dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Přidat na Seznam.cz
Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Jak reagují zákazníci na Vaše kolekce Conscious Exclusive?

Od našich zákazníků jsme měli vždy fantastickou odezvu na naše kolekce Conscious Exclusive a víme, že už netrpělivě očekávají novou podzimní kolekci.


Zdroj: hm.com

Říkáte, že se s touto novou kolekcí Conscious Exclusive vrací pánské oblečení. Kdy tato kolekce nabídla pánské kousky?

Pánské kousky byly v kolekcích Conscious Exclusive v roce 2013 a pak 2017.


Zdroj: hm.com

Můžete říci něco o nové podzimní kolekci Conscious Exclusive?

Neustále se snažíme překvapovat naše zákazníky a přinášet zajímavé renovace a udržitelné materiály. Jsme rádi, že s každou kolekcí jsme dál na naší cestě k udržitelné budoucnosti módy. Aktuálně jsme se zaměřili na inovace, které umožňují vytvářející výjimečné módní kousky z odpadu.


Zdroj: hm.com

Kolik procent z celkového materiálu, který při výrobě kolekcí používáte, je udržitelných?

V loňském roce bylo 57 % materiálů, které společnost H&M group používala na výrobu oděvů, organického původu, recyklovaných nebo pocházejících z udržitelných zdrojů. Naším cílem je každý rok tento podíl zvýšit a do roku 2030 používat 100 % materiálů z udržitelných zdrojů. V našich prodejnách je více a více produktů s označením „Conscious“, které znamenají, že daný kousek byl vyrobený právě z těchto udržitelných materiálů.


Zdroj: hm.com

Hodně mluvíte o udržitelných materiálech, ale co sociální problémy? Co děláte pro zlepšení pracovních podmínek, mezd atd.?

I když našim zákazníkům nabízíme mimořádně udržitelné možnosti, jako je tato kolekce Conscious Exclusive, všechny naše produkty jsou vyráběny s péčí a s ohledem na lidi, kteří je vyrábějí a také na životní prostředí. Toto je pro nás skutečně zásadní a v jádru všeho, co děláme. Musíme přijímat odpovědnost za ty, kteří pracují pro naše dodavatele. Chceme, aby se s lidmi zacházelo s respektem a aby dodavatelé nabízeli svým pracovníkům spravedlivé mzdy a dobré pracovní podmínky. Zároveň jsme věnovali spoustu času a úsilí transformaci našeho podnikání z lineárního na kruhový model a pomohli vytvořit udržitelnou budoucnost módy. Klíčem jsou právě i naše kolekce Conscious Exclusive, které přinášejí do módy nové udržitelné materiály a inovativní procesy.


Zdroj: hm.com

Opravdu si myslíte, že H&M dělá dost pro to, aby byla móda udržitelnější?

Jsme opravdu hrdí, že jsme v rámci fashion businessu lídrem v oblasti posunu směrem k udržitelnosti a transparentnosti. Neustále si klademe ambiciózní cíle a jsme odhodláni dosáhnout změny směrem k udržitelnějšímu módnímu průmyslu. Ale pro dosažení dlouhodobé změny v celém textilním průmyslu je nezbytná spolupráce s dalšími hráči na trhu. Výzvy, kterým čelíme, jsou příliš složité na to, aby je každá jednotlivá společnost, bez ohledu na velikost, mohla řešit sama, a proto spolupracujeme s dalšími značkami a zúčastněnými stranami v rámci různých iniciativ.


Zdroj: hm.com

Pokud chcete být udržitelní, proč nevyrobíte méně oblečení?

Klíčem k tomu, aby byla móda udržitelnější, je zajistit, aby oblečení, které vyrábíme, bylo součástí cirkulárního modelu. Naše strategie udržitelnosti podrobně popisuje, jak plánujeme přejít z lineárního na cirkulární business model, ve kterém zdroje zůstanou v systému a nic nevyjde nazmar - to znamená, že se nebudeme muset spoléhat na přírodní zdroje v takovém rozsahu, jako je tomu dnes. Cílem je maximální využití udržitelných zdrojů, recyklovatelných materiálů a hledání nových způsobů, jak vyrobit oděvy, tak aby z nich bylo možné vše znovu použít. Naše kolekce Conscious Exclusive jsou součástí této cesty.


Zdroj: hm.com

Děkujeme za rozhovor 

SLAVOMÍRA BARNOVÁ
Foto Ben Renč

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA HM H&M UDRŽITELNÁ KOLEKCE UDRŽITELNÁ MÓDA ROZHOVOR

Související články

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek