dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Seoul Fashion Week přinesl zajímavou street módu v čele s pikaču

Přidat na Seznam.cz
Jižní Korea má svá vlastní pravidla oblékání.

Jižní Korea a děti

Nepříliš známým je týden módy v Soulu. Jižní Korea oslavuje módu stejně jako ostatní města módních stylů a trendů v čele s Paříží, Londýnem, New Yorkem a Milánem. Zajímavé na tomto týdnu módy je, že se ho účastní mnoho dětí a ty vždy září svým ojedinělým outfitem více než dospělí. Tím je Soul zaslouženě výjimečný. Malé hvězdy jsou oděny do poslední značkové módy a vzbuzují mnoho pozornosti. Dalšími populárními osobnostmi jsou mladí lidé, kteří se nebojí bořit konvence a experimentují. 

Ambiciózní plány

Soul má, co se módy týče, velké ambice. Chce se stát nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším týdnem módy na světě. Návrháři se předně specializují se na street módu a pánský styl. K vidění je proto mnoho mladých mužů v neotřelých kombinacích, neokoukaných střizích a naprostých novinkách. Mezi ženami vévodily kostkované vzory a netypické doplňky. Objevily se i flitrové legíny a duhové barvy na všechny možné variace. Stejně jako v Tokiu, Soul prezentoval neonové proužky ve vlasech, výrazně zrzavé účesy nebo odrostlé blond vlasy. 

Pikaču a elegance

Minimalistický styl si našel své místo v podobě manšestrových obleků v hnědé barvě nebo šedivých variacích. Mnozí si však také oblékli oblek jiné barvy nebo černý, ale retro styl v materiálech i střizích se stal oblíbeným mini trendem. Oproti minulosti se představila i sportovní móda. Mikiny, tepláky a tak populární tenisky. Do celkového mixu se nebáli mladí lidé přihodit výrazné barvy, elegantní kožichy nebo plyšovou kabelku ve tvaru pikaču. Typický plyšák se stal něco jako symbol nebo maskot tohoto týdne módy. Někteří se drželi asijské tendence nosit roušku nebo kuriózní helmu.

Čím více lidí, tím lépe

Celosvětový trend sladěné skupiny přátel se dostal i do Soulu. Dívky i chlapci se barevně i stylově sladili, čímž vzbuzovali více pozornosti. Velké přízni se těšil i trend stejně oblečeného páru. Na chlup stejný styl nebo prohozené barvy se vyjímaly na mnoha dvojicích. Důkaz toho, že zazářit na módním červeném koberci sám, není už tak jednoduché. Nyní se více počítá s kvantitou než s kvalitou. 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA STREET STYLE DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA SEOUL FASHION WEEK SEOUL TÝDEN MÓDY PODZIM 2018

Související články

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek