dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Sarkastické poselství v princeznovských šatech od značky Viktor & Rolf

Přidat na Seznam.cz
Do jaké míry lze prostřednictvím oblečení sdělit okolí, co si myslíte? V podání holandského dua je možné informovat veřejnost díky smělým sloganům.

Delikátní přímočarost

Nejkontroverznější přehlídkou pařížského Haute Couture týdne byla neonová show od návrhářů Viktor & Rolf. Přímo provokativní symboly, ironické vzkazy a sarkastické zprávy se objevily v podobě obrovských nášivek na jinak delikátních tylových šatech. Kilometry neonově barevného tylu byly použity na vytvoření objemných šatů. Barevné modely byly vytvořeny neskutečně technicky zdatnými návrháři. Na pohled složité konstrukce šatů byly pokryty nápadně rozmanitými neonovými odstíny. 

Digitální svět a krejčovský um

Samotné šaty zaujaly svou pestrobarevností a objemem. Šokující bylo právě spojení textu a Haute Couture práce na šatech. Výrazný text jim dodal jiný smysl. Diváci byli pozváni na přehlídku s tím, že si mají o textu na šatech udělat svůj vlastní názor. Návrháři si vybrali nejčastější komentáře ze sociálních sítí a digitálního světa. Přidali je pak na šaty v obrovských velikostech. Jednotlivé modely reprezentovaly určitý postoj. Postupně se šaty zvětšovaly, rozšiřovaly a téměř nafukovaly. Jelikož návrhářům posloužil k inspiraci digitální svět, lze konstatovat, že objem šatů způsobil poprask kolem sloganů. Například výrazné „NO” neboli NE bylo přímo masivní. 

Optimismus i dekadence

Slogany na šatech mezi sebou i konverzovaly. Postupně vyslané modelky na molo nesly různé poselství a poskládáním za sebou vytvořily konverzaci. U Viktora & Rolfa je zkrátka možné promluvit i bez pohnutí rtů. Vtipně působící slogany přecházely do depresivnějších a negativních. Ty byly přerušeny náhlými optimistickými symboly a slovy. Mistrovská práce s tylem byla tak obohacena něčím nečekaným a v dnešní uspěchané době velmi relevantním. Text se podařilo úspěšně skloubit s módou a vytvořit nádhernou ironii.

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VIKTOR A ROLF HAUTE COUTURE JARO 2019 DIGITÁLNÍ SVĚT TYL

Související články

Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek