dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Přidat na Seznam.cz
Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Letní trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako každé jiné. Jsou však některé, které nás nikdy neomrzí, a proto z módních trendů nikdy nezmizí. Šaty poseté květinovým potiskem jsou jedním z těchto dlouhotrvajících, nikdy neupadajících trendů!

Značky, které si dnes představíme si zakládají na kvalitním potisku látek s vlastním motivem, stejně jako se některé zabývají vlastní výrobou látek samotných. Ale teď už si pojďme jednu po druhé představit…

HVN

Plným názvem Harley Viera-Newton je značkou, která svou první kolekci představila v červnu 2016. Modelku a DJku k navrhování designu přivedla inspirace klasickými vintage šaty, pro které by mohla tvořit aktuálnější verze. „Moje kousky jsou nadčasové siluety, ve kterých můžete pobíhat po celý den a směle v nich pokračovat i ve večerních hodinách,“ říká Viera-Newton. Právě potisky jsou ústředním prvkem značky HVN. „Strávila jsem dva roky vývojem vlastního hedvábí a prvních pěti stylů, a to vše než jsem vůbec začala vyrábět,“ říká návrhářka, která si pod potiskem látek představuje vdechnutí života konkrétním siluetám.

SALONI

Majitelka značky, Saloni Lodha, označuje svou práci za oslavu barev, svobody a ženskosti. Svou první tvorbu představila v roce 2010, ale příběh její značky začal ještě deset let předtím. V roce 2001 se poprvé Saloni Lodha přestěhovala do Hong Kongu, kde si všimla, že chybí osobitější módní styl, než jsou jen luxusní značky. Rozhodla se proto otevřít pop-up butik, ve kterém prodávala jeden kus vyrobený ve spolupráci s místními řemeslníky. Její příběh se pomalu rozvíjel, až v roce 2008 zatoužila po vytvoření globální značky, která by odrazila bohaté dědictví, ve kterém vyrostla a díky čemuž by splynula s globálním nomádským životem, ve kterém žila. Všechny textilie, které pro své kolekce Saloni používá, si osobně navrhla a zároveň všechny potisky malovala ručně ve svém londýnském studiu. Jejími zákaznicemi jsou například Michelle Obama, Meghan Markle, Karlie Kloss nebo Priyanka Chopra.

 

COCO SHOP

Možná vám teď v hloubi duše něco našeptává, že tato značka je již pár desítek let stará. A máte pravdu. V roce 1949 ji založili sourozenci Pat Starrem a Amos Morrillem, kteří si na módním trhu vedli perfektně. Aktuální vlastník značky, Taylor Simmons, ji po několika letech uchopil a znovu obnovil. Před měsícem vypustila do světa značka Coco Shop jednoduchou a sofistikovanou kolekci oblečení, která zároveň podpořila umělce Antiguana. „Původní značka pracovala především s omyvatelnou bavlnou, takže pro mě byla následující výroba obrovskou hádankou,“ říká Simmons na otázku designu značky. Nakonec Simmons na vše přišel a nyní používá lehkou, omyvatelnou bavlnu ze Severní Karolíny a původní vzory digitální potisků, samozřejmě v aktualizované verzi.

 

BORGO DE NOR

Značku, která je na trhu necelé tři roky, založily kamarádky Carmen Borgonovo a Joana de Noronha, které viděly díru na trhu. „Rozhodly jsme se, že s našimi dovednostmi máme možnost spojit osobitost, znalosti a zkušenosti a zavést novou značku oděvů,“ říká o začátcích značky spoluzakladatelka Borgonovo. Duo nyní vytváří vlastní potisky. Látky, které používají pocházejí z celého světa, přičemž většina z nich z Itálie. „Začneme s náladou nebo pocitem a pak se odtud odrazíme, zkoumáme umění, poezii, fotografii a vintage tkaniny,“ říká o vzniku jednotlivých návrhů Borgonovo. „Občas testujeme barvy čtyřikrát až pětkrát, dokud nenajdeme ten dokonalý odstín. Když navrhujeme, neustále přemýšlíme o naší ženě, která miluje barvy a je nebojácná, stylová a schopná se vyjádřit.“

RIXO

Henrietta Rix a Orlagh McCloskey se potkali během kurzu managementu módy na London College of Fashion. Velmi rychle si porozuměli a poté co absolvovali školu, věnovali svůj volný čas návrhům, které v roce 2015 opustily konečně stěny obývacího pokoje. „Naše potisky jsou kresleny ručně a navrženy mnou samotnou. Pak jsou digitálně přeneseny na vybrané tkaniny,“ vysvětluje McCloskey. Na své práci si dávají autoři Rixo velmi záležet. Když cestují do zahraničí, první co je zajímá, jsou nejlepší místní charitativní obchody, vintage butiky a bleší trhy, kde čerpají spoustu inspirace z různých kultur a zemí samotných.

 

FARM RIO

Značka, jejíž kořeny sahají do Rio De Janeiro, se může pochlubit úspěchem představení své první kolekce v USA společně s novým obchodem Soho v New Yorku. Kátia Barros první kolekci představila v roce 1997 prostřednictvím odvážnějších návrhů právě v Riu. Již od začátku vše ve spolupráci s Marcellem Bastosem. Jejich nadšení se šíří rychlostí světla, a tak si mohou dovolit pomalu expandovat do Los Angeles a Miami, a to nejpozději do konce roku 2019. Potisky a tkaniny značka Farm Rio čerpá z přírody jednoho z největších brazilských měst. Každá kolekce obsahuje více než 400 potisků. Značka zároveň spolupracuje s organizací One Tree Planted, díky čemuž za každý nákup ze svých internetových stránek i obchodů věnuje Farm Rio strom, který bude vysazen v ohroženém brazilském Atlantském lese.  

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA DESIGN POTISK LÁTEK GRAFICKÝ POTISK RUČNÍ PRÁCE COCO SHOP HVN SALONI BORGO DE NOR RIXO FARM RIO

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Představujeme vám chytré hodinky. Pojďte si s námi o jedny zasoutěžit!

Prémiová kolekce chytrých hodinek Armodd Candywatch vás zaujme krásným a módním designem, který má minimalistický řemínek a unikátní ciferník. Vyhrajte jedny takové hodiny právě vy!

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek