dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Rozhovor s českou módní návrhářkou Hanou Kopeckou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme vám rozhovor s Hanou Kopeckou, českou módní návrhářkou luxusní business módy, kostýmní výtvarnicí a bývalou modelkou předních světových značek, která nyní obléká české celebrity.

Hana Kopecká svůj osobitý styl prezentuje pod značkou Hanna Hill. Ve světě vysoké módy se pohybuje již mnoho let, a nyní své zkušenosti realizuje v kolekcích zaměřených především na business módu. V portfoliu Hanny Hill naleznete obleky na míru, dámské business kostýmy a šaty na míru doplněné o večerní elegantní róby té nejvyšší kvality.

My jsme měli tu čest si s Hanou popovídat nejen o spolupráci s Českou Miss 2015, ale také o její módní tvorbě a službách, které značka Hanna Hill nabízí.

V letošním roce jste spolupracovala s Českou Miss, kdy jste pro finalistky vybírala večerní šaty. Už jste se někdy dříve na podobném projektu, jako je právě soutěž krásy, podílela?
S Miss jsem dosud nikdy nespolupracovala. Ale tato práce je mému srdci velmi blízká, protože je to celé o eleganci, noblese a kráse. U Miss se jednalo především o šaty pro promenádu. Já sama vytvářím svatební šaty i večerní róby. Stejně jako u business módy se i zde prolínají určité faktory luxusu a elegance.

Jak se Vám s dívkami spolupracovalo?
S dívkami se pracovalo úžasně, jsou nádherné, neuvěřitelně pokorné a skutečně je to těší. Byly nadšené z toho, jak se šaty vytváří a jak se na nich pracuje. Protože se jednalo o kolekci z přehlídek a šaty nebyly šity na míru, tak se část musela upravovat adekvátně k jejich tělu.

Co byste nám řekla o modelech, které dívky oblékly?
Protože v nejnovější kolekci Blumarine, byly různé barvy, vybrala jsem kombinaci růžové, stříbrné a tělové, takové studeno-jarní barvy. Šaty jsou ušity ze zajímavých materiálů s nejrůznějšími průhledy. Není tam černá, není tam modrá, nejsou tam žádné ostré barvy. Chtěla jsem, aby to v celku působilo velmi něžně.

Jak vnímáte svou práci a jaké jsou odezvy Vašich klientů?
Jsem šťastná, že dělám práci, která mne baví a zároveň naplňuje. Není to žádná rutina, což mi dává křídla. Velmi si užívám vše, co dělám. Pro mě je důležité vědět, že mí klienti jsou spokojení, ať už jsou to moderátoři, celebrity a další klienti, kteří milují, nebo ke své profesi potřebují vysokou business módu, to je pro mne ta nejlepší reklama… není třeba žádná další medializace. Doporučení spokojeného klienta je pro mne tou nejlepší vizitkou.

Jak se stát Vašim klientem? V čem tkví Vaše exklusivita?
Většinu mé klientely tvoří lidé, kteří pracují na vysokých pozicích a jsou velice časově vytížení a pak se stává ,, Čas,,  tou nejdražší měnou. Proto veškeré zkoušky, výběry materiálů, či modelů probíhají u klienta. Pracuji takto již mnoho let k plné spokojenosti všech klientů. A o tom to vše je …

Zdroj: Hana Kopecká a Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA HANNA HILL HANA KOPECKÁ ROZHOVOR ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA BUSINESS MÓDA

Související články

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek