dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Přidat na Seznam.cz
Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

foto: se svolením Bohempia

Pánská a dámská pruhovaná trička z této unikátní série jsou vyrobena z technického konopí, která při své výrobě spotřebují výrazně méně vody než jiný textilní materiál. Šetřeme proto vodu se stylovými tričky od Bohempia, protože „namočeni“ jsme v tom všichni.

Vodáci jsou novou limitovanou kolekcí od české značky Bohempia, které jsou částečně vyrobeny z technického konopí. To patří mezi nejšetrnějších materiály na světě a unikátní je i díky celé řadě dalších funkčních vlastností, kterými disponuje, ale i kvůli způsobu pěstování a svou nenáročností. Při samotném pěstování a výrobě textilu z konopí se spotřebuje mnohem méně vody než u jiných textilií, které se nadměrně využívají při výrobě módního oblečení. Bohempia proto hledá nové alternativy, jak šetřit naše šatníky a měnit zakořeněné postupy zbytečného plýtvání vody v módním průmyslu. Samozřejmě nechce obětovat styl, protože ten je věčný.

foto: se svolením Bohempia

Jak jistě víte, módní průmysl hraje velkou roli ve znečištění vody a její nadměrné spotřebě. Mezi nejdůležitější činitel patří bezpochyby pěstování bavlny nejen kvůli znečišťování vody, ale především kvůli extrémní spotřebě. Bavlna je totiž opravdovým žíznivcem, protože na vypěstování jednoho kilogramu bavlny je zapotřebí 10 tisíc litrů vody. Pro jednodušší představu, na výrobu jednoho kusu obyčejných bavlněných džínů, které máme doma, je zapotřebí okolo 7 tisíc litrů vody a jednoho trička zhruba 2 500 litrů. Pro ještě lepší vysvětlení, běžný člověk by měl v rámci správného pitného režimu vypít okolo 1 tisíc litrů vody za rok. To máte jedno tričko na více jak dva roky. Další velkou nevýhodou bavlny je i fakt, že se jí daří růst pouze v horku a vlhku. Musí se proto pěstovat v subtropických pásmech, proto je potřeba ji pořádně a pravidelně zalévat. Oproti tomu, technické konopí, ze kterého Bohempia vyrábí všechny své výrobky, se pěstuje v našich klimatických podmínkách. Odpadává tak potřeba dovážet materiál z jiných kontinentů a nevzniká uhlíková stopa.

Pokud je tedy něco, co nás značka Bohempia učí, kromě toho, jak nosit udržitelnou módu, je to, že změnit můžeme cokoliv, pokud budeme chtít.

foto: se svolením Bohempia

foto: se svolením Bohempia

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA BOHEMPIA NÁMOŘNICKÝ STYL

Související články

Jaké jsou šik a zároveň pohodlné šaty? Jedině oversized

Slyšela jste už o oversized šatech? Hledáte dokonalé šaty, které budou pohodlné, ale zároveň se v nich budete cítit hezky? Pak vsaďte na trendy šaty oversized!

Celý článek

Se svetrem napříč létem? Rozhodně ano s novou letní kolekcí Marks & Spencer

Svetry a pletené topy nepatří jenom k zimě. Důkazem jsou nejnovější kousky z letní dámské kolekce Marks & Spencer.

Celý článek

Jak vybrat plavky vhodné pro vaši postavu radí Mária Padová, odbornice na aktuální trendy

Chystáte se vyrazit na dovolenou k moři anebo na prodloužený víkend k vodě, ale vaše aktuální plavky ztratily tvar, vybledly anebo už neodpovídají aktuálním trendům? Pořiďte si nové, poradíme jaké.

Celý článek

Udržitelné šaty, které si tohle léto zamilujete

Lehké, prodyšné, trendy a navíc udržitelné? Naštěstí již tyhle požadavky nejsou žádné velké sci-fi a je z čeho vybírat.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

PUMA bude pomáhat chránit pralesy a lesy prostřednictvím partnerství s ekologickou organizací Canopy

Globální sportovní značka PUMA se zavázala, že bude chránit pralesy a lesy po celém světě, a to šetrným získáváním papíru, lepenky a viskózy prostřednictvím nového partnerství s neziskovou ekologickou organizací Canopy.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Písecký víkend módy a designu

Pokud jste velkými zastánci módy a rádi podpoříte menší tvůrce Písecký víkend módy a designu stojí rozhodně za návštěvu. Tento víkend módy a designu proběhne dne 25. a 26. září 2021

Celý článek