dnes je 22.02.2018 a svátek má Petr

S respektem vůči sobě i planetě

Každý z nás může udělat něco pro to, aby naše zdraví i zdraví planety bylo o poznání lepší. A je to jednodušší, než si myslíte!

Redukujte odpad
Opravdu potřebujete každý druh ovoce jiný sáček? Nechcete raději místo kupování igelitek investovat do designové plátěné tašky? Stačí se jenom na chvíli zamyslet a hned najdete spoustu řešení, jak se osvobodit od záplavy igelitu a plastu, který je mnohdy zcela zbytečný.

Plýtvání jídlem je jeden z největších prohřešků moderní doby. Vytvořte si jídelníček a nakupujte pouze potraviny, které upotřebíte.
Nezbytný odpad roztřiďte a recyklujte. Možná se budete divit, že nejde jenom o plast, papír a sklo, ale recyklovat jde opravdu téměř cokoliv.

 

Zajímejte se, odkud věci pocházejí

To, že domácí chutná nejlépe, ví přeci každý. Bohužel jsme si zvykli, že v každém ročním období můžeme pořídit jakoukoliv potravinu, na kterou máme chuť. Proto se k nám vozí jablka přes půl světa, i když těch českých máme dost. Kromě dopadu na chuť a chemického koktejlu, aby jablko cestu přežilo takové nesmyslné cesty, zatěžují životní prostředí. Krávy, které potkáváte spokojené na pastvě, zcela jistě nejsou ty, jejichž maso naleznete úhledně zpracované a zabalené v (dalším zbytečném) plastovém obalu.

Známá modelka Lucie Hadašová se spolu s manželem rozhodla vzít situaci do vlastních rukou a vybudovali si tak téměř samostatnou farmu. „Manžel se už nemohl dívat na to, co za maso prodávají obchody, a tak začal chovat kuřata. Nakonec máme i perličky, ovce, kachny a co se týče ovoce a zeleniny, tak i to si z velké části sami pěstujeme,“ popisuje Lucie, která se i o zvířectvo stará sama. Příroda není blondýnce cizí ani v péči o svou krásu, jelikož používá výhradně luxusní americkou přírodní kosmetiku, stejně jako Michaela Salačová a Dana Morávková.

Nahraďte chemii

Kosmetický průmysl je na vrcholu a stále stoupá. Naše maminky si vystačily s krémem, řasenkou a jednou rtěnkou, výbava průměrné dnešní ženy čítá několik desítek výrobků. S tím i stoupá množství látek, které do sebe dostaneme, a i přes regulace a nařízení se nedá zcela vyloučit, že některé z těchto látek nemohou způsobovat zdravotní problémy. V dnešní době není zase tak velký problém pořídit si přírodní variantu kosmetiky, která neobsahuje chemické koktejly, netestuje na zvířatech a i její obaly jsou tvořené s ohledem na životní prostředí.

„Vždycky jsem měla silnější sociální cítění a asi před čtyřmi lety jsem se rozhodla změnit svůj životní styl, protože se nechci účastnit páchání krutosti na zvířatech. Jsem vegetariánkou, nemám doma nic z kůže a aktivně se účastním ochrany zvířat. Jako žena se stále ráda upravuji, ale vyhledávám pouze kosmetiku netestovanou na zvířatech. Kupodivu jich je velká spousta, mezi moje oblíbence patří Pevonia Botanica, Lush a dokonce ani Dermacol netestuje na zvířatech,“ stvrzuje svůj závazek vůči zvířatům miss Kateřina Šonková.

 

Foto: Archiv Pevonia Botanica, Nešo Matić, Archiv Kateřina Šonková
 

IGELIT PLAST TŘÍDĚNÍ ODPADU PLÝTVÁNÍ JÍDLEM ODPAD RECYKLACE KOSMETICKÝ PRUMYSL REGULACE OCHRANA ZVÍŘAT ŽIVOTNÍ STYL PLASTOVÝ OBAL RECYKLOVAT PLÁTĚNÉ TAŠKY LUCIE HADAŠOVÁ MICHAELA SALAČOVÁ DANA MORÁVKOVÁ KATEŘINA ŠONKOVÁ

Související články

Módní přehlídka Natali Ruden v duchu alchymie

Komorní přehlídka v luxusních prostorách pražského hotelu se návrhářce Natali Ruden povedla na maximum. V roli modelky kromě Veroniky Kašákové zazářila i Dana Morávková.

Celý článek
Elega by Dana M.

Nová kolekce kabelek ELEGA by Dana M. Podzim/Zima 2017

Nadcházející sezóna si už žádá novou kabelku, a proto jsme za inspirací vyrazily na další přehlídku kolekce značky ELEGA podle vkusu Dany Morávkové.

 

Celý článek

NIKE UNLIMITED STADIUM – dali byste ostrý duel se svým digitálním já?

Společnost NIKE přichází s revolučním stylem trénování. Že by odzvonilo oblíbeným mobilním aplikacím?

Celý článek

Funkční oblečení z ekologické módy už není budoucností

Počátek fungování značky VPL sahá do vzpurného projektu, který se rozhodl vytvořit módní spodní prádlo s funkčními prvky.

Celý článek

Nová jarní kolekce kabelek ELEGA by Dana M.

S nadšením přijala naše redakce magazínu moda.cz pozvání na představení již desáté kolekce kabelek značky ELEGA by Dana M. pro jaro a léto pod názvem EUPHORIA, které se konalo 24. 3. 2017 v centru Prahy v salonku hotelu President. 

Celý článek

S jarem přišla věčná touha po dokonalých křivkách!

Která žena či dívka by si nepřála mít dokonalou postavu do plavek. Naskočte tedy s námi společně s celebritami do vlaku k vysněným tvarům. 

 

Celý článek

Designová hračka Epona nadchne milovníky recyklace

Nemusíte být ani bio matka, abyste preferovala věci, které tolik nezatěžují životní prostředí. Epona je jednou z nich…

Celý článek

Pomocníci proti stárnutí pleti, na které spoléhá i Dana Morávková

Stárnutí kůže je součástí biologického procesu, který nemůžeme zastavit, ale dokážeme ho zpomalit. Významným pomocníkem jsou kosmetické přípravky americké přírodní značky Pevonia Botanica. Sází na ně i herečka Dana Morávková.

Celý článek