dnes je 06.06.2020 a svátek má Norbert

Rozhovor s návrhářem Luďkem Hanákem o jeho aktuální tvorbě

Přidat na Seznam.cz
Tvorbu Luďka Hanáka sledujeme bedlivě již několik let a jeho práce se nám líbí čím dál víc.

Vyzpovídali jsme návrháře Luďka Hanáka, abychom se dozvěděli, na čem právě pracuje a kde se vidí za deset let.

 

Náš poslední rozhovor o Vaší tvorbě proběhl před dvěma lety, bude nás tedy nejvíce zajímat, kam jste se za tu dobu posunul?

Dva roky jsou v módě dlouhá doba, takže mám za sebou další kolekce, další přehlídky Top styl a pár dalších účastí na různých projektech miss, nebo přehlídkách. Co se týče kolekcí tak těžko hodnotit, kam se posunula jejich úroveň, to musí posoudit jiní, ale podle ohlasů si myslím, že určitě nepřešlapuji na místě a pořád se snažím vymýšlet a tvořit.

Dvě nové kolekce každý rok dají asi pořádně zabrat, kolik času na nich odhadem strávíte?

No, každá kolekce má svůj vývoj a příběh, který začíná látkou a pak hledáním inspirace a pak samotnou realizací. Její délka bývá různá, ale když teď vím, že 21. dubna 2017 je další Top styl, tak se látky řeší od podzimu a realizace tak od konce ledna.

Jaké akce a projekty Vás letos čekají?

Letos jako vždy by to měly být dva Top styly, pak pár přehlídek na různých akcích, kam víceméně jezdím pravidelně, jako Kroměříž, Přerov, Hranice, Havířov. Pak by to měla být na podzim týdenní plavba zaoceánskou lodí, na které se bude pořádat Miss princess of the world, a kde bych měl finalistky oblékat. Jinak se určitě ještě něco objeví a tím se nechám překvapit.

Čeho si na své práci nejvíce vážíte?

Nejvíce si na své práci vážím svobody. Jsem sám svým pánem, dělám něco, co mě baví a co mě živí, navíc je to kreativní práce dělající lidem radost.

Je něco co Vás teď v módě opravdu baví? Nějaký materiál, střih, inspirace?

Na módě mě baví její svoboda, variabilnost, hravost a materiály nechávám osudu tak jako střih.

Kdo je vaším zákazníkem? Můžete přesně definovat nebo je to různorodé?

Moji zákazníci jsou různorodí a to jak miss nebo mladé slečny, tak i dámy jakéhokoliv věku a už jsem pracoval i s 90letou paní, které potřebovala oblečení na svatbu pravnučky.

Kde se vidíte za deset let?

Deset je dlouhá doba, tak těžko říct... Jen doufám, že pořád budu pracovat a dělat s láskou práci, která mě baví, nabíjí a inspiruje a bude to pořád móda!

Průřez kolekcemi Luďka Hanáka z roku 2016 si můžete prohlédnout v naší galerii...

foto:Karel Juda

 

 

Přidat na Seznam.cz
LUDĚK HANÁK ROZHOVOR ČEŠTÍ DESIGNÉŘI DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek