dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Přidat na Seznam.cz
Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

foto: se svolením Bohempia

Pánská a dámská pruhovaná trička z této unikátní série jsou vyrobena z technického konopí, která při své výrobě spotřebují výrazně méně vody než jiný textilní materiál. Šetřeme proto vodu se stylovými tričky od Bohempia, protože „namočeni“ jsme v tom všichni.

Vodáci jsou novou limitovanou kolekcí od české značky Bohempia, které jsou částečně vyrobeny z technického konopí. To patří mezi nejšetrnějších materiály na světě a unikátní je i díky celé řadě dalších funkčních vlastností, kterými disponuje, ale i kvůli způsobu pěstování a svou nenáročností. Při samotném pěstování a výrobě textilu z konopí se spotřebuje mnohem méně vody než u jiných textilií, které se nadměrně využívají při výrobě módního oblečení. Bohempia proto hledá nové alternativy, jak šetřit naše šatníky a měnit zakořeněné postupy zbytečného plýtvání vody v módním průmyslu. Samozřejmě nechce obětovat styl, protože ten je věčný.

foto: se svolením Bohempia

Jak jistě víte, módní průmysl hraje velkou roli ve znečištění vody a její nadměrné spotřebě. Mezi nejdůležitější činitel patří bezpochyby pěstování bavlny nejen kvůli znečišťování vody, ale především kvůli extrémní spotřebě. Bavlna je totiž opravdovým žíznivcem, protože na vypěstování jednoho kilogramu bavlny je zapotřebí 10 tisíc litrů vody. Pro jednodušší představu, na výrobu jednoho kusu obyčejných bavlněných džínů, které máme doma, je zapotřebí okolo 7 tisíc litrů vody a jednoho trička zhruba 2 500 litrů. Pro ještě lepší vysvětlení, běžný člověk by měl v rámci správného pitného režimu vypít okolo 1 tisíc litrů vody za rok. To máte jedno tričko na více jak dva roky. Další velkou nevýhodou bavlny je i fakt, že se jí daří růst pouze v horku a vlhku. Musí se proto pěstovat v subtropických pásmech, proto je potřeba ji pořádně a pravidelně zalévat. Oproti tomu, technické konopí, ze kterého Bohempia vyrábí všechny své výrobky, se pěstuje v našich klimatických podmínkách. Odpadává tak potřeba dovážet materiál z jiných kontinentů a nevzniká uhlíková stopa.

Pokud je tedy něco, co nás značka Bohempia učí, kromě toho, jak nosit udržitelnou módu, je to, že změnit můžeme cokoliv, pokud budeme chtít.

foto: se svolením Bohempia

foto: se svolením Bohempia

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA BOHEMPIA NÁMOŘNICKÝ STYL

Související články

ZALANDO PŘEDSTAVUJE PRVNÍ ČESKOU KAMPAŇ ZAMĚŘENOU NA PÁNSKOU MÓDU. NECHYBÍ V NÍ ZNÁMÉ ČESKÉ TVÁŘE

Konečně kampaň zaměřená pouze na muže! V popředí se známými českými osobnostmi. Ve stylovém hávu. Tohle se vám prostě bude líbit!

Celý článek

Naději pro folklór a jeho přežití odráží kolekce „FOLKSY“

 V 21. století se folklór těší návratu a snaze zachovat řemesla, tradice a tvorbu i pro další generace. Tvůrci i dnes rádi sahají do oblastí folklóru a přetváří je v současná díla.

Celý článek

ZALANDO STARTUJE NOVOU DESIGNER KAMPAŇ „LUXUS PODLE VAŠICH PŘEDSTAV“ ZAMĚŘENOU NA SEBEVYJÁDŘENÍ A INDIVIDUALITU

Nová kampaň je inovativním digitálním zážitkem, který spojuje svět TikToku s interaktivním filmem a zve zákazníky do nového světa luxusu charakterizovaného proměnlivostí, sebevyjádřením a inkluzí.

Celý článek

ALEXMONHART představuje svou podzimní novinku

O české značce ALEXMONHART jsme vám psali již několikrát a stále nás překvapuje svou neutuchající kreativitou a novinkami, se kterými přichází. 

Celý článek

FASHION MUST HAVE: Září je měsícem módy!

Babí léto, láska, příroda, ale také největší módní týden v Praze. To vše vyjadřuje září. Připravte si lehké kabátky, načerpejte poslední sluneční paprsky a obklopte se láskou i módou. Nebo také láskou k módě.

Celý článek

Irský herec Cillian Murphy vypráví příběh prostřednictvím nové kampaně značky Montblanc

Kolekce UltraBlack odkrývá styl jako módní vyjádření a zároveň v sobě ukrývá příběh dvou výjimečných osobností, se kterými značka nově navázala spolupráci. Mezi nimi zejména se hvězdou seriálu Peaky Blinders.

Celý článek

Slamák: hrdina letních outfitů

Chrání váš obličej ve velkém stylu, i přírodu. Naším hrdinou léta 2021 je bezesporu slaměný klobouk. Poradíme stylové kombinace, se kterými se můžete rozloučit s létem i přivítat podzim.

Celý článek

Máma a dcera: Jak sladit oblečení a kde pořídit stejné outfity?

Sladěné outfity. Přání a snaha téměř každé maminky. Pokud také hledáte pro vás a vaši dceru podobné kousky, máme pro vás několik tipů.

Celý článek