dnes je 27.10.2021 a svátek má Šarlota/Zoe

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Přidat na Seznam.cz
Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

foto: se svolením Bohempia

Pánská a dámská pruhovaná trička z této unikátní série jsou vyrobena z technického konopí, která při své výrobě spotřebují výrazně méně vody než jiný textilní materiál. Šetřeme proto vodu se stylovými tričky od Bohempia, protože „namočeni“ jsme v tom všichni.

Vodáci jsou novou limitovanou kolekcí od české značky Bohempia, které jsou částečně vyrobeny z technického konopí. To patří mezi nejšetrnějších materiály na světě a unikátní je i díky celé řadě dalších funkčních vlastností, kterými disponuje, ale i kvůli způsobu pěstování a svou nenáročností. Při samotném pěstování a výrobě textilu z konopí se spotřebuje mnohem méně vody než u jiných textilií, které se nadměrně využívají při výrobě módního oblečení. Bohempia proto hledá nové alternativy, jak šetřit naše šatníky a měnit zakořeněné postupy zbytečného plýtvání vody v módním průmyslu. Samozřejmě nechce obětovat styl, protože ten je věčný.

foto: se svolením Bohempia

Jak jistě víte, módní průmysl hraje velkou roli ve znečištění vody a její nadměrné spotřebě. Mezi nejdůležitější činitel patří bezpochyby pěstování bavlny nejen kvůli znečišťování vody, ale především kvůli extrémní spotřebě. Bavlna je totiž opravdovým žíznivcem, protože na vypěstování jednoho kilogramu bavlny je zapotřebí 10 tisíc litrů vody. Pro jednodušší představu, na výrobu jednoho kusu obyčejných bavlněných džínů, které máme doma, je zapotřebí okolo 7 tisíc litrů vody a jednoho trička zhruba 2 500 litrů. Pro ještě lepší vysvětlení, běžný člověk by měl v rámci správného pitného režimu vypít okolo 1 tisíc litrů vody za rok. To máte jedno tričko na více jak dva roky. Další velkou nevýhodou bavlny je i fakt, že se jí daří růst pouze v horku a vlhku. Musí se proto pěstovat v subtropických pásmech, proto je potřeba ji pořádně a pravidelně zalévat. Oproti tomu, technické konopí, ze kterého Bohempia vyrábí všechny své výrobky, se pěstuje v našich klimatických podmínkách. Odpadává tak potřeba dovážet materiál z jiných kontinentů a nevzniká uhlíková stopa.

Pokud je tedy něco, co nás značka Bohempia učí, kromě toho, jak nosit udržitelnou módu, je to, že změnit můžeme cokoliv, pokud budeme chtít.

foto: se svolením Bohempia

foto: se svolením Bohempia

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA BOHEMPIA NÁMOŘNICKÝ STYL

Související články

3 tipy, jak zazářit na halloweenské party

Chystáte se na halloweenskou party a marně si lámete hlavu se svým lookem? Přinášíme inspiraci, díky které budete během tohoto strašidelného svátku nepřehlédnutelná, a to od hlavy až k patě.

Celý článek

H&M přináší novou kolekci pro mladou generaci ve spolupráci s No Fear

Nová kolekce No Fear x H&M si hraje s kombinací oversized a přiléhavých střihů a basic kousků doplněných o nápadná grafická loga a ilustrace. Co je ovšem hlavní myšlenkou vzniku této spolupráce?

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

“Žádný drama” je oslavou 1. výročí Pre-owned kategorie Zalando

Kampaň oslavuje nejen roční výročí existence možnosti vyměňovat oblečení z druhé ruky za kredit na Zalando, ale také jednoduchost, se kterou uživatelé mohou vyhledávat a vyměňovat svoje oblečení a zpestřit si šatník jedinečnými poklady.

Celý článek

Barvy, vzory a střihy, které vládnou podzimu 2021

Klesající teplota na teploměru jasně hlásí, jaké období přichází. Jestli v šatníku ještě nemáte aktuální podzimní a zimní trendy, na tyhle čtyři byste se měla zaměřit.

Celý článek

Podzimní kolekce H&M na vlně trendy outdoorového oblečení

Podzimní kolekce H&M Fall Fashion 2021 je trendy a plná barev, ale zároveň v sobě nese praktické prvky outdoorového oblečení. Ideální záležitost pro chladnější a nepříznivé počasí.

Celý článek

Fashion must have: Splyňte v říjnu s přírodou

Cítíte tu vůni ve vzduchu? Blíží se podzim a s ním nespočet nádherně zbarvených stromů. Tohle období miluje většina lidí na světě. Ať už mezi ně patříte nebo ne, zkuste se s přírodou sladit a prožít tak tento měsíc v nekonečné pohodě.

Celý článek

Nesmrtelné braletky pro menší i větší poprsí

Výběr spodního prádla je pro někoho opravdu složitý. Moc vyztužené, málo vyztužené, špatný tvar nebo žádná opora. Jak si jen vybrat tu správnou…

Celý článek