dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Seoul Fashion Week přinesl zajímavou street módu v čele s pikaču

Přidat na Seznam.cz
Jižní Korea má svá vlastní pravidla oblékání.

Jižní Korea a děti

Nepříliš známým je týden módy v Soulu. Jižní Korea oslavuje módu stejně jako ostatní města módních stylů a trendů v čele s Paříží, Londýnem, New Yorkem a Milánem. Zajímavé na tomto týdnu módy je, že se ho účastní mnoho dětí a ty vždy září svým ojedinělým outfitem více než dospělí. Tím je Soul zaslouženě výjimečný. Malé hvězdy jsou oděny do poslední značkové módy a vzbuzují mnoho pozornosti. Dalšími populárními osobnostmi jsou mladí lidé, kteří se nebojí bořit konvence a experimentují. 

Ambiciózní plány

Soul má, co se módy týče, velké ambice. Chce se stát nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším týdnem módy na světě. Návrháři se předně specializují se na street módu a pánský styl. K vidění je proto mnoho mladých mužů v neotřelých kombinacích, neokoukaných střizích a naprostých novinkách. Mezi ženami vévodily kostkované vzory a netypické doplňky. Objevily se i flitrové legíny a duhové barvy na všechny možné variace. Stejně jako v Tokiu, Soul prezentoval neonové proužky ve vlasech, výrazně zrzavé účesy nebo odrostlé blond vlasy. 

Pikaču a elegance

Minimalistický styl si našel své místo v podobě manšestrových obleků v hnědé barvě nebo šedivých variacích. Mnozí si však také oblékli oblek jiné barvy nebo černý, ale retro styl v materiálech i střizích se stal oblíbeným mini trendem. Oproti minulosti se představila i sportovní móda. Mikiny, tepláky a tak populární tenisky. Do celkového mixu se nebáli mladí lidé přihodit výrazné barvy, elegantní kožichy nebo plyšovou kabelku ve tvaru pikaču. Typický plyšák se stal něco jako symbol nebo maskot tohoto týdne módy. Někteří se drželi asijské tendence nosit roušku nebo kuriózní helmu.

Čím více lidí, tím lépe

Celosvětový trend sladěné skupiny přátel se dostal i do Soulu. Dívky i chlapci se barevně i stylově sladili, čímž vzbuzovali více pozornosti. Velké přízni se těšil i trend stejně oblečeného páru. Na chlup stejný styl nebo prohozené barvy se vyjímaly na mnoha dvojicích. Důkaz toho, že zazářit na módním červeném koberci sám, není už tak jednoduché. Nyní se více počítá s kvantitou než s kvalitou. 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA STREET STYLE DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA SEOUL FASHION WEEK SEOUL TÝDEN MÓDY PODZIM 2018

Související články

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Tři základní kousky, které v jarním šatníku nesmí chybět

Bez kterých důležitých módních kousků se na jaře neobejdete? Co je jednoduché na nošení a slušivé zároveň? Tyto módní nutnosti udělají revoluci ve vašem šatníku.

Celý článek

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Francouzská stylistka a editorka francouzské Vogue Géraldine Saglio vytvořila kolekci vzývající nómádky

Zavřete na chvíli oči a představte si divokou přírodu, vyprahlou a rozpálenou zem od slunce, tváře ošlehané větrem a nekonečno svobody, kterou vám tento pocit přináší. Pokud jste se do tohoto pocitu dokázala vžít, pak vám tahle móda uhrane.

Celý článek

14. ročník módního večera Fashion Stars Night nás upřímně oslovil

Pražská křižovatka kostel sv. Anny opět ožil módními přehlídkami. Přijali jsme pozvání a šli kouknout na nové kolekce čtyř designérů z Česka a Slovenska.  

Celý článek