dnes je 12.08.2020 a svátek má Klára

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Přidat na Seznam.cz
Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Obsáhlá kolekce čítající osmdesát sedm modelů mapovala historii módního domu. V roce 1961 předvedl Yves Saint-Laurent první kolekci pro módní dům YSL. Sbírka zaznamenala okamžitý úspěch a přinesla zcela nový a nezaměnitelný Saint-Laurentův styl. Anthony Vaccarello, nynější kreativní ředitel módního domu, se rozhodl pojmout novou jarní a letní kolekci jako projev úcty dnes již zesnulému Laurentovi. Proto vytvořil ikonické kousky z dob minulých a vdechl jim modernost.  

Ve sbírce nechyběly luxusní smokingy 'Le Smokings', krátké šortky, trendy westernové boty, halenky s hlubokými výstřihy, brože s monogramem nebo oděvy inspirované hnutím hippies či ruskou kulturou. Vaccarello nezapomněl předvést ani ikonické sluneční brýle vytvořené Laurentem pro jeho múzu Betty Catroux.


resee.com

Téměř veškeré siluety byly klasické a dělané pro všechny generace. Zkrátka čistá nadčasovost. 

Otevřené prostranství vybízelo k neopakovatelnému zážitku. Dlouhé molo osvětlovala postranní světla a dodávala kolekci futuristickou atmosféru. Přehlídku uzavírala supermodelka Naomi Campbell v černém flitrovém obleku. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
YVES SAINT LAURENT SAINT LAURENT ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK NAOMI CAMPBELL

Související články

Módní dům Dior se nechává vézt láskou

Luxusní francouzský módní dům zveřejnil svou novou kolekci hned po odprezentování kolekce Cruise 2021. Kolekce DIORAMOUR přináší nové zpracování klasických módních kousků, zejména doplňků zahalených láskou.

Celý článek

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

Celý článek

Eiffelova věž, Seina a Balmain. Nová přehlídka francouzské značky byla plná elegance a pravého couture

Kreativní ředitel Olivier Rousteing zvolil řeku Seinu jako molo pro představení nové couture kolekce na sezonu podzim a zima. Hravé modely hýřící všemi barvami, modré nebe s mraky a Paříž v pozadí vytvářely dohromady nezapomenutelnou atmosféru.

Celý článek

Haute couture kolekce módního domu Dior byla zasazena do pohádkového světa

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri představila novou couture kolekci domu Dior prostřednictvím krátkého filmu s názvem Mýtus o Diorovi. Chiuri novou podzimní a zimní sbírkou originálně vzdala hold vysokému krejčovství. 

Celý článek

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Celý článek

Nová svatební kolekce LOVE ME! české značky LEEDA myslí na ženy různých proporcí

LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí značky LEEDA s názvy CATCH ME! a TOUCH ME! Návrhářka Lucie Kutálková se tentokrát zaměřila na bílé šaty z nádherných materiálů, na propracované střihy pro ženy různých velikostí a na zážitky s nimi spojených.

Celý článek

Kate Moss, Candice Swanepoel, Jourdan Dunn a další topmodelky v podzimní kampani značky Mônot

Značka Mônot vsadila na hvězdné obsazení hned několika topmodelek. Chytrý tah podtrhuje podzimní kampaň plnou nádherných šatů, sexy těl, krásných koní i přírody. A nejsou to jen Kate a Candice, které rozhodně musíte vidět!

 

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek