dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Rozhovor s českým módním návrhářem Lukášem Macháčkem

Přidat na Seznam.cz
Lukáš tvoří své modely pod záštitou svého jména

Co byste o sobě našim čtenářům řekl?
Jsem mladý člověk, který miluje módu a veškeré dění kolem ní.

Co vás vedlo právě k návrhářství a jaké byly Vaše začátky?
Ke krejčovině jako takové mě dovedla má záliba v kresbě a malbě. Od tvorby zátiší a figur pak byla snadná cesta k tvoření oděvu na plátně, což mě zaujalo natolik, že jsem chtěl obraz přivést k životu a začal jsem šít a vytvořil několik modelových kolekcí. Tato záliba se pak stala vášní i studiem zároveň.

Čemu se v současné době věnujete?
Věnuji je stylingu komerčnímu i personálnímu. Dále tvorbě na zakázku a přípravě nové kolekce pro zářijový Fashion Week.

Na základě jakého kritéria volíte použité materiály?
Mé kritérium je vždy efekt materiálu, který chci aby na oděvu fungoval a dále užitné vlastnosti pro jeho nositele.

Jak se díváte na konkurenci, nemáte někdy pocit, že Vaši práci někdo kopíruje?
Takovým pohledem se na konkurenci nedívám. Rad se podívám na výtvory kolegu či konkurentů v mem okolí, ale spis se zájmem, neboť vím kolik úsilí je za každým kouskem. Bylo by spis smutné vidět jak od sebe v našich podmínkách navzájem kopirujeme.

Kde stále berete inspiraci?
Není to asi nic nového, ale v každodenním dění kolem sebe a mých blízkých.

Je možné Vaše modely běžně zakoupit? Popřípadě si je nechat zhotovit?
V současné době je pár věcí ve velikostech 36-38 na molo7 a samozřejmě jakákoli individuální zakázka po dohodě na contact@lukasmachacek.com

Co obdivujete na domácí/světové módní scéně?
Na domácí určitě ten zápal a chuť se té světové přiblížit a na světové zase to, jak dokáže spojit bussines s  láskou k jistému druhu umění!

Chtěl (a) byste spolupracovat s některým z našich či zahraničních návrhářů?
Z tuzemských mám par tipů, se kterými by mohla být spolupráce zajímavá a nebránil bych se ji a o zahraničí snad ani nemůžeme diskutovat :) (myšleno: Paříž, Milan, Londýn nebo New York)

Co nového připravujete, chystáte? Na co se můžeme těšit?
Chystám novou kolekci, jak jsem již naznačil v předchozí odpovědi a také bych rad tento rok otevřel malé studio pro své klienty a spolupracovníky.

 

Zdroj: Lukáš Macháček a moda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LUKÁŠ MACHÁČEK ROZHOVORY MÓDA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Puma přichází s novými modely tenisek

Sportovní značka Puma přichází aktuálně s několika novými modely tenisek na letošní jaro. Minimalistický styl, zvířecí motiv, ugly shoes nebo toužíte po barvách? Na své si přijde každý milovník sneakers.

Celý článek