dnes je 15.09.2019 a svátek má Jolana

Rozhovor s návrhářem Luďkem Hanákem o jeho aktuální tvorbě

Přidat na Seznam.cz
Tvorbu Luďka Hanáka sledujeme bedlivě již několik let a jeho práce se nám líbí čím dál víc.

Vyzpovídali jsme návrháře Luďka Hanáka, abychom se dozvěděli, na čem právě pracuje a kde se vidí za deset let.

 

Náš poslední rozhovor o Vaší tvorbě proběhl před dvěma lety, bude nás tedy nejvíce zajímat, kam jste se za tu dobu posunul?

Dva roky jsou v módě dlouhá doba, takže mám za sebou další kolekce, další přehlídky Top styl a pár dalších účastí na různých projektech miss, nebo přehlídkách. Co se týče kolekcí tak těžko hodnotit, kam se posunula jejich úroveň, to musí posoudit jiní, ale podle ohlasů si myslím, že určitě nepřešlapuji na místě a pořád se snažím vymýšlet a tvořit.

Dvě nové kolekce každý rok dají asi pořádně zabrat, kolik času na nich odhadem strávíte?

No, každá kolekce má svůj vývoj a příběh, který začíná látkou a pak hledáním inspirace a pak samotnou realizací. Její délka bývá různá, ale když teď vím, že 21. dubna 2017 je další Top styl, tak se látky řeší od podzimu a realizace tak od konce ledna.

Jaké akce a projekty Vás letos čekají?

Letos jako vždy by to měly být dva Top styly, pak pár přehlídek na různých akcích, kam víceméně jezdím pravidelně, jako Kroměříž, Přerov, Hranice, Havířov. Pak by to měla být na podzim týdenní plavba zaoceánskou lodí, na které se bude pořádat Miss princess of the world, a kde bych měl finalistky oblékat. Jinak se určitě ještě něco objeví a tím se nechám překvapit.

Čeho si na své práci nejvíce vážíte?

Nejvíce si na své práci vážím svobody. Jsem sám svým pánem, dělám něco, co mě baví a co mě živí, navíc je to kreativní práce dělající lidem radost.

Je něco co Vás teď v módě opravdu baví? Nějaký materiál, střih, inspirace?

Na módě mě baví její svoboda, variabilnost, hravost a materiály nechávám osudu tak jako střih.

Kdo je vaším zákazníkem? Můžete přesně definovat nebo je to různorodé?

Moji zákazníci jsou různorodí a to jak miss nebo mladé slečny, tak i dámy jakéhokoliv věku a už jsem pracoval i s 90letou paní, které potřebovala oblečení na svatbu pravnučky.

Kde se vidíte za deset let?

Deset je dlouhá doba, tak těžko říct... Jen doufám, že pořád budu pracovat a dělat s láskou práci, která mě baví, nabíjí a inspiruje a bude to pořád móda!

Průřez kolekcemi Luďka Hanáka z roku 2016 si můžete prohlédnout v naší galerii...

foto:Karel Juda

 

 

Přidat na Seznam.cz
LUDĚK HANÁK ROZHOVOR ČEŠTÍ DESIGNÉŘI DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek

Návrhářka Lenka Kohoutová se svou značkou Cockerel znovu dobývá Paříž

Veletrh Maison & Object v Paříži je v plném proudu. Snoubí špičkovou práci designérů a novinky ze světa módy i designu. Nechybí zde ani české zastoupení. Stejně jako před rokem zde aktuálně představuje svou novou kolekci i značka Cockerel.

Celý článek
Barbora Fialová

Fashion Storm: Opava zažije módní bouři, jejíž hlavní hvězdou je současná tvář módního domu Gucci

Opavou se na podzim prožene módní bouře, velkolepá módní událost, jejíž hlavní hvězdou bude atypická česká topmodelka a současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

Celý článek

Něžná a elegantní kolekce Zoltána Tótha na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Na čtvrtém dni pražského fashion weeku se večer představil návrhář se slovenskými kořeny Zoltán Tóth. Jeho Kolekce 3 se nesla v duchu elegance a střihů, která až magneticky přitáhne váš pohled.

Celý článek

Pietro Filipi představilo vydařenou pánskou i dámskou kolekci

Renomovaná česká módní značka Pietro Filipi uzavřela program, který byl k vidění v historické Invalidovně v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Martin Kohout a Boris Kráľ: Přehlídkové molo ve spárech dvou mladých talentů

Loňský a letošní vítěz návrhářské soutěže Van Graaf Junior Talent si během úterního odpoledne podmanili pražskou Invalidovnu. Místo, kde se během pátého dne fashion weeku začal psát krátký příběh o dvou diametrálně odlišných kolekcích se spoustou nápadů, ovšem se stejným koncem. Velké lásce k oděvům.

Celý článek