dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Seoul Fashion Week přinesl zajímavou street módu v čele s pikaču

Jižní Korea má svá vlastní pravidla oblékání.

Jižní Korea a děti

Nepříliš známým je týden módy v Soulu. Jižní Korea oslavuje módu stejně jako ostatní města módních stylů a trendů v čele s Paříží, Londýnem, New Yorkem a Milánem. Zajímavé na tomto týdnu módy je, že se ho účastní mnoho dětí a ty vždy září svým ojedinělým outfitem více než dospělí. Tím je Soul zaslouženě výjimečný. Malé hvězdy jsou oděny do poslední značkové módy a vzbuzují mnoho pozornosti. Dalšími populárními osobnostmi jsou mladí lidé, kteří se nebojí bořit konvence a experimentují. 

Ambiciózní plány

Soul má, co se módy týče, velké ambice. Chce se stát nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším týdnem módy na světě. Návrháři se předně specializují se na street módu a pánský styl. K vidění je proto mnoho mladých mužů v neotřelých kombinacích, neokoukaných střizích a naprostých novinkách. Mezi ženami vévodily kostkované vzory a netypické doplňky. Objevily se i flitrové legíny a duhové barvy na všechny možné variace. Stejně jako v Tokiu, Soul prezentoval neonové proužky ve vlasech, výrazně zrzavé účesy nebo odrostlé blond vlasy. 

Pikaču a elegance

Minimalistický styl si našel své místo v podobě manšestrových obleků v hnědé barvě nebo šedivých variacích. Mnozí si však také oblékli oblek jiné barvy nebo černý, ale retro styl v materiálech i střizích se stal oblíbeným mini trendem. Oproti minulosti se představila i sportovní móda. Mikiny, tepláky a tak populární tenisky. Do celkového mixu se nebáli mladí lidé přihodit výrazné barvy, elegantní kožichy nebo plyšovou kabelku ve tvaru pikaču. Typický plyšák se stal něco jako symbol nebo maskot tohoto týdne módy. Někteří se drželi asijské tendence nosit roušku nebo kuriózní helmu.

Čím více lidí, tím lépe

Celosvětový trend sladěné skupiny přátel se dostal i do Soulu. Dívky i chlapci se barevně i stylově sladili, čímž vzbuzovali více pozornosti. Velké přízni se těšil i trend stejně oblečeného páru. Na chlup stejný styl nebo prohozené barvy se vyjímaly na mnoha dvojicích. Důkaz toho, že zazářit na módním červeném koberci sám, není už tak jednoduché. Nyní se více počítá s kvantitou než s kvalitou. 

Zdroj; vogue.com

 

MÓDA STREET STYLE DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA SEOUL FASHION WEEK SEOUL TÝDEN MÓDY PODZIM 2018

Související články

Umělecký módní počin značky Moschino má šmrnc

Musíme se vám přiznat, značku Moschino jednoduše milujeme. Barvy, tvary, vzory a nikdy se neunavující nápady jsou přesně tím, co móda potřebuje.

Celý článek

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Dostupný luxus pro nadměrné velikosti v kolekci od Sereny Williams

Poslední trendy, kvalitní materiály a komfort nabízí až do velikostí 3XL tenisová legenda a maminka Serena Williams. Dnes je i úspěšnou návrhářkou!

Celý článek

Modelka Elle Fanning v roztomilých svetrech Miu Miu

Resort kolekce značky Miu Miu pro rok 2019 nezapomíná na roztomilost, kterou v našich šatních skříních alespoň částečně potřebujeme.

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek