dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

S „Abs dietou“ Davida Zinczenka se při dietě zbavíte tuku a krásné svaly vám zůstanou, nebo dokonce získáte nové!

Přidat na Seznam.cz
„Abs dieta“ byla vytvořena Davidem Zinczenkem

Základní pravidla Abs diety

Po mnoho let dodržovali atleti, fitness modelové i modelky a jiní výkonní a vrcholoví sportovci, prakticky ty samé základní pravidla. Pravidla, jako jíst víckrát, 5-6 krát denně, posilovat svaly nebo zařadit do své stravy dietní proteiny. Bohužel, mnoho těch, kteří diety s těmito pravidly dodržovali, selhali na technikách diety, protože často věřili tomu, že omezení kalorií je jediným způsobem, jak ztratit nějaké to kilo a zhubnout.

V knize „The Abs Diet“ (Abs dieta) Davida Zinczeka najdete několik vyzkoušených, ověřených rozumných i fungujících nápadů, jak efektivně zhubnout. Pravidla této Abs diety nejsou nová, ale jednoduše obnovená i pro další skupiny lidí.

Potraviny pro vaše krásné svaly
Na jakých principech je tedy „Abs dieta“ založená? Její hlavní myšlenkou je, abyste do svého jídelníčku začlenili 12 druhů potravin, které pokryjí veškeré požadavky vašeho těla po výživných látkách, vitamínech i minerálech. Pomocí nich dokážete připravit stovky i tisíce pokrmů, takže se nemusíte bát nepestrosti vašeho jídelníčku. „Abs dieta“, tak jak ji popisuje Davida Zinczek ve své knize, obsahuje dohromady sedmidenní jídelní plán, kterého základ se skládá z dvanácti již zmíněných potravin. Kniha obsahuje zdravé recepty z těchto potravin, přičemž jedno jídlo týdně je takzvaným „podvodným jídlem“, což znamená, že lidé dodržující tuto dietu, mohou pozřít cokoliv, na co mají chuť. Skutečně však jen jednou týdně. Kniha i tak ale doporučuje vyhnout se jídlům, jako jsou tučné pokrmy nebo jídlům s vysokým obsahem cukru.

12 klíčových potravin „Abs diety“

Mandle a jiné oříšky, které se jedí s neporušenou slupkou
Fazole a ostatní luštěniny
Špenát a ostatní zelená zelenina
Mléčné výrobky: odtučněné nebo nízkotučné mléko, jogurt, sýr, cottage sýr 
Ovesné vločky, které se jedí neoslazené a neochucené
Vajíčka
Krocaní a jiná masa s dietními proteiny, jako je libový steak, kuře nebo ryba
Burákové máslo, pouze přírodní a bez obsahu cukru
Olivový olej
Celozrnné pečivo a cereálie
Extra proteinový prášek syrovátka
Maliny a ostatní bobulovité plody

Cvičení a posilování patří neoddělitelně k „Abs dietě“
Základním principem této „Abs diety“ je také posilování a cvičení. Tento fakt je založen na předpokladu, že posilováním svalů se zvyšuje metabolismus, což následně pomůže tělu ve spalování tuků a tedy v hubnutí. Navíc krásné tělo souvisí s dobře formovanou postavou, tu tvoří svaly, a to jak u mužů, tak i u žen, takže jenom držet dietu tady skutečně nestačí. „Abs dieta“ Davida Zinczenka jakoby předstírala, že je mezi ostatními dietami novinkou. Nicméně, je tato dieta založena na příjmu dvanácti potravin, pravidelného cvičení a posilování. Kniha o „Abs dietě“ poskytuje užitečné a odborné rady, které při jejich dodržování pomohou těm, co dietu dodržují, vybudovat pevné a silné tělo a zároveň zredukovat tělesný tuk.

Nemusíte se tedy nijak zvlášť začít řídit recepty z dané knížky. Pro vás je důležité, zařadit do svého jídelníčku dvanáct klíčových potravin, naučit se z nich připravovat zdravé pokrmy a k tomu se hýbat, chodit, cvičit či běhat. Zapeklitě se u diet držet návody a recepty té které diety se dnes už nedoporučuje. Základem je osvojit si principy zdravé výživy a udělat z pohybu zábavu a ne povinnost. Pouze tato změna životního stylu vás dovede k vytoužené krásné postavě a zdraví.

 

Zdroj obrázků a textu: Amazon.ca, Dietconcepts.info, Fotolia.com 

Přidat na Seznam.cz
DIETA DIETY BURÁKOVÉ MÁSLO HUBNUTÍ JAK ZHUBNOUT SVALY ABS DIETA

Související články

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Jak začít s KETO dietou aneb 5 užitečných kroků, které byste měli mít na paměti

Rozhodli jste se, že chcete zkusit ketogenní dietu, ale tak nějak přesně nevíte jak začít? Připravili jsme si pro vás článek, který vás jednoduše provede prvními kroky a pomůže předejít nepříjemným začátečnickým stavům jako je „sacharidová“ chřipka nebo zažívací obtíže.

Celý článek

Snídaně, která dodá energii na celý den. Ochutnejte tsampu!

Objevili jsme malý zázrak, který má všechno, co od zdravé potraviny očekáváte. Spoustu energie, vitamínů i vlákniny a málo kalorií. Navíc ji připravíte během pár minut, budete se cítit skvěle a plné síly. Co víc si po ránu přát?

Celý článek

Povánoční cvičení? Jedině ve stylových legínách

Připravili jsme si pro vás ty nejlepší legíny, které vás zvednou ze židle. Budou vás motivovat a cvičení s nimi bude hned veselejší!

Celý článek

Poradíme vám, jak narychlo vylepšit postavu do plavek

Jasně, že je pozdě na hodinové workouty, běhání a dietní stravu. Jednu věc však před odjezdem na dovolenou udělat můžete!

Celý článek

#FallinNike V. - Jak důležitou roli hraje při sportu správná strava?

Jde jen cvičit a u toho normálně jíst, a i tak zlepšit postavu? Nebo musíme ke cvičení také držet přísnou dietu?

Celý článek