dnes je 25.06.2019 a svátek má Ivan

Rozhovor s návrhářem Luďkem Hanákem o jeho aktuální tvorbě

Přidat na Seznam.cz
Tvorbu Luďka Hanáka sledujeme bedlivě již několik let a jeho práce se nám líbí čím dál víc.

Vyzpovídali jsme návrháře Luďka Hanáka, abychom se dozvěděli, na čem právě pracuje a kde se vidí za deset let.

 

Náš poslední rozhovor o Vaší tvorbě proběhl před dvěma lety, bude nás tedy nejvíce zajímat, kam jste se za tu dobu posunul?

Dva roky jsou v módě dlouhá doba, takže mám za sebou další kolekce, další přehlídky Top styl a pár dalších účastí na různých projektech miss, nebo přehlídkách. Co se týče kolekcí tak těžko hodnotit, kam se posunula jejich úroveň, to musí posoudit jiní, ale podle ohlasů si myslím, že určitě nepřešlapuji na místě a pořád se snažím vymýšlet a tvořit.

Dvě nové kolekce každý rok dají asi pořádně zabrat, kolik času na nich odhadem strávíte?

No, každá kolekce má svůj vývoj a příběh, který začíná látkou a pak hledáním inspirace a pak samotnou realizací. Její délka bývá různá, ale když teď vím, že 21. dubna 2017 je další Top styl, tak se látky řeší od podzimu a realizace tak od konce ledna.

Jaké akce a projekty Vás letos čekají?

Letos jako vždy by to měly být dva Top styly, pak pár přehlídek na různých akcích, kam víceméně jezdím pravidelně, jako Kroměříž, Přerov, Hranice, Havířov. Pak by to měla být na podzim týdenní plavba zaoceánskou lodí, na které se bude pořádat Miss princess of the world, a kde bych měl finalistky oblékat. Jinak se určitě ještě něco objeví a tím se nechám překvapit.

Čeho si na své práci nejvíce vážíte?

Nejvíce si na své práci vážím svobody. Jsem sám svým pánem, dělám něco, co mě baví a co mě živí, navíc je to kreativní práce dělající lidem radost.

Je něco co Vás teď v módě opravdu baví? Nějaký materiál, střih, inspirace?

Na módě mě baví její svoboda, variabilnost, hravost a materiály nechávám osudu tak jako střih.

Kdo je vaším zákazníkem? Můžete přesně definovat nebo je to různorodé?

Moji zákazníci jsou různorodí a to jak miss nebo mladé slečny, tak i dámy jakéhokoliv věku a už jsem pracoval i s 90letou paní, které potřebovala oblečení na svatbu pravnučky.

Kde se vidíte za deset let?

Deset je dlouhá doba, tak těžko říct... Jen doufám, že pořád budu pracovat a dělat s láskou práci, která mě baví, nabíjí a inspiruje a bude to pořád móda!

Průřez kolekcemi Luďka Hanáka z roku 2016 si můžete prohlédnout v naší galerii...

foto:Karel Juda

 

 

Přidat na Seznam.cz
LUDĚK HANÁK ROZHOVOR ČEŠTÍ DESIGNÉŘI DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Letní kolekce Ivety Paulerové oslavuje čas lásky

Květen již sice skončil, ale láska nás může provázet napříč celou jarní a letní sezónou. S těmito pocity vítá česká návrhářka Iveta Paulerová přicházející léto 2019.

Celý článek

Slavné baletní kostýmy ze světové historie i České republiky vás okouzlí

Vznešený tanec, který do hudby vypráví příběh nadanými tanečníky, je balet. Okouzluje už desítky let v zahraničí i u nás. K uměleckému projevu těla nepatří jen choreografie a talent, ale i kostýmy. Jaké byly za hranicemi naší země napříč historií? Jakými se můžeme pochlubit my?

Celý článek

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek