dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Šaty podle střihu z roku 1938 nemusí působit jako retro, říká majitelka Lazy Eye

Přidat na Seznam.cz
Mladá návrhářka Hana Noble, tvořící pod značkou Lazy Eye, je známá pro svou tvorbu ovlivněnou retro stylem. Sama ale říká, že se často pouze inspiruje v historii a oděv je ve výsledku plně moderní. 

Jak byste představila sebe a svou tvorbu?

Moje tvorba je inspirovaná 30. až 70. lety, všechno jsou to ručně šité kousky tady v Čechách z kvalitních materiálů. Jde mi o originalitu, vtip, dobrý nápad. Šaty jsou pro ženy všech věkových kategorií a profesí. 

Odkud se vzal název Lazy Eye?

Název vznikl podle mé oční vady, kterou mám od narození. Používala jsem jej dříve, když jsem ještě pracovala jako DJ a pak jsem ho použila i pro svou značku, přišlo mi to vtipné a trefné.

Vnímáte styl, v němž tvoříte, jako retro, nebo už byl v dnešní době tak přejat, že ani není třeba mluvit o retru?

Některé střihy opravdu striktně vychází z určité doby a tím můžou být pro někoho retro, ale jiné, ač jsou třeba podle střihu z roku 1938, by neznalý člověk takto vůbec nenazval. Potom dělám věci, které se inspirují nějakou dobou, ale jsou vlastně velmi současné - třeba materiálem.

Tvoříte ucelené kolekce dvakrát do roka, nebo máte vlastní styl uvádění nových modelů?

Většina modelů jsou převážně po 3 kusech od daného střihu, materiálu a dezénu. Takže máme malé limitované kolekce v podstatě každý druhý měsíc. 

Kde vybíráte a nakupujete materiály? Z jakých materiálů tvoříte své modely?

Nakupuji je v Čechách i v zahraničí. Zaleží, kde co seženu, co se mi hodí a líbí. Nejčastěji však používám hedvábný krepdešín a krem marokén, různé žoržety, viskózu, hedvábí, polyamid, vlnu, bavlněné volály, batisty, příjemné a na údržbu praktické šatovky, kašmír nebo kašmír namíchaný s vlnou. 

Všimla jsem si, že Vám na mnoha fotkách pózovala herečka Vica Kerekes, jak jste se k sobě dostaly? Pro Vaši módu vypadá jako stvořená…

S Vicou se známe necelé dva roky a musím říct, že se z nás staly dobré přítelkyně. Známe se přes Lukáše Musila. Vica je nádherná, skvěle se fotí a všechny šaty ji neuvěřitelně sednou, umí je nosit i po svém, často si k nim vezme křiváka, pracovní boty a jde.

Tvoříte i jiné kousky než šaty?

Od samého počátku nedělám jen šaty ale také kabáty, letní pláště, kostýmky, sukně, košile, křiváky, kalhoty, saka, overaly, rompery, no vlastně veškeré oblečení z dob 30. - 70. let.

Objevíte se na nějaké módní události nebo plánujete vlastní přehlídku, kde by Vaši tvorbu čtenářky a čtenáři mohli vidět naživo?

Momentálně plánuju módní přehlídku v rámci Karlínského Plesu ve Forum Karlín. Celý ples bude pod záštitou nadace Pink Bubbles a finanční výtěžek z tomboly půjde na výrobu paruk pro nemocné rakovinou. Také chci poukázat na to, že lidé můžou nejenom darovat své vlasy na výrobu paruk, ale můžou darovat i peníze. Přehlídka v Karlíně bude inspirovaná filmem Malena a modely budou předvádět klientky Pink Bubbles, herečky a zpěvačky. Myslím, že to bude moc pěkná akce. V sobotu 24. 3. ve Forum Karlín od 20:30.

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI HANA NOBLE LAZY EYE RETRO MÓDA ROZHOVOR

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek