dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

ROZHOVOR: Honza Kořínek o covidu, kadeřnickém byznysu i trendech

Přidat na Seznam.cz
Pro kadeřníky (a nejen pro ně) nastal 3. května den, na který čekali doslova jako na spásu. Konečně mohli otevřít své salony a věnovat se tak práci, kterou milují. Mezi nimi byl i vyhlášený vlasový guru Honza Kořínek.

Zdroj: se svolením hair studio Honza Kořínek 

V našem rozhovoru prozradil například to, co mu doba covidu dala a vzala anebo jaký má názor na vracející se mulety.

Jak se cítíte teď, když jste konečně mohl otevřít Váš salon?
Dobře. Už jsme se těšili do práce. Myslím, že většina z nás. Ale samozřejmě se všemi různými opatřeními to není tak, jako to bývalo před rokem. Spousta věcí je jinak, nové normy, nové zvyky, nové požadavky. Kadeřnický byznys se mění a možná už nikdy nebude jako dříve. A můžeme jen doufat, že se to někdy vrátí, anebo alespoň přiblíží zpátky. 

A v čem myslíte, že ty změny budou?
Spousta kadeřníků opustila kamenná kadeřnictví a vrhají se na volné nohy i ruce. Cestovat za klienty domů se v posledním roce stalo standardem. A já jsem zvědav, jak dlouho bude klientky bavit, nechat se hýčkat ve vlastní koupelně a jak dlouho je bude bavit mýt si barvu v předklonu u vany. Něco mi říká, možná si to jen přeji, že to nemůže nikoho bavit dlouho. Musíme být připraveni na větší flexibilitu – častěji bude docházet ke změnám termínů. Myslím, že část klientek bude také přecházet k „bezúdržbovému“ účesu – žádné experimenty, tak aby to vydrželo co nejdéle. 

Co Vás zaměstnávalo v době covidu?
My jsme se snažili hodně vzdělávat, pracovat na různých kolekcích. Od ledna do května jsme jich stihli udělat sedm! Což je fakt hodně! (smích) Pracovali jsme s našimi on-line ambasadory. Taky jsme hodně přemýšleli o tom, co bude a jak to bude vypadat, až přijdou dny, které teď prožíváme.

A odpovídají představy realitě?
V zásadě asi ano. Klientky se do salonu těší. Tak jako jinde první týdny po otevření je plno. Volají nám nové klientky, že by už konečně rády dorazily k nám do salonu a to je super! Vážím si všech našich stávajících zákaznic, které nás podporují ale stejně tak rád v salonu vidím nové tváře, které se k nám těší a stávají se z nich věrné klientky. 

Je něco, co Vám „doba covidová“ dala?
Potvrdil jsem si, že svou práci miluju. Že mě baví a naplňuje. Také to, že mít věrnou a stálou klientelu je úžasný bonus. Že ty roky poctivé práce mají smysl. Že když věci děláte s úctou, pokorou a láskou, tak to má smysl. Možná jsem se naučil i trochu víc myslet na sebe a nejen na ostatní, protože i když se sebevíc snažíte a vymýšlíte nemožné, tak když jde do tuhého, každý myslí jen sám na sebe. To jsem dříve tolik neuměl. 


Zdroj: se svolením hair studio Honza Kořínek 

A co vám vzala?
Téměř rok života – tak jako každému. Stěžovat si nechci a nebudu, protože se v mé firmě podražilo udržet finanční standard pro všechny zaměstnance. Nikdo jsme naštěstí nedřeli bídu s nouzí – jak se říká. Říkám to, protože ve službách a gastru – to nebylo pro všechny úplně snadné. A vlastně mi vzala dvě kolegyně. Jedna se v létě vydá za poznáním do Francie a druhé ta covidová doba ukázala, že už nechce mít práci na prvním místě a že je čas více se věnovat sobě, rodině a svému rozvoji. Obě dvě pro můj tým a mě osobně budou velkou ztrátou, ale přeji jim ze srdce mnoho úspěchů a radosti v životě.

Otočme list. Máte rád trendy, nebo raději jdete „proti proudu“?
Myslím, že rád kombinuji obojí. Při práci na saloně jsem konzervativní a občas přidám některý z trendů. S běžnými klientkami se proti proudu moc nevydávám. Volíme spíše praktické a nositelné účesy. (smích) Když fotíme různé kolekce, tam se občas i odvážu. V poslední době to bylo třeba s Kristínou Nemčkovou, vítězkou MasterChef 2019, to je na můj vkus dost umělecká kolekce.

Na Vašem Instagramu je spousta extravagantních účesů. Libujete si v nich nebo máte spíš rád minimalismus?
Vidíte a já bych řekl, že celkově jsme dost konzervativní. Ale jak je vidět, tak na každého to působí jinak. Ale asi chápu, že takový dojem člověk může mít, když vidí ty profesionální kolekce účesů. Já osobně bych řekl, že to nemám vyhraněné – někdy mám rád easy styling vlasů a jindy zase od všeho kousek. (smích)

Co říkáte například na návrat výstředního účesu mulet?
A víte co? Možná překvapím, ale mě to baví! (smích) Dokonce jsem ho nedávno stříhal a představíme jeho moderní pojetí v naší další chystané kolekci. 

Jaký účes je teď podle Vás nejvíc trendy?
V současných dne a týdnech bude nejvíc trendy mít hezké upravené vlasy, bez odrostu. To je jasné. Ale všeobecně si myslím, že se vrací široké melíry – barevné pruhy ve vlasech. Právě i zmiňovaný mulet střih a obecně hodně sestříhané vlasy. 

Co podle Vás byl ten nejlepší trend a co už byste v kadeřnictvích vídat nechtěl? 
Každá doba má své trendy a ikony, těžko se to soudí. Já mám za sebou dvě dekády v byznysu – před dvaceti lety frčel seriál Přátelé a Victoria Beckham – teď zase Miley Cyrus anebo Billie Eilish. Tak to prostě je. Navíc přesně teď se třeba vrací široké melíry až pruhy ve vlasech, a to jsem si myslel, že už se snad nikdy nemůže vrátit a hele, je to tady. (smích) Takže abych odpověděl na vaši otázku – snažím se nemít ani nejoblíbenější ani nenáviděný trend.

 

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY HONZA KOŘÍNEK VLASOVÉ TRENDY 2021 HAIR STYLING ROZHOVOR

Související články

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Fashion influencerka Mirka Dobiš & FashionSpy: Čím jsem starší, tím víc mě baví základní kousky

Blogerka, máma a módní guru. Slovenská módní stylistka a také fashion influencerka Miroslava Dobiš Michalková je známá pod přezdívkou FashionSpy na svém Instagramu. Stojí za desítkami stylingových reklam, filmů a videoklipů a na svých sociálních sítích a blogu inspiruje ostatní ženy a radí, jak se oblékat.

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Helena Houdová: Žiju a tvořím to, pro co jsem se narodila

Heleně Houdové trvalo pětatřicet let, než se její život změnil od základů a začala se věnovat koučingu posvátné sexuality. „Vedla mě k tomu potřeba být konečně ve své vlastní síle, tedy následovat sebe. Vyléčit si vztah se svou sexualitou. Být opravdu šťastná,“ říká Helena, která se vzdala kariéry modelky a odstěhovala se na Bali. 

Celý článek

Francouzský designér navrhl kolekci pro JK Klett s názvem Black and White by Dorian Meyer

Úspěšná návrhářka Jitka Klett do svého týmu na půl roku přizvala mladého designéra z Francie. Jak se Dorianovi líbila stáž v Česku a co by rád z české módy přiblížil Francouzkám?

Celý článek

Jeden z mých snů je otevřít si školu založenou na virtuální realitě, říká šéfka české pobočky Deloitte

Deloitte patří mezi největší globální poradenské společnosti. Její českou pobočku řídí již sedmým rokem Diana Rádl Rogerová. Zároveň zastává roli Chief Strategic Officer pro Deloitte Central Europe. Zeptali jsme se jí na fungování společnosti v době pandemie, budoucnosti vzdělávání i na její osobní život.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek