dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Slavný kadeřník Oribe Canabes zemřel ve věku 62 let

Přidat na Seznam.cz
Stvořitel stovky supermodelek, nejvlivnější odborník a umělec ve svém oboru a inovativní byznysmen zemřel na srdeční zástavu.

Legenda zemřela

Ve svých 62 letech zemřel Oribe Canabes. Patřil mezi první vlasové stylisty a kadeřníky, kteří formovali supermodelky 90.let. Byl to Oribe, který první přišel s nápadem výrazného účesu jako součást přehlídky. Stal se z toho od té doby velký byznys.

Jeho smrt byla náhlá a nečekaná. Několik týdnů ho trápily menší zdravotní problémy. Chystal se k odborníkovi do New Yorku. Mezitím však přišla srdeční zástava.

Stvořitel z Kuby

Oribe byl u stvoření supermodelek jako Linda, Naomi, Christy a Cindy. Jeho nejúspěšnější a průlomové práce byly v jeho začátcích pro značky jako Marc Jacobs, Chanel, Calvin Klein a Versace. Spolupracoval s legendárním Giannim Versace, za kterým pravidelně létal do Milána. Talentovaný kadeřník od té doby opatroval vlasy pro Jenifer Lopez, Lady Gaga, Rihannu, celou rodinu Kardashian a mnoho novodobých hvězd, modelek, osobností... Jeho práce byla pověstná.

Vlastní řada produktů

Úspěšný kubánský kadeřník měl i svou populární kolekci vlasových produktů. Celá řada odborných výrobků patří k vyhlášeným ve vlasové branži. Modelky jsou většinou česány jeho produkty na obálky časopisů. Smutný konec kadeřnického esa byl neočekávaný a bude hodně chybět v oblasti krásy a módy. Oribe uměl vytvořit nádherné účesy, bezchybný objem a byl známý svou precizností. Dokázal pokaždé vymyslet něco nového.

Zdroj; heavy.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY ZE SPOLEČNOSTI ZEMŘEL ORIBE KADEŘNÍK LEGENDA ORIBE CANABES

Související články

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek

Herečka Kristin Davis ze Sexu ve městě prodává dům za 85 miliónů korun

Známá herečka prodává svůj kalifornský dům v Brentwoodu. Vyhlášená adresa slavných amerických celebrit přijde na desítky miliónů. Jak vypadá luxusní interiér známé herečky, který je obklopen přírodou?

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Nadčasové a udržitelné obaly oblečení, kosmetiky a doplňků jsou trendem i nutností

Ekologické, nadčasové, odolné a šetrné k naší planetě jsou nové technologicky vyspělé obaly, které pronikají i do světa módy. Plastům ničících planetu, především oceány, pomalu odzvonilo. Co je nahradí?

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Móda na cestách v Toskánsku - den druhý

Po více jak jedenácti hodinovém spánku jsme se probudili do větrného a zamračeného rána. Dalším problémem byla i nefunkční wifi, což mělo na svědomí nepříznivé počasí. 

Celý článek