dnes je 15.09.2019 a svátek má Jolana

Rozhovor s Petrou Balvínovou: „Letos jsem si v jarní kolekci pohrávala s kontrasty naivních lolitek !“

Přidat na Seznam.cz
Petra Balvínová připravila exkluzivní romantickou kolekci

Letošní rok dobije naše šatníky punková móda. Jaro a léto představí punk ve stylu Balmain nebo Balenciaga, podzim 2011 okoření punkovou romantikou například Jean Paul Gaultier. A za těmito hvězdnými značkami a návrháři nezaostala ani úspěšná česká návrhářka Petra Balvínová. Ta pro jaro a léto 2011 připravila exkluzivní romantickou kolekci s nádechem punku pod příznačným názvem PUNK ROYAL. Nečekejte žádnou módu alternativních hnutí, ale nepřehlédnutelně stylovou a romantickou kolekci plnou myšlenkových kontrastů. Svoji kolekci vám představí přímo Petra Balvínová v našem rozhovoru.

Elegancí a smyslem pro detail mi tvorba úspěšné mladé módní návrhářky Petry Balvínové připomíná moji oblíbenou značku Burberry a modely jejího kreativního ředitele Christophera Bailey. Nedalo mi je nesrovnat, protože právě v nich obou nacházím to, co si myslím že dnešní módě začíná scházet ?neodolatelnou módní kreativitu bez toho, aby sklouzávala do nenositelných kreací, současně ženskost, romantiku a hlavně snahu o tvorbu módních trendů, které dnes bohužel zanikají v nesmyslné maxinabídce levného beztvarého oblečení. Bez módních trendů už totiž nebude existovat móda, ale pouze oblečení. A proto vždy oceňuji, když návrháři, jako je Petra, nabídnout ucelenou módní kolekce „s myšlenkou“. Nemusí jít o desítky modelů, důležité je, aby nás překvapily novým módním trendem. A to se Petře opět povedlo.

V těchto dnech Petra Balvínová uvádí punkem inspirovanou romantickou kolekci PUNK ROYAL. S kolekcí PUNK ROYAL vás seznámí přímo Petra Balvínová, se kterou jsme pro vás připravili rozhovor o uvedení nové kolekce.

Moda.cz: Petro, jaké téma jste zvolila pro svoji novou kolekci pro jaro a léto 2011?
Petra Balvínová (TIQE): Každý rok se snažím jednotlivým kolekcím dát nějaký směr a myšlenku, letos jsem si proto pohrávalaskontrasty naivníchlolitek a drsných pankáčů. Líbí se mikontrasty a spojení těchto dvousměrů mne bavilo.Vznikla tak kolekce PUNK ROYAL, kde se podařilo spojit hedvábné volánové modely s kůží v pudrové barvě s ostny acvoky ve stylupunku. Celek však přesto působí žensky a něžně. Ale turomantiku se díky tomu podařilo zevšednit.

Moda.cz: Dominují v kolekci nějaké speciální materiály nebo techniky, kterými byly modely vytvořené?
Petra Balvínová (TIQE): TIQE letos v březnuslaví 5. narozeniny a přesto jsme za tuto krátkou dobu stačili značce dát určité prvky a detaily, které jí charakterizují.Pro TIQE typické volánky tak jsou i hlavním tématem letošní kolekce, která je postavená na hedvábí.TIQE je ale především provokující, takže se vždy snažím najít prvky, které v kolekci zaujmou netradičností. Letos jsme proto vzali cvoky a ostny. V materiálech jak jsem již zmiňovala vévodí hedvábí spolu s kůží a džínovinou.

Moda.cz: Jak byste charakterizovala ženu, které je nová kolekce TIQE určená?
Petra Balvínová (TIQE): Netajím se tím, že TIQE navrhují tak,abych ji celou nosila. TIQE jsem já adesítky dalšíchžen, jenž jsou mi svými příběhy a osudy blízké.Musím ale říci, že mám krásné zákaznice, které móda zajímá a rády svůj šatník posunují dál a snaží se kombinovat a vytvářet nové variace.Jsem na své zákaznice, které se často stávají i kamarádky pyšná, protože jsou to fakt super baby.

Moda.cz: Kolik modelů tvoří tato poslední kolekce?
Petra Balvínová (TIQE): Abych pravdu řekla, tohle moc nepočítám, ale v look booku jsem napočítala 21 modelů. I když se tam pár kousků opakuje. Ale zase tam neníúplně vše co máme v butiku.

Moda.cz: Budou si muset čtenářky, které se do vaší módy zamilují, sáhnout hluboko do kapsy?
Petra Balvínová (TIQE): Domnívám se, že stále mámeceny úměrné,i když nejsme nejlevnější.Vytváříme modely po pár kusech asnažím se tak zachovat u sezónní kolekceurčitou hranici tak,aby byl model stále exklusivní a nepotkávaly se v něm ženy naulici. Basic řadu, kdejsou našeúspěšné modely, ale šijeme stále anaopak se snažíme díky tomu značku charakterizovat. Zákaznice tak ví, že u nás určitý sortiment najde stále.kdybych měla být v cenách konkrétní tak hedvábné šaty se pohybují kolem 10 000 Kč, kalhoty a sukně 6500 až 8000 Kč, bundy pak kolem 15 000 Kč.

Moda.cz: Na konci března slavíte se svojí značkou TIQE 5 let. Jak to oslavíte?
Petra Balvínová (TIQE): Nakonci března, pokud se to stihne, bude spuštění e-shop TIQE.Tenvznikl na popud fanoušků z Facebooku, tak uvidíme, zda bude úspěšný.Sortiment tam bude z řadyBasic, takže půjde o levnější modely. Především trička s hedvábnými rukávky, tepláčky,kalhoty různých střihů a typické TIQE sukně.

Moda.cz: Kde své modely šijete a kolik kusů od každého modelu půjde do prodeje? Jde o limitovanou edici, nebo mohudoufat, že jej pro mne ušijete na míru i později?
Petra Balvínová (TIQE): VBenediktské uliciv centru Prahy mámna jednom místě obchod i atelier, kde šijeme.Spolupracuji i s různými dalšími dílnami apřesto sále nestíháme uspokojit poptávku, takže většinou ihned, když se něco došije, má to již konkrétní zákazník ?což násvelmi těší. Samozřejměněkteré modely jsou natolik oblíbené, že buď je šijeme stále v kolekci Basic, nebo když někdo přijde s tím, že se mu něco z předešlých kolekcí líbilo, a my máme materiál,rády mu konkrétní model ušijeme.

Děkuji za rozhovor.

O módní návrhářce Petře Balvínové
Po studiuvroce 1997 na Střední průmyslové škole textilní v Praze, působila Petra Balvínová jako externí návrhářka vmenších dílnách. Od roku 1999 působí jako stylistka a módní redaktorka vněkolika lifestylových časopisech. Od roku 2002 spolupracuje s Českou televizí na reimage moderátorů i jako výtvarnice kostýmů. Vtelevizním pořadu Vypadáš skvěle vede redakci proměn a podílí se na její image. Od roku 2006 vytváří pod značkou TIQE vlastní modely vněkolika řadách a nadále se věnuje kostýmnímu výtvarnictví a vytvářenítelevizních pořadů. Módní značka TIQE (čte se IQ Tykve) vznikla se záměrem vytvořit odlehčenou modelovou pret-a-porter. Modely značky TIQE mají jasnou koncepci, vycházející sjedinečnosti osobnosti a jejího bytí. Za svou krátkou existenci si TIQE již našla svůj rukopis a její tepláky svolánky na zadečku již procházejí první inovací, stejně tak jako trenky pod sukní či bundy sbalónovými volány. Voriginální a zakázkové tvorbě využívá Petra Balvínová především luxusní materiály a vtipnost detailu charakterizující značku. Butik i ateliér Petry Balvínové najdete v Praze 1, v Benediktské ulici 9. Otevřen je od pondělí do pátku do 10:00 do 18:00 hod. Zdroj životopisných informací: osobní stránky návrhářky.

 

Zdroj obrázků: archiv TIQE

Přidat na Seznam.cz
PETRA BALVÍNOVÁ TIQE ŠATY BURBERRY TRIČKA JARO MÓDA ŽENY ZNAČKY ROZHOVOR ZNAČKA BUTIK MODA.CZ MODNI MODY ŠATNÍK

Související články

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek

Představujeme vám finalisty soutěže PURE MODEL 2019

Druhý ročník prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019 se přiblížil. Již za měsíc zjistíme nové vítěze. V loňském roce tato soutěž objevila novou topmodelku Barboru Fialovou, která se nedávno stala celosvětovou tváří nové kampaně Gucci.

 

Celý článek

Rebecca Minkoff: z New Yorku rovnou do kanceláře

Rebecca Minkoff zabodovala na newyorském fashion weeku se svou kolekcí pro všechny pracující ženy. Trefa do černého! Tyhle modely si prostě zamilujete.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Modely české značky LEEDA si nyní můžete na pár dní zapůjčit

Česká značka LEEDA posouvá své mantinely. A možná tím inspiruje i nejednu další značku, která vnímá udržitelnost módy jako ten správný krok kupředu…

Celý článek

Street style na Mercedes-Benz Fashion Week 2019 byl plný luxusu i lokální módy

Mercedes-Benz Prague Fashion Week pomalu dobíhá, oficiální módní přehlídky jsou za námi, a tak se můžeme podívat i na street style outfity, které se na MBPFW objevily.

Celý článek

Rozhovor s holkou od potoka, který vám přiblíží, proč pěstovat květiny bez chemie!

Míla je holka od potoka, která se rozhodla vykácet křoví na zpustošeném poli, zorat jej a zasadit první květiny. Květiny bez chemie, s láskou a letitou rodinnou tradicí. Příběh, který sahá až do padesátých let, zamrazí i zahřeje.

Celý článek