dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Sergio Rossi S/S 2015 na vlnách expresionismu

Přidat na Seznam.cz
Kolekce Sergio Rossi Jaro/Léto 2015 opět vzdává hold umění a řemeslné práci. Pohrává si s architektonickými tvary i pestrou paletou barev po vzoru fauvistů.

Milánská značka Sergio Rossi navazuje kolekcí Jaro/Léto 2015 na své již tradiční řady bot inspirované umělci. V předcházejících kolekcích jsme mohli pozorovat například vliv Peng Wei či italské designérky Gabrielli Crespi, ale také podobenství s dílny Henriho Matisse.


Po poetickém surrealismu se kreativní ředitel Angelo Ruggeri opět nechává unést expresionismem, svobodou tvarů, barev a kontrastů. V kolekci se odráží především designérova vášeň k o něco harmoničtějšímu fauvismu, jehož hlavním představitelem je již zmiňovaný Henri Matisse. A právě jeho díla se stala inspirací nejen pro stejnojmenné sandály a baleríny „Icarus“ či „Lagoon“.V kolekci se objevují také motivy arabesek například u „Arabesque“ a „Matisse“. Nechybí ani kubistické prvky, ostré linie či geometrie. To vše skutečně evokuje nejrůznější emoce.
Tato kolekce Sergio Rossi však byla vytvořena jako barevný odraz krásy a ženské podstaty. Ze svůdných siluet dýchá smyslnost, odvaha, něžnost a elegance, ale i divokost. Promyšlené kombinace exkluzivních materiálů s každým dalším pohledem odhalují nekonečné detaily – výšivky, drahokamy, průhledy i intarzie - detaily, které činí z bot Sergio Rossi umělecká díla.

Foto: sergiorossi.com

Přidat na Seznam.cz
BOTY A OBUV DÁMSKÁ OBUV SERGIO ROSSI JARO/LÉTO 2015 AVANTGARDA KUBISMUS ŘEMESLO DETAILY VÝŠIVKY DÁMSKÁ LUXUSNÍ OBUV UMĚNÍ

Související články

Podzimní obuv pro dámy, pány elegány i celou rodinu

„Naším cílem je, aby se u nás každý zákazník dokázal ztotožnit s některou z našich exkluzivních značek. Nezáleží na věku, finančních možnostech ani vašem módním stylu, u nás si vybere každý,“ říká Veronika Sajdoková, marketingová manažerka CCC. Pojďte si také vybrat boty ideální pro letošní podzim.

Celý článek

Značka CONVERSE na podzim sází nejenom na stylové Chucky, ale také na udržitelnou kolekci oblečení

Změna je život, na to opět vsadila i oblíbená značka obuvi, která představila novou minimalistickou podzimní kolekci oblečení s názvem Shapes.

Celý článek

Kolaborace Dr. Martens a Marc Jacobs v rámci 1460 Remastered projektu

Známá značka Dr. Martens slaví 60. narozeniny legendárního modelu 1460. A jak lépe narozeniny oslavit než sérií kolaborací se známými značkami, jako je třeba Marc Jacobs?

Celý článek

Personalizovaná kolekce tenisek Vault x Taka Hayashi vám umožní upravit si boty podle svého

Důraz na osobní kreativitu i propojení s rukopisem designéra v duchu „Design It Yourself“ je pro značku Vans zásadní. Alespoň co se týče podzimních projektů, které budou stát za pozornost.

Celý článek

Podzim klepe na dveře. Jaké trendy ho ovládnou?

Babí léto je v plném proudu, a jestli se stejně jako my těšíte na podzim, který už klepe na dveře, věříme, že po tom, co vám ukážeme několik trendů následujících měsíců, se budete těšit mnohem víc.

Celý článek

Kožedělník Jan Planička: Jakékoliv činnosti musíte věnovat deset tisíc hodin, abyste v ní byli skutečně dobří

Umíte si představit, že zabalíte práci v kanceláři a začnete se věnovat klasickému řemeslu? A co víc, že budete muset k práci používat vlastní ruce? Honza Planička do toho šel a nyní je z něj kožedělník se slibnou kariérou, prací, která ho baví a spokojenou duší.  

Celý článek

RAKOUSKÁ ZNAČKA HÖGL SLAVÍ 10 LET PŮSOBNOSTI V ČESKÉ REPUBLICE

Již 85 let se několik generací majitelů rakouského rodinného podniku Högl pyšní tou nejkvalitnější dámskou obuví. Tradice, řemeslo, ale také inovace a vášeň pro detail jsou klíčovými vlastnostmi, díky nimž slaví značka úspěchy po celém světě. Stejně je tomu tak i v České republice, kde můžeme modely rakouského obuvníka nakoupit již 10 let.  A to v obchodech Na Příkopě a v obchodním centru Westfield Chodov.

Celý článek

Letní pantofle - nepostradatelný kousek v šatníku. Které byste zvolily vy?

Módní letní pantofle jsou nenahraditelnou obuví, ideální pro teplé dny a doplňující stylizaci. Pohodlné boty k bazénu a na pláž lze zakoupit za atraktivní cenu. Podívejte se, které modely si vybrat.

Celý článek