dnes je 21.11.2019 a svátek má Albert

ROZHOVOR S NIKOLOU ZEZULOVOU

Přidat na Seznam.cz
Nikola Zezulová bude svou tvorbu vystavovat na prodejní výstavě Grace´n´Glamour a my vám ji nyní představíme a poodhalíme, na co se můžete těšit. 

Kdy jste se rozhodla založit značku NZ Nikola Zezulová. Můžete se nám prosím představit? 
Na to, že bych si přála tvořit dámské módní oděvní kolekce jsem myslela už velmi dlouho. Věnovala jsem tomu veškeré své studium na střední i vysoké škole. Zlomové rozhodnutí nastalo po dokončení studia a přestěhování se do nového města. Byl to pro mě nový začátek a taky možnost začít pracovat oficiálně jako módní návrhářka. Pod vlastním jménem jsem začala tvořit před dvěma lety (2014).  Tvořím limitované dámské oděvní kolekce a zároveň se věnuji tvorbě pro konkrétní zákaznici. Při vzniku nových kolekcí kladu důraz na originalitu střihového řešení, výběr kvalitních materiálů a v neposlední řadě na samotné zpracování. Při zakázkové tvorbě se věnuji zejména individualitě nositelky. Veškerá výroba probíhá v České republice a při tvorbě mých kolekcí si vybírám a hledám vhodné materiály z evropských i českých továren. (Zejména vlněné látky na kabáty či bavlněné látky.)

Móda je pro mě způsob jakým se můžu vyjádřit, je pro mě jedním z odvětví umění. Často se tak inspiruji právě tím, čím sama procházím, co kde uvidím, tím, co mě zaujme a zanechá ve mě nějakou stopu, náladu. Ve své práci, při tvorbě nových kolekcí, se zaměřuji na hledání nových kombinací a struktur materiálu. Ve své práci se snažím vyzdvihovat ženskost se špetkou elegance, avšak trochu extravagantním způsobem. Miluji práci s látkou a její tvárnost. Mám ráda designové projekty a extravagantní modely. Zajímám se o módní trendy, ale sama pracuji spíše intuitivně, tedy není to tak, že bych trendy slepě následovala. Zaměřuji se na trvanlivost a nositelnost mých modelů. Zároveň však hledám nové způsoby,­ jak k tvorbě kolekce přistupovat. 

Nikol, pocházíte z Ostravy. Plánujte, že byste se svou značkou působila i v jiných městech? 
Pocházím z Třebíče, z Vysočiny. :-) V Ostravě  žiji dva roky a stejně dlouho tu mám ateliér. Ale určitě se nebráním působit, či prezentovat se v jiných městech. Je to vždy o tom, kam mě moje práce povede, nebráním se ničemu. Zákaznice mám na Vysočině i v Praze. Vybrané kousky prodávám v jihlavském butiku Paradis Fashion a svoji loňskou kolekci podzim/zima jsem prezentovala v Czech Labels & Friedns u Staroměstského náměstí v Praze . A např. módní přehlídkou kolekce SS 15 jsem se prezentovala při zahájení výstavy Porsche v OC Arkády. 

Co vás přimělo přihlásit se právě na Grace´n´Glamour ?
Do GnG jsem se letos přihlásila již podruhé. Na této výstavně/prodejní prezentaci byla velmi milá atmosféra. Zároveň je to pro mě možnost osobně se setkat s potencionálními zákaznicemi a sama jim představit svoji módní kolekci.

Na co se mohou návštěvníci GnG těšit. Co ze své tvorby přivezete? Bude to z aktuální F/W nebo S/S 2017?

Na GnG představím kolekci Podzim - Zima 2016/2017 s názvem "Fear". Jak už naznačuje název, kolekce je inspirovaná pocitem strachu. Jde o překonání strachu, o vnitřní boj, který má člověk sám se sebou. Celý náš život je poskládán z velkých i malých rozhodnutí, jejich učinění ovlivňuje náš úspěch, či neúspěch. Nebát se a překonat strach z nového, sebrat odvahu a udělat ten krok do neznáma, může změnit úplně vše. Žena, pokud chce uspět ve svém životě, se nesmí bát vystoupit ze svého stínu. Musí překonat svůj strach. Outfity v celé kolekci jsou tvořeny vrstvením jednotlivých kousků oblečení, díky tomu dochází ke zdůraznění rozdílnosti jednotlivých materiálů, ke vzájemné interakci. Barvami kolekce jsou odstíny modrá, černá a šedá.

 

Přidat na Seznam.cz
GRACE´N´GLAMOUR GNG MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA PALÁC LUCERNA NIKOLA ZEZULOVÁ ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA ROZHOVOR

Související články

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Z letiště na přehlídku - rozhovor s Terezou Srbovou

Tereza Srbová je půvabná mladá herečka, která nyní drží status nejobsazovanější herečky v zahraničí. Zahrála si po boku hereckých hvězd, jako jsou Helen Mirren, Jude Law, Viggo Mortensen nebo Judi Dench. 

Celý článek

Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL

Oblékněte se i při sportu do krásných jasných barev. Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL pro stylové a pozitivní holky, pro které je sport nedílnou součástí života! Vyzpovídali jsme zakladatelku společnosti Martinu Prokopovou, která se drží svého krásného motta:

 

 

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Rozhovor s holkou od potoka, který vám přiblíží, proč pěstovat květiny bez chemie!

Míla je holka od potoka, která se rozhodla vykácet křoví na zpustošeném poli, zorat jej a zasadit první květiny. Květiny bez chemie, s láskou a letitou rodinnou tradicí. Příběh, který sahá až do padesátých let, zamrazí i zahřeje.

Celý článek
Šperky

Šperky si zaslouží pečlivé zacházení, říká designérka značky ANTIPEARLE

Designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová propojuje estetiku, módu a lásku k divoké přírodě v autorské tvorbě šperků ANTIPEARLE. Co se skrývá za tímto názvem?

Celý článek

Česká návrhářka Monika Mongol: Náš život je jako náhrdelník, který si sami navlékáme

Móda ji přitahovala již v dětství, stejně jako etnické kmeny. Zkušenosti z cest využila do svých kolekcí a typická je pro ni například její výšivka. Přečtěte si rozhovor s návrhářkou, jejíž cesta nebyla úplně klasická.

Celý článek