dnes je 25.01.2020 a svátek má Miloš

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Přidat na Seznam.cz
Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Obsáhlá kolekce čítající osmdesát sedm modelů mapovala historii módního domu. V roce 1961 předvedl Yves Saint-Laurent první kolekci pro módní dům YSL. Sbírka zaznamenala okamžitý úspěch a přinesla zcela nový a nezaměnitelný Saint-Laurentův styl. Anthony Vaccarello, nynější kreativní ředitel módního domu, se rozhodl pojmout novou jarní a letní kolekci jako projev úcty dnes již zesnulému Laurentovi. Proto vytvořil ikonické kousky z dob minulých a vdechl jim modernost.  

Ve sbírce nechyběly luxusní smokingy 'Le Smokings', krátké šortky, trendy westernové boty, halenky s hlubokými výstřihy, brože s monogramem nebo oděvy inspirované hnutím hippies či ruskou kulturou. Vaccarello nezapomněl předvést ani ikonické sluneční brýle vytvořené Laurentem pro jeho múzu Betty Catroux.


resee.com

Téměř veškeré siluety byly klasické a dělané pro všechny generace. Zkrátka čistá nadčasovost. 

Otevřené prostranství vybízelo k neopakovatelnému zážitku. Dlouhé molo osvětlovala postranní světla a dodávala kolekci futuristickou atmosféru. Přehlídku uzavírala supermodelka Naomi Campbell v černém flitrovém obleku. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
YVES SAINT LAURENT SAINT LAURENT ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK NAOMI CAMPBELL

Související články

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Celý článek
Plesové šaty

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

Celý článek

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Celý článek

Nová Pre-fall kolekce módního domu Marchesa Notte je zahalena v květinách

Květinové motivy všude kam oko dohlédne. I tak by se dala charakterizovat nová kolekce americké módní značky Marchesa Notte, která svou sbírkou přenáší zákazníky do dalekého italského města Bergamo.

Celý článek

Módní návrhář Michal Marek představil novou kolekci i zrekonstruovaný ateliér

Po delší odmlce přichází návrhář Michal Marek s novou kolekcí, pro kterou zvolil svou hlavní múzu Agátu Prachařovou.

Celý článek

Saint Laurent Resort kolekce 2020 v hlavní roli s Kaiou Gerber

Kreativní ředitel Anthony Vaccarello představil novou Resort kolekci v hlavní roli s modelkami Kaiou Gerber, Mads Mullins a Tes Linnenkoper. Stylová a lehce kombinovatelná sbírka je vhodná pro každého. 

Celý článek

Jemná víla v podání návrhářky Heleny Mertlové

Souhra přírody, ženské krásy, něhy a křehkosti je v kolekci Heleny Mertlové cítit z každého kousku látky, z každého záhybu i barvy. Jaro / léto 2020 vnímá návrhářka velmi decentně.

Celý článek

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Celý článek