dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Šaty podle střihu z roku 1938 nemusí působit jako retro, říká majitelka Lazy Eye

Přidat na Seznam.cz
Mladá návrhářka Hana Noble, tvořící pod značkou Lazy Eye, je známá pro svou tvorbu ovlivněnou retro stylem. Sama ale říká, že se často pouze inspiruje v historii a oděv je ve výsledku plně moderní. 

Jak byste představila sebe a svou tvorbu?

Moje tvorba je inspirovaná 30. až 70. lety, všechno jsou to ručně šité kousky tady v Čechách z kvalitních materiálů. Jde mi o originalitu, vtip, dobrý nápad. Šaty jsou pro ženy všech věkových kategorií a profesí. 

Odkud se vzal název Lazy Eye?

Název vznikl podle mé oční vady, kterou mám od narození. Používala jsem jej dříve, když jsem ještě pracovala jako DJ a pak jsem ho použila i pro svou značku, přišlo mi to vtipné a trefné.

Vnímáte styl, v němž tvoříte, jako retro, nebo už byl v dnešní době tak přejat, že ani není třeba mluvit o retru?

Některé střihy opravdu striktně vychází z určité doby a tím můžou být pro někoho retro, ale jiné, ač jsou třeba podle střihu z roku 1938, by neznalý člověk takto vůbec nenazval. Potom dělám věci, které se inspirují nějakou dobou, ale jsou vlastně velmi současné - třeba materiálem.

Tvoříte ucelené kolekce dvakrát do roka, nebo máte vlastní styl uvádění nových modelů?

Většina modelů jsou převážně po 3 kusech od daného střihu, materiálu a dezénu. Takže máme malé limitované kolekce v podstatě každý druhý měsíc. 

Kde vybíráte a nakupujete materiály? Z jakých materiálů tvoříte své modely?

Nakupuji je v Čechách i v zahraničí. Zaleží, kde co seženu, co se mi hodí a líbí. Nejčastěji však používám hedvábný krepdešín a krem marokén, různé žoržety, viskózu, hedvábí, polyamid, vlnu, bavlněné volály, batisty, příjemné a na údržbu praktické šatovky, kašmír nebo kašmír namíchaný s vlnou. 

Všimla jsem si, že Vám na mnoha fotkách pózovala herečka Vica Kerekes, jak jste se k sobě dostaly? Pro Vaši módu vypadá jako stvořená…

S Vicou se známe necelé dva roky a musím říct, že se z nás staly dobré přítelkyně. Známe se přes Lukáše Musila. Vica je nádherná, skvěle se fotí a všechny šaty ji neuvěřitelně sednou, umí je nosit i po svém, často si k nim vezme křiváka, pracovní boty a jde.

Tvoříte i jiné kousky než šaty?

Od samého počátku nedělám jen šaty ale také kabáty, letní pláště, kostýmky, sukně, košile, křiváky, kalhoty, saka, overaly, rompery, no vlastně veškeré oblečení z dob 30. - 70. let.

Objevíte se na nějaké módní události nebo plánujete vlastní přehlídku, kde by Vaši tvorbu čtenářky a čtenáři mohli vidět naživo?

Momentálně plánuju módní přehlídku v rámci Karlínského Plesu ve Forum Karlín. Celý ples bude pod záštitou nadace Pink Bubbles a finanční výtěžek z tomboly půjde na výrobu paruk pro nemocné rakovinou. Také chci poukázat na to, že lidé můžou nejenom darovat své vlasy na výrobu paruk, ale můžou darovat i peníze. Přehlídka v Karlíně bude inspirovaná filmem Malena a modely budou předvádět klientky Pink Bubbles, herečky a zpěvačky. Myslím, že to bude moc pěkná akce. V sobotu 24. 3. ve Forum Karlín od 20:30.

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI HANA NOBLE LAZY EYE RETRO MÓDA ROZHOVOR

Související články

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek

Slavní muži, kteří zrají jako víno

Nejznámější muži světa se časem mění v ještě více atraktivní hvězdy a mají nezapomenutelné tváře i dnes! Na kterých se zub času podepsal pozitivně, si přečtěte v tomto článku. 

Celý článek

Devítiletá cílevědomá Dear Giana dobývá svět módy a designu

Mladá umělkyně a ctižádostivá návrhářka Dear Giana je nyní k vidění v nové kampani značek Nordstrom x Nike. Není však žádným nováčkem na poli módy, a rozhodně byste se o ní měli i vy dozvědět více.

Celý článek

Rozhovor s úspěšným kadeřníkem Michalem Zapomělem

Jeden z nejlepších českých kadeřníků odpovídá na otázky o své kariéře, přístupu ke klientům a v neposlední řadě radí našim čtenářům, jak k vlasům přistupovat a starat se o ně.

Celý článek
Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek

Gigi Hadid na obálce květnového vydání československé Vogue

Modelka Gigi Hadid se objevila na titulní straně československé mutace magazínu Vogue. Fotografie pořídila topmodelka Helena Christensen a hlavní lokací se stala rodinná farma Gigi Hadid, která se nachází nedaleko New Yorku. 

Celý článek