dnes je 21.10.2019 a svátek má Brigita

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Přidat na Seznam.cz
Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Obsáhlá kolekce čítající osmdesát sedm modelů mapovala historii módního domu. V roce 1961 předvedl Yves Saint-Laurent první kolekci pro módní dům YSL. Sbírka zaznamenala okamžitý úspěch a přinesla zcela nový a nezaměnitelný Saint-Laurentův styl. Anthony Vaccarello, nynější kreativní ředitel módního domu, se rozhodl pojmout novou jarní a letní kolekci jako projev úcty dnes již zesnulému Laurentovi. Proto vytvořil ikonické kousky z dob minulých a vdechl jim modernost.  

Ve sbírce nechyběly luxusní smokingy 'Le Smokings', krátké šortky, trendy westernové boty, halenky s hlubokými výstřihy, brože s monogramem nebo oděvy inspirované hnutím hippies či ruskou kulturou. Vaccarello nezapomněl předvést ani ikonické sluneční brýle vytvořené Laurentem pro jeho múzu Betty Catroux.


resee.com

Téměř veškeré siluety byly klasické a dělané pro všechny generace. Zkrátka čistá nadčasovost. 

Otevřené prostranství vybízelo k neopakovatelnému zážitku. Dlouhé molo osvětlovala postranní světla a dodávala kolekci futuristickou atmosféru. Přehlídku uzavírala supermodelka Naomi Campbell v černém flitrovém obleku. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
YVES SAINT LAURENT SAINT LAURENT ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK NAOMI CAMPBELL

Související články

Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Street style z pařížského fashion weeku

Další fashion week je za námi, takže pokud vám chybí na nadcházející sezónu inspirace, máme pro vás výběr toho nejlepšího přímo z pařížských ulic. 

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek