dnes je 25.06.2019 a svátek má Ivan

Rozhovor s Petrou Balvínovou: „Letos jsem si v jarní kolekci pohrávala s kontrasty naivních lolitek !“

Přidat na Seznam.cz
Petra Balvínová připravila exkluzivní romantickou kolekci

Letošní rok dobije naše šatníky punková móda. Jaro a léto představí punk ve stylu Balmain nebo Balenciaga, podzim 2011 okoření punkovou romantikou například Jean Paul Gaultier. A za těmito hvězdnými značkami a návrháři nezaostala ani úspěšná česká návrhářka Petra Balvínová. Ta pro jaro a léto 2011 připravila exkluzivní romantickou kolekci s nádechem punku pod příznačným názvem PUNK ROYAL. Nečekejte žádnou módu alternativních hnutí, ale nepřehlédnutelně stylovou a romantickou kolekci plnou myšlenkových kontrastů. Svoji kolekci vám představí přímo Petra Balvínová v našem rozhovoru.

Elegancí a smyslem pro detail mi tvorba úspěšné mladé módní návrhářky Petry Balvínové připomíná moji oblíbenou značku Burberry a modely jejího kreativního ředitele Christophera Bailey. Nedalo mi je nesrovnat, protože právě v nich obou nacházím to, co si myslím že dnešní módě začíná scházet ?neodolatelnou módní kreativitu bez toho, aby sklouzávala do nenositelných kreací, současně ženskost, romantiku a hlavně snahu o tvorbu módních trendů, které dnes bohužel zanikají v nesmyslné maxinabídce levného beztvarého oblečení. Bez módních trendů už totiž nebude existovat móda, ale pouze oblečení. A proto vždy oceňuji, když návrháři, jako je Petra, nabídnout ucelenou módní kolekce „s myšlenkou“. Nemusí jít o desítky modelů, důležité je, aby nás překvapily novým módním trendem. A to se Petře opět povedlo.

V těchto dnech Petra Balvínová uvádí punkem inspirovanou romantickou kolekci PUNK ROYAL. S kolekcí PUNK ROYAL vás seznámí přímo Petra Balvínová, se kterou jsme pro vás připravili rozhovor o uvedení nové kolekce.

Moda.cz: Petro, jaké téma jste zvolila pro svoji novou kolekci pro jaro a léto 2011?
Petra Balvínová (TIQE): Každý rok se snažím jednotlivým kolekcím dát nějaký směr a myšlenku, letos jsem si proto pohrávalaskontrasty naivníchlolitek a drsných pankáčů. Líbí se mikontrasty a spojení těchto dvousměrů mne bavilo.Vznikla tak kolekce PUNK ROYAL, kde se podařilo spojit hedvábné volánové modely s kůží v pudrové barvě s ostny acvoky ve stylupunku. Celek však přesto působí žensky a něžně. Ale turomantiku se díky tomu podařilo zevšednit.

Moda.cz: Dominují v kolekci nějaké speciální materiály nebo techniky, kterými byly modely vytvořené?
Petra Balvínová (TIQE): TIQE letos v březnuslaví 5. narozeniny a přesto jsme za tuto krátkou dobu stačili značce dát určité prvky a detaily, které jí charakterizují.Pro TIQE typické volánky tak jsou i hlavním tématem letošní kolekce, která je postavená na hedvábí.TIQE je ale především provokující, takže se vždy snažím najít prvky, které v kolekci zaujmou netradičností. Letos jsme proto vzali cvoky a ostny. V materiálech jak jsem již zmiňovala vévodí hedvábí spolu s kůží a džínovinou.

Moda.cz: Jak byste charakterizovala ženu, které je nová kolekce TIQE určená?
Petra Balvínová (TIQE): Netajím se tím, že TIQE navrhují tak,abych ji celou nosila. TIQE jsem já adesítky dalšíchžen, jenž jsou mi svými příběhy a osudy blízké.Musím ale říci, že mám krásné zákaznice, které móda zajímá a rády svůj šatník posunují dál a snaží se kombinovat a vytvářet nové variace.Jsem na své zákaznice, které se často stávají i kamarádky pyšná, protože jsou to fakt super baby.

Moda.cz: Kolik modelů tvoří tato poslední kolekce?
Petra Balvínová (TIQE): Abych pravdu řekla, tohle moc nepočítám, ale v look booku jsem napočítala 21 modelů. I když se tam pár kousků opakuje. Ale zase tam neníúplně vše co máme v butiku.

Moda.cz: Budou si muset čtenářky, které se do vaší módy zamilují, sáhnout hluboko do kapsy?
Petra Balvínová (TIQE): Domnívám se, že stále mámeceny úměrné,i když nejsme nejlevnější.Vytváříme modely po pár kusech asnažím se tak zachovat u sezónní kolekceurčitou hranici tak,aby byl model stále exklusivní a nepotkávaly se v něm ženy naulici. Basic řadu, kdejsou našeúspěšné modely, ale šijeme stále anaopak se snažíme díky tomu značku charakterizovat. Zákaznice tak ví, že u nás určitý sortiment najde stále.kdybych měla být v cenách konkrétní tak hedvábné šaty se pohybují kolem 10 000 Kč, kalhoty a sukně 6500 až 8000 Kč, bundy pak kolem 15 000 Kč.

Moda.cz: Na konci března slavíte se svojí značkou TIQE 5 let. Jak to oslavíte?
Petra Balvínová (TIQE): Nakonci března, pokud se to stihne, bude spuštění e-shop TIQE.Tenvznikl na popud fanoušků z Facebooku, tak uvidíme, zda bude úspěšný.Sortiment tam bude z řadyBasic, takže půjde o levnější modely. Především trička s hedvábnými rukávky, tepláčky,kalhoty různých střihů a typické TIQE sukně.

Moda.cz: Kde své modely šijete a kolik kusů od každého modelu půjde do prodeje? Jde o limitovanou edici, nebo mohudoufat, že jej pro mne ušijete na míru i později?
Petra Balvínová (TIQE): VBenediktské uliciv centru Prahy mámna jednom místě obchod i atelier, kde šijeme.Spolupracuji i s různými dalšími dílnami apřesto sále nestíháme uspokojit poptávku, takže většinou ihned, když se něco došije, má to již konkrétní zákazník ?což násvelmi těší. Samozřejměněkteré modely jsou natolik oblíbené, že buď je šijeme stále v kolekci Basic, nebo když někdo přijde s tím, že se mu něco z předešlých kolekcí líbilo, a my máme materiál,rády mu konkrétní model ušijeme.

Děkuji za rozhovor.

O módní návrhářce Petře Balvínové
Po studiuvroce 1997 na Střední průmyslové škole textilní v Praze, působila Petra Balvínová jako externí návrhářka vmenších dílnách. Od roku 1999 působí jako stylistka a módní redaktorka vněkolika lifestylových časopisech. Od roku 2002 spolupracuje s Českou televizí na reimage moderátorů i jako výtvarnice kostýmů. Vtelevizním pořadu Vypadáš skvěle vede redakci proměn a podílí se na její image. Od roku 2006 vytváří pod značkou TIQE vlastní modely vněkolika řadách a nadále se věnuje kostýmnímu výtvarnictví a vytvářenítelevizních pořadů. Módní značka TIQE (čte se IQ Tykve) vznikla se záměrem vytvořit odlehčenou modelovou pret-a-porter. Modely značky TIQE mají jasnou koncepci, vycházející sjedinečnosti osobnosti a jejího bytí. Za svou krátkou existenci si TIQE již našla svůj rukopis a její tepláky svolánky na zadečku již procházejí první inovací, stejně tak jako trenky pod sukní či bundy sbalónovými volány. Voriginální a zakázkové tvorbě využívá Petra Balvínová především luxusní materiály a vtipnost detailu charakterizující značku. Butik i ateliér Petry Balvínové najdete v Praze 1, v Benediktské ulici 9. Otevřen je od pondělí do pátku do 10:00 do 18:00 hod. Zdroj životopisných informací: osobní stránky návrhářky.

 

Zdroj obrázků: archiv TIQE

Přidat na Seznam.cz
PETRA BALVÍNOVÁ TIQE ŠATY BURBERRY TRIČKA JARO MÓDA ŽENY ZNAČKY ROZHOVOR ZNAČKA BUTIK MODA.CZ MODNI MODY ŠATNÍK

Související články

Andrea Verešová zahájila letní sezónu na akci Bešeňová Fashion Opening

Stylová módní akce, která se konala doslova na vodním mole, ukázala mnoho známých českých i slovenských návrhářů. Mezi nimi pak také známé tváře jako Máriu Čírovou, Dominiku Richterovou či Andreu Verešovou.

Celý článek

Must have tohoto léta: Plavky s vysokým pasem

Jestli jste stále nenašla plavky, které by vám přesně padly, tak pro vás máme několik tipů na střih, který musíte rozhodně vyzkoušet. Tohle léto bude patřit vám!

Celý článek

Proč mít ve skříni alespoň jedny maxišaty?

Maxišaty jsou letním must-have, který ve svém šatníku nesmíte zanedbat. Univerzálnost a praktické sladění s vašimi doplňky jsou jasnými důvody, proč si jedny, nebo raději hned dvoje maxišaty na tuto sezónu pořídit.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek