dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Sarkastické poselství v princeznovských šatech od značky Viktor & Rolf

Do jaké míry lze prostřednictvím oblečení sdělit okolí, co si myslíte? V podání holandského dua je možné informovat veřejnost díky smělým sloganům.

Delikátní přímočarost

Nejkontroverznější přehlídkou pařížského Haute Couture týdne byla neonová show od návrhářů Viktor & Rolf. Přímo provokativní symboly, ironické vzkazy a sarkastické zprávy se objevily v podobě obrovských nášivek na jinak delikátních tylových šatech. Kilometry neonově barevného tylu byly použity na vytvoření objemných šatů. Barevné modely byly vytvořeny neskutečně technicky zdatnými návrháři. Na pohled složité konstrukce šatů byly pokryty nápadně rozmanitými neonovými odstíny. 

Digitální svět a krejčovský um

Samotné šaty zaujaly svou pestrobarevností a objemem. Šokující bylo právě spojení textu a Haute Couture práce na šatech. Výrazný text jim dodal jiný smysl. Diváci byli pozváni na přehlídku s tím, že si mají o textu na šatech udělat svůj vlastní názor. Návrháři si vybrali nejčastější komentáře ze sociálních sítí a digitálního světa. Přidali je pak na šaty v obrovských velikostech. Jednotlivé modely reprezentovaly určitý postoj. Postupně se šaty zvětšovaly, rozšiřovaly a téměř nafukovaly. Jelikož návrhářům posloužil k inspiraci digitální svět, lze konstatovat, že objem šatů způsobil poprask kolem sloganů. Například výrazné „NO” neboli NE bylo přímo masivní. 

Optimismus i dekadence

Slogany na šatech mezi sebou i konverzovaly. Postupně vyslané modelky na molo nesly různé poselství a poskládáním za sebou vytvořily konverzaci. U Viktora & Rolfa je zkrátka možné promluvit i bez pohnutí rtů. Vtipně působící slogany přecházely do depresivnějších a negativních. Ty byly přerušeny náhlými optimistickými symboly a slovy. Mistrovská práce s tylem byla tak obohacena něčím nečekaným a v dnešní uspěchané době velmi relevantním. Text se podařilo úspěšně skloubit s módou a vytvořit nádhernou ironii.

Zdroj; vogue.com

NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VIKTOR A ROLF HAUTE COUTURE JARO 2019 DIGITÁLNÍ SVĚT TYL

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek