dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Přidat na Seznam.cz
Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Obsáhlá kolekce čítající osmdesát sedm modelů mapovala historii módního domu. V roce 1961 předvedl Yves Saint-Laurent první kolekci pro módní dům YSL. Sbírka zaznamenala okamžitý úspěch a přinesla zcela nový a nezaměnitelný Saint-Laurentův styl. Anthony Vaccarello, nynější kreativní ředitel módního domu, se rozhodl pojmout novou jarní a letní kolekci jako projev úcty dnes již zesnulému Laurentovi. Proto vytvořil ikonické kousky z dob minulých a vdechl jim modernost.  

Ve sbírce nechyběly luxusní smokingy 'Le Smokings', krátké šortky, trendy westernové boty, halenky s hlubokými výstřihy, brože s monogramem nebo oděvy inspirované hnutím hippies či ruskou kulturou. Vaccarello nezapomněl předvést ani ikonické sluneční brýle vytvořené Laurentem pro jeho múzu Betty Catroux.


resee.com

Téměř veškeré siluety byly klasické a dělané pro všechny generace. Zkrátka čistá nadčasovost. 

Otevřené prostranství vybízelo k neopakovatelnému zážitku. Dlouhé molo osvětlovala postranní světla a dodávala kolekci futuristickou atmosféru. Přehlídku uzavírala supermodelka Naomi Campbell v černém flitrovém obleku. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
YVES SAINT LAURENT SAINT LAURENT ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK NAOMI CAMPBELL

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek