dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Sarkastické poselství v princeznovských šatech od značky Viktor & Rolf

Přidat na Seznam.cz
Do jaké míry lze prostřednictvím oblečení sdělit okolí, co si myslíte? V podání holandského dua je možné informovat veřejnost díky smělým sloganům.

Delikátní přímočarost

Nejkontroverznější přehlídkou pařížského Haute Couture týdne byla neonová show od návrhářů Viktor & Rolf. Přímo provokativní symboly, ironické vzkazy a sarkastické zprávy se objevily v podobě obrovských nášivek na jinak delikátních tylových šatech. Kilometry neonově barevného tylu byly použity na vytvoření objemných šatů. Barevné modely byly vytvořeny neskutečně technicky zdatnými návrháři. Na pohled složité konstrukce šatů byly pokryty nápadně rozmanitými neonovými odstíny. 

Digitální svět a krejčovský um

Samotné šaty zaujaly svou pestrobarevností a objemem. Šokující bylo právě spojení textu a Haute Couture práce na šatech. Výrazný text jim dodal jiný smysl. Diváci byli pozváni na přehlídku s tím, že si mají o textu na šatech udělat svůj vlastní názor. Návrháři si vybrali nejčastější komentáře ze sociálních sítí a digitálního světa. Přidali je pak na šaty v obrovských velikostech. Jednotlivé modely reprezentovaly určitý postoj. Postupně se šaty zvětšovaly, rozšiřovaly a téměř nafukovaly. Jelikož návrhářům posloužil k inspiraci digitální svět, lze konstatovat, že objem šatů způsobil poprask kolem sloganů. Například výrazné „NO” neboli NE bylo přímo masivní. 

Optimismus i dekadence

Slogany na šatech mezi sebou i konverzovaly. Postupně vyslané modelky na molo nesly různé poselství a poskládáním za sebou vytvořily konverzaci. U Viktora & Rolfa je zkrátka možné promluvit i bez pohnutí rtů. Vtipně působící slogany přecházely do depresivnějších a negativních. Ty byly přerušeny náhlými optimistickými symboly a slovy. Mistrovská práce s tylem byla tak obohacena něčím nečekaným a v dnešní uspěchané době velmi relevantním. Text se podařilo úspěšně skloubit s módou a vytvořit nádhernou ironii.

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VIKTOR A ROLF HAUTE COUTURE JARO 2019 DIGITÁLNÍ SVĚT TYL

Související články

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek

Stylová jarní pyžámka

Jarní pyžama pro rok 2019 jsou vrženy, už máte vybrané i vy to své? Pokud ne, nechte se inspirovat stylovými kousky na spaní.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Kůže z ananasových slupek či pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně ano!

Kůže z ananasových slupek nebo pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně najdete více než dva materiály z udržitelných zdrojů. H&M jde vstříc budoucnosti naší planety.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek