvíc trendy mít hezké upravené vlasy, bez odrostu. To je jasné. Ale všeobecně si myslím, že se vrací široké melíry – barevné pruhy ve vlasech. Právě i zmiňovaný mulet střih a obecně hodně sestříhané vlasy. 

Co podle Vás byl ten nejlepší trend a co už byste v kadeřnictvích vídat nechtěl? 
Každá doba má své trendy a ikony, těžko se to soudí. Já mám za sebou dvě dekády v byznysu – před dvaceti lety frčel seriál Přátelé a Victoria Beckham – teď zase Miley Cyrus anebo Billie Eilish. Tak to prostě je. Navíc přesně teď se třeba vrací široké melíry až pruhy ve vlasech, a to jsem si myslel, že už se snad nikdy nemůže vrátit a hele, je to tady. (smích) Takže abych odpověděl na vaši otázku – snažím se nemít ani nejoblíbenější ani nenáviděný trend.

 

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY HONZA KOŘÍNEK VLASOVÉ TRENDY 2021 HAIR STYLING ROZHOVOR

Související články

Zamilujte se do folklóru s nejnovější kolekcí Lenky Mulabegovič

Talentovaná návrhářka Lenka Mulabegovič vám v rozhovoru prozradí, co jí inspirovalo k nové jedinečné kolekci a jak její módní značka prožila loňský náročný rok. Dozvíte se také, co nesmí chybět v jejím šatníku a jestli má současná móda nějaké limity.
 

Celý článek

Největší událost kadeřnického světa je tady v čele s Petrou Měchurovou

Jako každý rok i letos se koná největší světová kadeřnická událost – The Alternative Hair Show. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Celý článek

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Je potřeba se obrnit značnou dávkou trpělivosti, ale když vydržíte, úspěch se dostaví, říká ilustrátorka Petra Slamková

Nadaná ilustrátorka z Bratislavy nám prozradí, jaký je život na volné noze a jak vznikají její ilustrace. Zajímá vás, jak vypadá běžný den této ilustrátorky a jak uspěla ve svém oboru? To a mnohem více se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

NEJNOVĚJŠÍ KOLEKCE ČESKÉ ZNAČKY ECSTATIC OSLAVUJE KRÁSU ŽEN, DAR MATEŘSTVÍ I MÓDU V JEDNOM

Lektorka předporodní přípravy, spoluautorka šesti knih Lilia Khousnoutdinova rozšiřuje svoji autorskou kolekci Ecstatic Mama, která umí skloubit mateřství a ženskou krásu.

Celý článek

Majitelka LA ORGANICA Jitka Letici vytvořila projekt, pod kterým najdete jen 100% přírodní kosmetiku

Stát se majitelkou obchodu s přísně vybíranou přírodní kosmetikou je náročný proces, který nemusí vždy nést jen pozitivní zkušenosti. Jitka Letici se však dívá dopředu a z každé situace si odnáší jen to dobré.

Celý článek